Bezpieczna szuflada.

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Bezpieczna szuflada.

Post autor: mrek »

Ale to nie jest wosk do Moneta? Bo byłby dość drogi :-)
Czego to się człowiek nie nauczy przy okazji robienia zdjęć
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Bezpieczna szuflada.

Post autor: mrek »

Zmontowałem bezpieczną szufladę na papier z gotowych elementów. W znanym sklepie meblarskim kupiłem gotową szufladę na samodomykających się prowadnicach Blum.
Dlaczego na takich? Bo mają dość mocną sprężynę trzymającą szufladę w pozycji zamkniętej.
Szuflada ma gotowe dno i boki poza frontem. Ten trzeba dokupić osobno (patrz zdjęcie produktu). Front kupiłem najniższy z możliwych, ale można wyciąć samemu ze sklejki.

Nieoceniony przyjaciel wykonał ze sklejki pełną obudowę do szuflady, uszczelnienie frontu oraz sprytny zamek (widoczny na filmie, który wstawię później). Obudowa została przykręcona pod spodem blatu roboczego.

Kupiłem szufladę 60x80 ale uprzedzam, że to są wymiary na górze prowadnicy. Ponieważ ścianki są skośne to papier 60 cm nie wchodzi na dno. Jeśli planujesz chować tam większe arkusze, kup większą szufladę.

Szuflada razem z obudową i prowadnicami weszła bez problemu pod blat roboczy o szer 80 cm.

Dno szuflady jest białe, więc papier na nim znika :)
Warto je wyłożyć czymś czarnym, np czarną folią ochronną na papier lub czarnym kartonem.
Załączniki
szuflada-bok.jpg
szuflada.JPG
szuflada.JPG (14.82 KiB) Przejrzano 317 razy
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ