Znajdź jeden szczegół…

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: zousan »

Uwielbiam patrzeć na ekran mojego Nikona FM ;)

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
eryk.wadyl
-#
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2019, 19:59

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: eryk.wadyl »

Używając feda 5b chyba 2-3 zdjęcia z dekielkiem zrobiłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: MrMamiya »

mrek pisze: 11 cze 2019, 21:03 No dobra. To teraz się przyznajcie kto robił zdjęcia z dekielkiem albo nie wyjętym szyberkiem lub bez założonej kasety?
Pomijam trywialne pozostawienie negatywu w domu (-:
O dziwo, w analogach mi się takie rzeczy nie zdarzały. Ale fotografując na DSLR:
a) parę razy nie wziąłem baterii
b) Kilkukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć karty
Ale popisowy numer - to było zapomnieć aparatu. Po dojechaniu na miejsce (ok. 20 km) stwierdziłem, że torba zawiera tylko obiektywy... :mrgreen:
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: MrMamiya »

zousan pisze: 11 cze 2019, 21:49 Uwielbiam patrzeć na ekran mojego Nikona FM ;)
Oj tam, oj tam... Ona się uśmiecha bo w okienku z tyłu jest kawałek opakowania z Ilforda, a nie z Fomy... :mrgreen:
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: powalos »

mrek, bez założonej kasety to nie, ale bez włożonego negatywu to tak i to całkiem niedawno. Mam Pentax'a Z1 i Z1p. Film założyłem do Z1p, a w teren zabrałem Z1. Nie powiem jak się czułem, gdy wydawało mi się, że film powinien już się kończyć i zajrzałem w okienko na tylnej ściance. W paracie bez AF widziałbym, że korbka zwijania powrotnego się nie obraca (mam nawyk obserwowania jej) przy naciąganiu migawki a tak, to największy ubaw miała połowica, która była ze mną i służyła to za modelkę, to za sztafaż. :-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: rbit9n »


mrek pisze: albo nie wyjętym szyberkiem
w Bronice nie da się zrobić zdjęcia, bez wyjęcia szybra, bo po prostu aparat nie wyzwala migawki.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 12 cze 2019, 10:30
mrek pisze: albo nie wyjętym szyberkiem
w Bronice nie da się zrobić zdjęcia, bez wyjęcia szybra, bo po prostu aparat nie wyzwala migawki.
A w Mamiyi 645 (tej starej metalowej) nie ma szyberków ;-)

Takie wypadki miałem tylko z DSLR - zapomniałem z kompa wyjąć karty SD, gdy jechałem na występ córki, na szczęście stare Alfy mają sloty na 2 rodzaje kart i w środku była rezerwowa MSP (czy jak jej tam) - co prawda tylko 64 MB -
poczułem się jakbym fotografował analogiem ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Znajdź jeden szczegół…

Post autor: Imperitus »

Już kiedyś chwaliłem się na forum że postradałem rolkę ze szkolnej sesji na Halloween, Yasia D była podłączona do lampy błyskowej; niestety synchronizacja zamiast na X z jakiegoś powodu była nastawiona na lampy spaleniowe- uzyskałem jedynie marne cienie na skrajnie niedoświetlonym negatywie. A koleżanki tak fajnie się poprzebierały... :-|
Ale z drugiej strony teraz za każdym razem dwa razy sprawdzam nastaw synchronizacji- drogo mnie kosztowała ta lekcja
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ