Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: flonidan »

Ale to tak wygląda-mogę ci wysłać jak wygląda woda nie filtrowana z naszych wodociągów-pełno drobnych ziarenek piasku i tlenku żelaza -u nas woda jest oczyszczana z dużych ilości związków żelaza ,filtrowana,przepuszczana przez różne reduktory.Jakość na wyjściu jest bardzo dobra ,niestety dostają się drobiny żwiru,nasze rury niestety są poniemieckie ,dopiero teraz będą je wymieniać.I z tych stalowych rur urywają się cząstki rdzy.Kiedyś jak mieszkałem w blokach z płyty takiego problemu nie miałem-problem nie istniał.Teraz nawet nie mogę używać suszarki do barytów bo dostanie się takiego kamyczka na emulsję zniszczyło mi wiele prac.
jacek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: 4Rider »

flonidan pisze: 17 gru 2018, 20:41 Ale to tak wygląda-
Wygooglałem Twą miejscowość i szczerze się dziwię, boś masz blisko do Zachodu...
Mieszkałem wcześniej w Częstochowie i prawda woda była tam miększa (a nawet Prezydent Miasta zachęcał by pić z kranu) niż tu na Warmii, ale nic czemu nie pomógłby zwilżacz...

W każdym razie białe kropki, kreski, ect, to zawsze był kurz, włosy i inne śmieci fruwające w powietrzu, może nawet większe bakterie, bo grzyby to raczej na czarno wychodzą ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: flonidan »

I tutaj rzeczywiście masz rację-nie pomyślałem ,że to muszą być czarne plamki-no tak u mnie były czarne.Czyli nie rdza.Nie sugeruj się 4Rider ,że jak leżymy przy granicy to ma być lepiej niż na wschodzie.Niestety województwo lubuskie nigdy nie powinno powstać ,że względu na ubóstwo ,niskie zaludnienie,największe bezrobocie w kraju.Ogólne dziadostwo to tutaj reguła-walące się gospodarstwa i domy nieodnawiane,ziemia 5 klasy i pozaklasowa ,brak jakiegoś większego zakładu pracy.U nas stan linii przesyłowej prądu jest tragiczny-tylko wiatr powyżej 70km/godz a prądu nie mamy kilka godzin,średnio nie mamy prądu 10-15 razy w miesiącu i musiałem kupić agregat.Ostatnio hitem na facebooku był słup energetyczny który po złamaniu obwiązano taśmą do pakowania i tak stoi do dzisiaj.Szkoda gadać.
jacek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: 4Rider »

flonidan pisze: 18 gru 2018, 17:02 I tutaj rzeczywiście masz rację-nie pomyślałem ,że to muszą być czarne plamki-no tak u mnie były czarne.Czyli nie rdza.
Ot co, białe na pozytywie czarne na negatywie - czasem to wypada z głowy, niestety...
/Jak wspomniałem te grzyby, które czasem potrafią żreć emulsję, która jest całkiem dobrą pożywką - na negatywie zostają ślady nieregularne bez emulsji, czyli 'białe' czyli przezroczyste, na pozytywie wyjdą jako czarne jak prześwietlenia, acz zupełnie inaczej, tylko formą...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
kamodj1
-#
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2018, 15:01

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: kamodj1 »

Uwaga ode mnie moi drodzy. Przygotowujcie chemie w ciepłej letniej wodzie. W temperaturze w której mają najlepsza rozpuszczalność.
Przeważnie jest to 25-30 stp.
Dla chemii kolorowej - 30-38 stp
Dla chemii do technik typu slajd - 38-40 stp
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Białe kropki na negatywach (nie kurz).

Post autor: 4Rider »

ma rację dla d-76 40 stopni jest optymalne dla rodinal nie ma znaczenia - ważna temperatura robocza
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ