6. FotoArtFestival 2015

FotoArtFestival (16-30.10.2015r.) -  to ważne wydarzenie na arenie nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej. 

W jednym miejscu i czasie spotykają się najwybitniejsi fotograficy z wielu regionów świata.

W kameralnej atmosferze Bielska-Białej, pięknego historycznego miasta, podziwiać można indywidualne wystawy niekwestionowanych mistrzów fotografii.

Prace wyeksponowane są w najważniejszych galeriach w centrum Bielska-Białej. Co ważne, większość wystaw pokazywanych jest w naszym kraju po raz pierwszy, a ich odbiorcą jest wielotysięczna widownia z Polski i zagranicy.

Największą atrakcją FotoArtFestivalu jest tzw. Maraton Autorski - czyli spotkania ze sławnymi artystami, wśród których wielu zapisało się już swą twórczością na kartach historii fotografii światowej. Maraton to nieocenione doświadczenie i inspirujące przeżycie.

FotoArtFestivalowi nie przyświeca żaden temat wiodący. Organizatorzy pragną po prostu pokazać fotografię z najwyższej półki.

Z kolei różnorodność stylistyczna i tematyczna festiwalu powoduje, że każdy znajduje w nim coś dla siebie.

Zaprezentowany zatem jest portret, dokument, fotoreportaż, pejzaż, tzw. fotografia autorska oraz komputerowe przetworzenia. Eksponowane prace to oryginały.

Festiwal to także szansa dla tych, którzy są na początku swojej przygody z fotografią. Właśnie z myślą o nich stworzyliśmy konkurs FotoOpen, którego laureat będzie miał okazję pokazania swoich prac indywidualnie.

Festiwalowi towarzyszą atrakcyjne, darmowe warsztaty.

Przyjazd do Bielska-Białej jest doskonałą okazją do oderwania się od codzienności, zatrzymania na chwilę w malowniczym, otoczonym Beskidami mieście i poszukania fotograficznych inspiracji.

Zrodziło się tu wiele serdecznych przyjaźni, zostało nawiązanych mnóstwo bezcennych kontaktów ... Po prostu warto tu być.

Organizatorzy:Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała.