Waga sprzętu foto

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Waga sprzętu foto

Post autor: apphex »

Ja raczej nie planuję z góry jakoś szczegółowo co i czym będe fotografował - zazwyczaj wychodzi to w praniu. Dlatego mam dwa aparaty (no chyba 100% ulica wtedy zabieram tylko jeden do kieszeni)

Czemu nie mamiya 6? Nie przekonuje mnie jakoś kwadrat. Próbowałem z Lubitelem jako low entry, ale nie przekonało mnie to. Zastanawiam się nad Fuji 690/6x9
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Waga sprzętu foto

Post autor: technik219 »

apphex pisze: 01 mar 2019, 09:35 A ile Wy zazwyczaj dźwigacie?
Różnie. Jak mam dobry dzień i czuję się jak lew, to biorę Ricoh'a FF90 - 300 g. (ostatni nabytek od Bakulika), a jak czuję się cokolwiek słabowity, to XA-2 200 g.
Kiedyś to ho-ho! Potrafiłem targać Kiewa 60 ze standardem, 50-tką, 180-tką i drewnianym, NRD-wskim statywem - ok. 10 kg. Hasałem tak nawet kiedyś po Jurze... Jak jakaś p(...)na tatrzańska kozica.
Wy też osłabniecie ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: Jerzy »

Ja zwykle ograniczam się do XA, czasem wezmę mieszkowca 6x6. Zdarza się, że tylko Rolek T albo mały obrazek z 50 i 28, a do tego monopod. Pentacona Sixa z 4 szkieł biorę tylko na trasę bagażnik auta - 100 metrów spaceru ;)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2326
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

A ja gnębię włoską siostrę aby w końcu poszukała gdzie ma porzuconego w mieszkaniu XA.
Miałem kiedyś Yashica T3 ale jakoś nie przekonał mnie ten kultowy obiektyw. Zamieniłem na kawałek Linhof 6x9 co w tym, wypadku oznacza wagowo: zamienił stryjek na siekierkę kijek. Mam nadzieję, że autor mi wybaczy wypaczenie ;) dzieła.
Natomiast z XA mam odbitki robione na całym świecie przez włoską siostrę, która była pilotem wycieczek. Są powalające.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
skpt
-#
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: skpt »

mrek pisze: 04 mar 2019, 09:34 Natomiast z XA mam odbitki robione na całym świecie przez włoską siostrę, która była pilotem wycieczek. Są powalające.
Panowie i Panie tak czczą tego XA, że może i ja go do listy na przyszłość dorzucę. Chętnie zobaczyłbym któreś z tych odbitek przy okazji spotkania. Gdybyś mógł je pokazać i pamiętał, to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Waga sprzętu foto

Post autor: apphex »

Macie na myśli Olympusa XA? Przygadałem mu się kiedyś w kontekście "wycieczkowego" aparatu po tym jak padł mi Canon AF35M - całkiem przyzwoita małpka.

U mnie to ta Zenza waży najwiecej. Najczęściej korzystam z 3 szkieł z 5 posiadanych: 250,110,65. (wąsko, normalnie, szeroko ;) ) 100mm mimo, ze światło 3,5 jest praktycznie nieużywany przeze mnie i najprawdopodobniej go sprzedam (10mm w porównaniu do 110 nie robi w ogóle różnicy no i ta 110 ma "makro", którym czasem się bawię). Ostatnim szkłem jest 50mm co daje eq 25 - nie potrafię jeszcze wykorzystać potencjału a do tego mam problem z listkami przysłony: nie otwierają się same po zrobieniu zdjęcia, muszę popukać w obiektyw. Pewnie są brudne/zatarte/zasmarowane.

O ile biegam po płaskim to jest ok, ale w górach czuć ten ciężar :-?
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2326
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

skpt pisze: 04 mar 2019, 09:46
mrek pisze: 04 mar 2019, 09:34 Natomiast z XA mam odbitki robione na całym świecie przez włoską siostrę, która była pilotem wycieczek. Są powalające.
Panowie i Panie tak czczą tego XA, że może i ja go do listy na przyszłość dorzucę. Chętnie zobaczyłbym któreś z tych odbitek przy okazji spotkania. Gdybyś mógł je pokazać i pamiętał, to będę wdzięczny.
Postaram się pamiętać.
To wakacyjne zdjęcia - pełna ostrość, słońce, kolory Kodaka. Młodość.
Za pomocą Yashica T3 próbowałem robić na małych przysłonach. Dało się, ale i tak wolałem zamienić na kawał żelaza made in Linhof.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1875
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Waga sprzętu foto

Post autor: powalos »

Nie pamiętam ile to ważyło, ale w młodszych czasach włóczyłem się po Tatrach z plecakiem w który były: Praktica z negatywem B&W, druga ze slajdem i trzeci korpus z barwnym negatywem. Wszystkie oczywiście ze standartowymi obiektywami. Do tego jakies tele 200/4, szeroki kąt i często lustrzany 500/5.6. Poza tym jakiś statyw. Najczęście taki lekki drewniak. No i oczywiście termos z czymś ciepłym, przeciwdeszczowe okrycie, jakieś papu i cieplejsza odzież. Penego razu na Przełęczy miedzy Kopami oddaliłem się nieco aby pofocić paralotniarzy staryjących z Kopy. W tym czasie żona usiłowała przestawić mój plecak, aby inni strudzeni mogli przysiąść na ławce. Nie muszę opisywać jej wrażeń. :-) Dowiedziałem sie tylko, ze za zadne skarby nie niosłaby tego plecaka po górach.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5553
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: rbit9n »

wczoraj i dziś łaziłem trochę po mieście, w torbie Bronica EC-TL, Zenzanon 50mm, Nikkor H-C 75mm, Komura 200mm i telekonwerter 2×. powiem tak, gdybym nie musiał, to bym tego nie dźwigał, ale że musiałem, więc... a to tylko tyle:


Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2326
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

No i zaszalałem. Kupiłem Toyo View 45F. Sam aparat waży "tylko" 3,9 kg. Ujął mnie tym, że ma odpinany miech. Jest nadzieja, że jakoś to upchnę w plecaku. Pewnie się skończy na większym plecaku. I tak teraz mało się lata, więc nie trzeba pilnować wielkości bagażu kabinowego. C.D.N.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Waga sprzętu foto

Post autor: dak »

Szczerze nienawidzę dźwigania. Bardzo lubię moją Bronię, ale jej półtora kilograma, to już jest zbędny balast, jeżeli nie idę na konkretny temat pod średni format. Na spacery foto zabieram mały obrazek z jednym szkłem (lustro+maksymalnie 85mm). Na codzień (praca, przejażdżka rowerem, wyprawa do sklepu) zwylke mam przy sobie mały dalmierz.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2326
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

A ja lubię być inny. W każdym razie dokąd kręgosłup nie okaże stanowczego veta.
Wsadzam na plecy co potrzebuję i po prostu idę lub jadę na rowerze jeśli to wyprawa w mieście.
Próbowałem dalmierzy i dobrych kompaktów ale większy format, to jednak większy jest, że tak filozoficznie zauważę (-:
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
PPaweł
-#
Posty: 1336
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Waga sprzętu foto

Post autor: PPaweł »

Przecież nie ma najmniejszego problemu z dalmierzami do większych formatów: https://allegro.pl/oferta/dalmierz-w-sk ... 0454550658
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2326
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

Ha ha! Doceniam :-)
No problem jest tylko w tym, że nie wszystkie wielkie formaty mają skalę ostrości :-)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Adams
-#
Posty: 843
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Waga sprzętu foto

Post autor: Adams »

jac123 pisze: 01 mar 2019, 20:00
apphex pisze: 01 mar 2019, 10:59 Mamiya 7 to takie moje małe marzenie .. ale ceny skutecznie te marzenie powoli zabijają :( Za taki zestaw body+3 szkła wołają po 20-22tys :/ do tego cło + podatek i dochodzi dodatkowe 8tys. Taniej byłoby polecieć do tej Japonii i odebrać to osobiście
A nie może być 6-ka? Właściwości podobne.
no i o rzutnik łatwiej :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ