Zaproszenie na spotkanie z Jackiem Fotą

FotoBzik oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu  autorskim !ART COME OUT! ze znakomitym fotografem Jackiem Fotą.
09 grudnia 2015 godz. 18:00
ASP (aula główna)
pl. Jana Matejki 13, Kraków
Jacek Fota, pochodzi z Trójmiasta, a obecnie mieszka w Warszawie. Fotograf freelancer. Po powrocie ze studiów w USA do Polski w 2009 roku zajął się fotografią, a od czterech lat jego główne pole zainteresowań to fotografia dokumentalna. Jacek głównie pracuje nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych, a od stycznia 2013 roku jest związany z agencją Anzenberger.

SZABLON art come out jacek fota 02 kopia

 

Autor m.in. cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej „Some Things are Quieter than Others” (2014), prezentowanej w galerii Leica w Warszawie (2015) oraz serii zdjęć „Vacant Florida”, prezentowanej na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014). Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013).
Obecnie przy wsparciu m. st. Warszawy wydał książkę fotograficzną „PKiN” (2015), poświęconą Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie. Jacek jako pierwszy fotograf w Polsce podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki oraz uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce.
www.jacekfota.com
Nasz partner, firma Centrum Papieru, przygotowała prezentację urządzeń oraz papierów do wydruków fotograficznych. Po spotkaniu z Jackiem Fotą każdy będzie mógł wziąć w prezentacji papierów oraz drukarek fotograficznych oraz wygrać wydruk swojej fotografii w formacie 100x70 cm. Wystarczy przyjść na spotkanie 9-go grudnia o 18:00, zabrać ze sobą pendrive z fotografią odpowiednio przygotowaną do wydruku i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Spośród osób, które zgłoszą chęć udziału w akcji, zostanie wylosowanych aż 5 szczęśliwców.
Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców pozyskanych w trakcie akcji społecznościowej na portalu PolakPotrafi.

 

FotoBzik 1480

FotoBzik 1479

FotoBzik 256