An impossible project

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

An impossible project

Post autor: Bokeh »

A tak oczywiście, Fuji tego nie robi dla kasy.
Dla mnie to Fuji robi dużo gorsze produkty. Nigdy nie przerzucę się na Fuji.
Zresztą z Polaroidów wolę te aparaty vintage, i tylko te mam.
Fuji nie ma nic w czym byłoby lepsze od Polaroida, tylko cenę, bo to że zdjęcia mają bardziej ostre, zimne i bardziej przypominające te cyfrowe, to akurat nie zaleta tylko ogromna wada w tej dziedzinie fotografii.
Usb to tam jest raczej tylko do tego aby ładować baterię znajdującą się wewnątrz aparatu.
A SX 70 to niedoścignione arcydzieło i Harley Davidson natychmiastowej fotografii i mimo 50 lat na karku i jeden z najlepszych aparatów w historii fotografii w ogóle.
Ja wiem, ponieważ Ty masz instaxa od Fuji, to dlatego Fuji jest lepsze. I tylko Ty masz rację.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 20 sty 2022, 19:32 A tak oczywiście, Fuji tego nie robi dla kasy.
4Rider pisze: 20 sty 2022, 09:50 (owszem można to łączyć, ale tu się nie udało mz) [w Polaroid]
Bo te wkłady mają zbyt drogie i wcale nie są natychmiastowe - ja szybciej szitkę wywołam i styka zrobię niż kartkę Polaroida :-P
Bokeh pisze: 20 sty 2022, 19:32 bardziej ostre, zimne
To poniżej nie jest ani ostre ani zimne :mrgreen:
Obrazek
Lomo’Instant Square Glass

Zresztą co mnie to krw obchodzi?! - dla mnie to poboczna zabawka, próbować zrobić z tego sztukę może tylko ktoś
kto maluje banany i puszki po zupie - cholera człowiek wyrazi swoje zdanie i od razu dostaje po dupie :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 20 sty 2022, 19:32 Ja wiem, ponieważ Ty masz instaxa od Fuji,
Już nie mam teraz mam kwadratowe Lomo z miechem, ale na wkłady Fuji ;-)

Zresztą to nie ma znaczenia, bo SX70 tyż mam (i inne), ale nie używam.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 20 sty 2022, 19:32 I tylko Ty masz rację.
O następny się doprdlił, to jakaś zaraza czy co?
Co to Twoja niepodległość, bożek czy co, że tak atakujesz?
Przecież ja napisałem tylko że takie me zdanie i nie pisałem że to jest gówno albo co.
Ogarnij się chłopie i idź do lekarza bo chyba złapałeś tego wirusa wredpola ⛄

Toż to odezwać się już nie można.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

An impossible project

Post autor: Bokeh »

To co napisałeś zabawne jednak jest.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 20 sty 2022, 20:30 Ty jednak zabawny jesteś.
Się staram ;-)
Lubisz Polaroida, to dobrze, nie jestem wrogiem żadnej technologii analogowej, naprawdę.
Ale downsizeing w żadnym wypadku nie jest dobry, to zwykłe naciąganie te 8 zdjęć z wkładu, skoro w oryginale było 10.

PS: dzięki za edycję, znaczy empatyczny jesteś i rozumny, dziękuję i lubię Cię :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

An impossible project

Post autor: Bokeh »

Ja też Cię lubię. Tu raczej powinniśmy się wspierać a nie kłócić i niszczyć.
Jest drogo i niestety taniej nie będzie. Wszystkie formuły zniszczył Land, które były niedoścignione, teraz niestety są to coraz bardziej próby nawiązania do pierwowzoru. Całe szczęście są coraz lepsze. Co do 8 zdjęć zamiast 10, to jest to problem technologiczny z którym nie mogą sobie poradzić. Kilka razy pisałem do Polaroida, i chcieliby 10 zdjęć, ale przy tej formule im nie wychodzi.
Są bardzo twórczy produkują dobrej jakości aparaty, starają się, i uwierz mi to raczej Fuji robi zabawki a nie oni.
https://eu.polaroid.com/

Owszem rynek zdecydowanie należy do Fuji, ale tylko ze względu na cenę (3 razy tańsi), gdyby nie ten wzgląd, to Polaroid by ich zmiażdżył, zatem nie sądzę, że ceny które utrzymują wynikają z chciwości.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 20 sty 2022, 21:06 Wszystkie formuły zniszczył Land,
Tam w filmie słyszałem, że niedostępne są jakieś tam składniki chemiczne, ale może coś źle zrozumiałem ...
A jak zniszczył to się chłop znał na rzeczy, że wszystko się kończy ;-)
Bokeh pisze: 20 sty 2022, 21:06 i uwierz mi to raczej Fuji robi zabawki a nie oni
To racja, miałem 4 różne Fuji i jedyny dobry tak naprawdę był na te mini Neo Classic 90 - ale obrazki za małe,
te na wide, to raczej porażka, dlatego kupiłem na kwadratowe od Lomo i tam już można sobie pomanipulować ustawieniami i pomiar dużo lepszy o dziwo.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

An impossible project

Post autor: oKuba »

Mnie z kolei rajcuje ten 4x5“ instant back:

https://shop.lomography.com/en/new-in-s ... stant-back

Jak juz bedzie ich pod dostatkiem, to lykne taki na probe. Uzywanie kamery Fuji do wide to nieporozumienie jest moim zdaniem, ale sam material cz-b nie jest zly

Impossible nie probowalem nigdy niestety
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

An impossible project

Post autor: Bokeh »

Tu odpowiedź na moje pytanie do Polaroida. Może coś to wyjaśni.
Hello Tomasz,

Thank you for contacting Polaroid Originals.

I'm afraid we can't simply re do the TZ film as we do not have the same chemistry available.

We at Polaroid stopped ordering the chemicals for our instant film in 2005, many of which were produced by outside suppliers exclusively for Polaroid. As a result, most of these outside companies closed down, so the chemical components used in the old Polaroid film (pre-2008) are simply no longer available.

In an ideal world, we would have been able to simply turn the switches back on and keep making film using the same formula, but this simply wasn’t an option. As a result, when we began producing Polaroid film again in 2009, we had very few points of reference to guide us in producing new film formulas. As it stands, our film is made of approximately 95% new materials, which is one of the reasons why our film is light-sensitive – as time goes on, we hope to be able to remedy this and produce film that not only matches the performance of old Polaroid film but performs better and faster and is more environmentally friendly.

These differences in chemicals and materials between the new Polaroid film and old Polaroid film packs is also why our packs contain 8 exposures instead of 10. Our negatives – and therefore prints – are actually slightly thicker than old Polaroid prints. During initial tests, our factory team tried to include 10 frames within each film pack, but this frequently caused jamming when ejecting photos, so the count was reduced to 8. At this time we have no plans to increase pack sizes.

Regarding our current film prices, one of the main reasons for their current pricing is that each pack costs much more for us to produce for Polaroid. At its peak, Polaroid was producing hundreds of millions of film packs every year, buying materials in massive quantities from suppliers who we had worked with for 30 years, sometimes even longer. Now, we are operating on a much smaller scale, producing fewer quantities of film packs and working with new suppliers. Unfortunately, producing at a smaller volume means a higher price.

Another reason is that our main factory, based in Enschede, The Netherlands, is a huge facility staffed by passionate, highly-skilled people, rather than being a mass-production facility elsewhere in the world, so everybody involved in the production of our film receives a fair wage and good working conditions. It’s fair to say that everyone at Polaroid is here because they’re a fan and user of Polaroid cameras and film, and we all wish that we could sell the film for less. Rest assured that just as we are constantly improving our film formula to create better instant photos, we are also always working on improving our production methods and finding new ways to produce film at a lower price.

Best regards,

Fred
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

oKuba, o to jakaś nowość, nie widziałem jeszcze.
Tak te Fuji do wide, to nie dobre zbyt, do mini i sq robią lepsze.

Ten zestaw wygląda ciekawie, ale ni ma czarnych już/na razie:
https://eu.polaroid.com/collections/now ... ilm-bundle
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

An impossible project

Post autor: oKuba »

Bokeh, To sie nazywa odpowiedz. Wyczerpujaca i bez owijania w bawelne :!:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

Bokeh, Zatem dobrze pamiętam z filmu z tą chemią, że niedostępna ta stara.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

An impossible project

Post autor: oKuba »

4Rider, Zaleta tego tylu jest to, ze mozna sobie do „wszystkiego“ podpiac. Widzialem juz probki kolegow i sa naprawde zachecajace
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

An impossible project

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 20 sty 2022, 21:43 Zaleta tego tylu jest to, ze mozna sobie do „wszystkiego“ podpiac
Oczywista oczywistość ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ