Zestaw do portretów jaki?

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Zestaw do portretów jaki?

Post autor: jamajczyk »

Witam chciałbym coś wybrać do portretów i nie tylko, w małym domowym studio, i mam pytanie czy coś takiego to się już nadaje czy jeszcze nie, studio w domu . Mam coś takiego na oku
może ktoś coś doradzi w podobnej cenie

http://www.accord-foto.pl/QUANTUUM-zest ... p5997.html

pzdr.
witek
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Nie wiem jaki masz budżet ale zwróć uwagę, że te nie mają możliwości ustawienia pilota proporcjonalnie do mocy palnika. Owszem jest osobna regulacja ale to na dłuższą metę straszliwie upierdliwe jest.

Parasolka to też może nie być dobry pomysł w małym studiu, ciężko jest zapanować nad światłem bo parasol sieje nim na wszystkie strony, może zgodzą się zamienić ją (pewnie za dopłatą niewielką) na dodatkowe wrota.

Dowiedz się czy dostaniesz komplet czas (tzw. garnków) takie podstawowe są w komplecie z lampami jak się je kupuje osobno a w zestawach często ich brakuje.

Regulacja do 1/16 powinna być ok, więc sama moc wygląda w porządku.

No i jeszcze co to są portrety 'i nie tylko' bo całej sylwetki taki lampami + czaszami nie oświetlisz...
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Post autor: jamajczyk »

Witam ponownie, prosze jeszcze o porade w sprawie tego zestawu http://www.accord-foto.pl/QUANTUUM-stud ... p5834.html
wiem że nie jest to sprzęt pro pro ale na co zmienić parasolke bo już mam,
czy czasza się sprzyda? bardziej czy może soft box? dodam że chciałbym robić zdjęcia typu półczłeka do pasa,dzięki z góry za wszelkie wskazówki.
pozdrawiam
witek
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Portrecista powinien mieć beautydisha, oktę i blendę tyle na początek powinno wystarczyć.
Do półludzi dobrze mieć modyfikatory w okolicach 120 cm
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nigdy nie używałem beautydisha. NIGDY! i nigdy nie będę używać. oczywiście jest to postanowienie bardzo subiektywne, wynikające z pewnością z nieumiejętności posługiwania się tym artefaktem. parasolki również uważam za mało praktyczne, choć nie są najgorszym rozwiązaniem. natomiast w studio korzystam z softboxów i osobiście uważam, że na dzień dzisiejszy i na stan moich zasobów jest to najlepsze rozwiązanie. teraz pozostaje zapytać jakich rozmiarów kupić owe spftboxy? :roll:
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Żeby nie było zamieszania uzupełnię tylko, że okta to softbox, o określonym kształcie. Tak jak kwadrat to prostokąt o równych bokach...
ODPOWIEDZ