WueF z powiększalnika

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

WueF z powiększalnika

Post autor: szable »

jako twórca i użytkownik systemu "Magnifax 8x10" :D czuję się wywołany do tablicy -
w zestawie jest akurat Anaret, ale mam dorobioną płytkę obiektywową z aluminium do obiektywów LF. robiłem próby, na pożyczonym szkiełku - jest na zdjęciu na aukcji - robiłem też próby na 105 SMC Pentaxa 67 - można zamontować każde szkło właściwie. aktualnie pracuję nad bardziej precyzyjną "przejściówką" do kaset. Teraz jest z płyty pilśniowej, a motam ze sklejki.

System jest bardzo rozwojowy, robi zdjęcia, zabawa przednia, format negatywu jest 2x większy od 6x7, do tego szitka jest dużo sztywniejsza i o wiele przyjemniej "leży" w dłoni niż negatyw 120. Poza tym powiększenia są ostrzejsze bo liniowo 2x mniej powiększamy aby uzyskać ten sam format odbitki.
wychodzą też piękne stykówki.

Aktualnie wystawiłem na sprzedaż swój system P67 na ebayu niemieckim za cenę powiedzmy zaporową, wystawiłem też 8x10 Magnifaxa, bo celem jest wejść w jakiś profesjonalny 4x5 wraz z powiększalnikiem. Mój Magnifax 8x10 bardzo mi zaostrzył apetyt na jeszcze większy format....

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ