6x9 - wybór jest, czy tylko Moskva?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

tomaszt81
-#
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:50
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tomaszt81 »

Znajomy ma Frankę 6x9 i poleca. Kiedyś prawie wylicytowałem. Jest dalmierz ponoć ale nie sprzężony.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

ModusOperandi pisze:4x5" to dla mnie za wysoka półka - zwykły pstrykacz jestem, do tego leszcz barowy i amator. Ostatecznie padnie na Moskvę.
Junkers - wszelkie boxy mnie nie interesują. Taki miech jak Moskva wydaje się być wystarczająco odpowiednim dla mnie sprzętem - tym bardziej, że będą mógł ją w całkiem łatwy i wygodny sposób przenosić ze sobą, co w przypadku 4x5" może już nie być tak przyjemne.
Inna rzecz, że nigdy nie używałem dalmierza, więc będzie pewnie trzeba na początku nabrać trochę wprawy.
Jak ci się podoba Moskawa to ją bierz

ale zwróć uwagę na aparat AGFA Billy I Agfa Billy Record
Poszukaj tez tego typu aparatów Zeiss lub Ihagee oraz Voigtlander.

niektóre wersje maja świetne , jasne obiektywy .
A sam aparat po złożeniu schowasz do kieszeni.
Na rynku pojawiają sie też dalmierze które montujesz w stopkę od lampy błyskowej.

Pozdrawiam
ju_87
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Junkers - wprowadziłeś niepokój :)

Znalazłem jeszcze Zeiss Ikon Ercona - strzela w 6x9 i teraz mam gwoździa.
Moskwy są droższe, ale też mają jaśniejszą optykę i szerszy zakres czasów migawki 1" do 1/250
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
zuzlo
-#
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2009, 09:10
Lokalizacja: HD/Krakow

Post autor: zuzlo »

Zobacz tez Mamiye Universal/Press, bardzo dobra optyka za rozsadne pieniadze.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ale przecież jest jeszcze bessa, czy to I w wersji messsucher, czy to II. obie mają sprzężone dalmierze i obie mają migawki compur rapid. jedynka "e-messer" na jebaju bywa i kosztuje do 500$ (co jest ceną przesadzona, nawet za tak dobry aparat), II bywają drożej, ale "najgorszy" w nich obiektyw to tessar, pod nazwą skopar.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Na razie się wstrzymam. Ostatecznie ważniejsze okazało się kupienie skanera do filmów zwojowych, co bym później mógł te klatki 6x9 archiwizować.
Zeiss Ikon 6x9 ma ciekawą cenę. Za Moskvą-5 przemawia możliwość korzystania z szerszego spektrum parametrów ekspozycji.
Jak już się zdecyduję, to na pewno będzie to miech - choćby dlatego, że używam Kieva88 i Flexareta II, więc teraz coś jeszcze bardziej mobilnego bym przytulił.
Dziękuję wszystkim za propozycje
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
rutek
-#
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rutek »

Stare mieszkowce Kodaka się nadadzą. Mam Vollendę 620 i jak na kilkudziesięcioletniego staruszka jest całkiem ok.
juno
-#
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2011, 16:10
Lokalizacja: Poznań

Re: 6x9 - wybór jest, czy tylko Moskva?

Post autor: juno »

ModusOperandi pisze:Przeleciałem przez forum i znalazłem tematy, których bohaterką jest tylko Moskva
Żaden inny sprzęt nie robi 6x9?
Jest Balda Juwella:
http://ftb-janedoe.blogspot.com/search/ ... %20Juwella

PS. Witam na forum :-)
bakuk
-#
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bakuk »

Fuji GW690 jest przegenialny. Byłem o krok od kupienia tego sprzętu, ale niestety zdecydowałem się na Fuji GA645 AF, który dość szybko odsprzedałem (kiepski AF, brak możliwości precyzyjnego manualnego ostrzenia, trochę za szeroki - obiektyw Fujinon mimo to rysował przepięknie). Aparat zamiast mnie kupił mój kolega, wiec miałem go w dłoniach. Jest dość duży, ale niezbyt ciężki i do tego bardzo poręczny.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

kusisz...
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1043
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Też dojrzewam do GW690... Z folderów 6x9 nie bardzo jest co wybrać, a zabytków nie chcę (mam starą bessę, zeissa z tessarem i kwadratową isolette).
bakuk
-#
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bakuk »

Ja ostrze na niego pazurki. Działa na filmy 120/220.
Jedyne minusiki - winietka przy otwartej przysłonie (nie jest zbyt duża, ale jest), brak światłomierza.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Henry pisze:Też dojrzewam do GW690... Z folderów 6x9 nie bardzo jest co wybrać, a zabytków nie chcę (mam starą bessę, zeissa z tessarem i kwadratową isolette).
I ja o nim myślę, ale ... Kupujemy ten aparat w stanie niewidomym, licznik może być przekręcony ileś tam razy. A tam chyba jest tak że po jednym obrocie licznika trzeba wymienić migawkę. Dlatego mam obiekcje czy się w to ładować.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1043
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Mamy w PL jakiś serwis Fuji do GW?
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

jac123 pisze:I ja o nim myślę, ale ... Kupujemy ten aparat w stanie niewidomym, licznik może być przekręcony ileś tam razy. A tam chyba jest tak że po jednym obrocie licznika trzeba wymienić migawkę. Dlatego mam obiekcje czy się w to ładować.
Podobno to nie tak, że trzeba wymieniać, tylko Fuji nie gwarantuje po przekręceniu licznika, że będzie trzymała czasy i się nie zatnie...
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
ODPOWIEDZ