Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jaszczur
-#
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2022, 22:18

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: Jaszczur »

Cześć!
Na wstępie pochwalę się, że już za 3 miesiące, zostanę dumnym tatą :D Stąd moje pytanie:
Zawsze się interesowałem grafiką, mam nawet szczęście pracować w zawodzie. Zawsze też łakomo spoglądałem na fotografię i za każdym razem, gdy dostawałem w swoje ręce lustrzanki od znajomych, miałem mega frajdę, a i owi znajomi byli zadowoleni ze zdjęć. Zawsze jednak brakowało mi funduszy na własny, fajny aparat, ale teraz po rozmowach z narzeczoną i odłożeniu trochę grosza, chcielibyśmy kupić sprzęt do upamiętniania Gluta. Nie ukrywam, że patrzę na to trochę jako spełnienie moich niespełnionych marzeń, dlatego chciałbym wybrać coś z 'trochę wyższej półki jakościowej', coś, co nie będzie hamować mi rozwoju, gdy znajdę na niego czas. Chciałem się spytać bardziej doświadczonych osób, co polecacie? Upatrzyłem takie dwie lustrzanki:
https://e-oko.pl/aparaty-cyfrowe-lustrz ... 8-stm.html

https://www.komputronik.pl/product/6680 ... orpus.html

Wiem, że nie jest to najwyższa półka, ale chcąc nie chcąc jestem na razie laikiem i przez obecny i nadchodzący brak czasu, raczej się to nie zmieni (plus raczej nie chciałbym przekraczać tych kwot :v). Wiem, że fotografia to temat rzeka i już kiedyś mnie skrzyczano, za "brak chęci zgłębienia tematu", dlatego mam nadzieję, że potraktujecie mnie łaskawie :P

Semi-offtopowe pytanie: W jakich sklepach polecacie kupować? Zazwyczaj "stołuję się" u komputronika jeśli chodzi o stricte komputerowe rzeczy, ale kumpel z liceum z którym się ostatnio spotkałem (który nota-bene skatalizował trochę decyzję o kupnie aparatu) polecił mi e-oko - ceny zdarzają się niższe, no ale nie mam doświadczenia, ktoś coś może podpowie?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: oKuba »

Jaszczur, Krotko: NTF, znaczy nie to forum. To forum o fotografii analogowej..
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: powalos »

Tak nie to forum, ale gdybym miał doradzić to ten z pierwszego linka. W komplecie dostajesz dwa obiektywy. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w fotografii to będziesz mógł korzystać z ustawień automatycznych. A gdy się Tobie spodoba to odsprzedaż z jakąś stratą. Jeżeli nie, to nie będziesz żałował, że wtopiłeś kupę szmalu.
Fan Pentax'a.
Jaszczur
-#
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2022, 22:18

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: Jaszczur »

Kurczę, faktycznie! Wybaczcie moje zagapienie, zmęczenie robi swoje
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: mrek »

Pamiętaj. Dyski tak szybko odchodzą.
Odbitkę na papierze obejrzą jeszcze Twoje wnuki.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Aparat do zdjęć rodzinnych i nie tylko

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ