Błony mammo - USA - wielki format - wielki PROBLEM

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Błony mammo - USA - wielki format - wielki PROBLEM

Post autor: ostrygad »

Jaha !

W skrócie. Nachodzi mnie na paczkę lub więcej błon do mammografii 8x10 z USA. Jedyna sprawa która spędza mnie sen z powiek tyczy się transportu owych błon i możliwości potraktowania ich kryptonitem tudzież innym promieniem przez celników lub innych nieprzyjaznych. Jak to jest tak naprawdę ? Jam dziewica w tych sprawach ale strach jest, że mi to naświetlą czymś i będzie kupa. A może to obiegowa opinia ? Ktoś ? Coś ? Ceny kuszą ale ryzyko chyba jest....a może właśnie nie ?
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Temat był poruszany, lecz dotyczył filmów. Ja mogę potwierdzić, że na filmach o niskiej czułości nie widziałem problemów, który pojawił się na materiałach rzędu 400 ASA i dodatkowo pchanych o działkę czy dwie. U mnie pojawiło się 'ciapkowate' ziarno, którego dotychczas nie miałem.
Błon RTG nie kupowałem w ten sposób, żeby były prześwietlane, więc tutaj się nie wypowiem, ale... na lotniskach używa się innej długości fali do prześwietlenia, więc może to nie ma wpływu, tym bardziej, że materiały RTG mają teoretycznie czułość 100 ASA
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

ModusOperandi pisze:Błon RTG nie kupowałem w ten sposób, żeby były prześwietlane
...ja również wolał bym kupić w sposób nienaświetlony ;) a tak serio, to skoro sprzedawca z USA oferuję wysyłkę na cały świat i nie ma żadnych komentarzy negatywnych, to musi ten materiał w sposób nienaruszony lądować w rękach kupującego - teoretycznie. Klasyczne materiały do fotografii może mają jakąś informację , żeby nie prześwietlać ? Ale przecież RTG to również materiał fotograficzny.
Szczerze to czekam na odpowiedź kogoś, kto zamówił co nieco zza oceanu bez żadnych problemów. O ! :)
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Obecne błony są głównie naświetlane nie promieniami RTG, ale wkładkami fluorescencyjnymi wewnątrz kaset. Czyli one tak naprawdę są głównie czułe na światło widzialne. Ten patent jest po to żeby pacjenta naświetlać minimalną dawką promieniowania (kolega pracował przy naprawie aparatury diagnostycznej i przy piwie dość szczegółowo opowiedział co i jak). Zresztą te błony które ja miałem były zapakowane w dość grube pudełko kartonowe, a w środku były jeszcze 2 wkładki kartonowe. Ile tego promieniowania dotrze do samej błony?
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

dugi1985 pisze:Zresztą te błony które ja miałem były zapakowane w dość grube pudełko kartonowe, a w środku były jeszcze 2 wkładki kartonowe. Ile tego promieniowania dotrze do samej błony?
No jak ile?
Czy nie o to właśnie chodzi w promieniowaniu X, żeby przenikać przez materiały? Skoro jest ono w stanie przeniknąć przez skórę i tkanki to da sobie radę z kartonem. ;-)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

to chyba musi być bardzo dobra oferta cenowa,bo przecież u nas też można na znanym portalu aukcyjnym zakupić tanio błony rtg
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Tak popatrzyłem na krajowym portalu i pod hasłem "błony RTG" nie wyskoczyła żadna o rozmiarze 8x10...
Dajcie linki dla dobra ogółu ;)
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

18x24 to NIE jest 8x10 cala!
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Pierwsze nie aktualne :-) Właśnie je kupiłem. Będę wykorzystywał je jako błony graficzne do powiększania negatywów do technik szlachetnych.
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Ja te co pokazujesz linkami, to znalazłem tylko, jak napisał taharii to nie jest 8x10 cala i wypadałoby z kasety 8x10. Takie numery przerabiałem dla 5X7 i wystarczy :evil:
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

...olśniło mnie ,że zapomniałem o własnym wątku :/ więc już śpieszę z wyjaśnieniami.

Gdyby chodziło o "zwykłe" błony RTG to problemu nie ma. Nawet w tym "mało europejskim" formacie mam do nich dojście. Ja szukam błon JEDNOSTRONNIE powlekanych , aby móc wołać je w procesorze.

W Polsce jedyne które udało mi się namierzyć to Fuji UM-MA ale występują tylko w dwóch formatach , 18x24 które będzie z kasety 8x10 wypadać , lub w formacie 24x30, który należało by w ciemni docinać. Docinałem na gilotynie do 5x7 i szczerze mówiąc za wygodny jestem...chciałbym od razu idealnie docięte w fabryce do 8x10.

Więc na zachodnim LFF koledzy bardzo polecali owego Kodaka Ektascan 8x10 z którym mam problem u nas w kraju. Hurtowanie rtg, medyczne, sklepy specjalistyczne itp. nie mają tego materiału w ofercie i generalnie dziwią się jak o to pytam (bo niby stary materiał od którego się w radiologii odchodzi).

Więc jak się domyślacie , wątek założyłem po to , aby upewnić się, że jak zamówię ze stanów paczkę , to mi jej nie zniszczą w celnym czy gdzieś po drodze. Póki co jest 50/50 ponieważ bliźniaczy temat założyłem na LFF.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Moim zdaniem, jeżeli na fakturze będzie to co w paczce i będzie to wyraźnie oznaczone, to celnicy tego nie prześwietlą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
s4int
-#
Posty: 61
Rejestracja: 19 sie 2011, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: s4int »

ostrygad pisze:...olśniło mnie ,że zapomniałem o własnym wątku :/ więc już śpieszę z wyjaśnieniami.

Gdyby chodziło o "zwykłe" błony RTG to problemu nie ma. Nawet w tym "mało europejskim" formacie mam do nich dojście. Ja szukam błon JEDNOSTRONNIE powlekanych , aby móc wołać je w procesorze.

W Polsce jedyne które udało mi się namierzyć to Fuji UM-MA ale występują tylko w dwóch formatach , 18x24 które będzie z kasety 8x10 wypadać , lub w formacie 24x30, który należało by w ciemni docinać. Docinałem na gilotynie do 5x7 i szczerze mówiąc za wygodny jestem...chciałbym od razu idealnie docięte w fabryce do 8x10.

Więc na zachodnim LFF koledzy bardzo polecali owego Kodaka Ektascan 8x10 z którym mam problem u nas w kraju. Hurtowanie rtg, medyczne, sklepy specjalistyczne itp. nie mają tego materiału w ofercie i generalnie dziwią się jak o to pytam (bo niby stary materiał od którego się w radiologii odchodzi).

Więc jak się domyślacie , wątek założyłem po to , aby upewnić się, że jak zamówię ze stanów paczkę , to mi jej nie zniszczą w celnym czy gdzieś po drodze. Póki co jest 50/50 ponieważ bliźniaczy temat założyłem na LFF.
Doszła Ci paczka już? Testowałeś ten materiał może? Jaka cena w ogóle (filmy, wysyłka?). Mają też 18x24? Sorry za zasypanie pytaniami, zaciekawiłeś mnie :)
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

...nie doszła i jeszcze trochę jej zejdzie. Jak Ci się pali to bierz stąd na próbę:
http://www.zzmedical.com/analog-x-ray-s ... -film.html


18x24 dostaniesz w Polsce. Pisałem wyżej - Fuji UM-MA.
ODPOWIEDZ