odbitki ze slajdów wysoka jakosc

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

iob
-#
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2007, 00:57
Lokalizacja: kraków

odbitki ze slajdów wysoka jakosc

Post autor: iob »

Witajcie . Może podpowie ktoś gdzie można by zlecic wykonanie odbitkek 15x21 ze slajdów ( w moim przypdku zaramkowanych ) . Dowiedziałem sie swoją drogą , że jedyną idealną metodą jest CIBACHROME . A na tutejszym forum ktoś napisał ,że w PL nikt bodaj w tym systemie nie robi ......A moze jednak znacie kogoś ?
iob
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Jeśli nie masz alergii na wszystko co cyfrowe, to najlprostszym rozwiązaniem byłoby zeskanowanie i zrobienie odbitki z pliku
Awatar użytkownika
gsb
-#
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2007, 20:35
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: gsb »

zeskanowac i naswietlic na papier plik cyfrowy. koszt zeskanowania (u mnie w firmie na przyklad) takiej klatki - mysle ze starczy 3200 dpi to ok 2-3pln
omus
-#
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2007, 09:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: omus »

ja oddałem niedawno w "Fotosferze" 2 sztuki (koniecznie zaramkowane) na format 30x45, to najwiekszy jaki robią z pozytywów i cena dośc atrakcyjna 25zł (30x45).
Ta fotosfera to sieć punktów, wysyłaja do jakiegoś dużego labolatorium chyba - nie wiem gdzie - z efektu byłem zadowolony...
Na ulotkach podany mają adres

Kod: Zaznacz cały

www.ufoto.pl

ale na stronie nie ma nawet połowy usług które oferuja w punkcie...
P.S. Oddawałem to w punkcie w Sanoku - nie wiem na jakim terenie działają...

poprawka: wysyłają do kędzieżyna
iob
-#
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2007, 00:57
Lokalizacja: kraków

Post autor: iob »

Witam serdecznie raz jeszcze.Dzięki za odpowiedzi,ale z mojej winy niesatysfakcjonujace.Mianowicie...robię slajdy na velvia100prof na canon eos1.Skaner mam-"nikona super cooloscan 5000ed".Wymieniłem cały sprzet ,by tym razem było wyczerpujaco...i co?...lipa...Skaner kosztował cos ok 4.000zł....owszem,kolory niezłe,szczewgólnie dla tych co fotografują raz do roku "w niedzielę".Natomiast ja,przyzwyczajony do kolorów na ekranie(rzutnik mocny z zarówkami 250W),gdy patrzę na monitor(nowy,płaski philipsa)to mam niedosyt-kolory już nie te,co wiemy,ale róznica jest dla mnie zbyt wielka.Skanowałem sam w domu,poświęcając naprawdę sporo czasu każdej klatce,ale po tym co widzę(dla laików te scany są naprawdę piękne!)traktuje mój owoc pracy jedynie jako zabezpieczenie na wypadek,gdyby moje slajdy kiedys,odpukać, zgineły.Czy w takim razie : 1.CIBACHROME i tak nie przewyższy jakościa tego co otrzymam po naświetleniu papieru zeskanowanym zapisem ? 2.Czy ktos w PL robi na CIBACHROME ? 3.A moze jakies inne metody ? Gdzie ? U kogo ?
Pozdrawiam
iob
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

LCD to tylko Eizo, ale to wydatek rzędu nawet do 10 tys.
Ja i tak wolałbym kupić taniej jakiś profesjonalny CRT, z duuużym ekranem.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
iob
-#
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2007, 00:57
Lokalizacja: kraków

odbitki ze slajdów wysoka jakość

Post autor: iob »

Panocki ! Pista tu jesce cosik ...bo mi wciąs mało
iob
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Musisz zeskanować to na super-profesjonalnym skanerze. Jeśli to ma być mega-jakość, to w grę wchodzi skaner bębnowy. Znajdź taką usługę gdzieś. Potem musi być profesjonalny druk. Zapomniałem jak się nazywają te specjalne drukarki, ale gdzieś w drukarniach muszą robić profesjonalne wydruki. Lepszej jakości nie uzyskasz. Tylko licz się z niebotyczną ceną takich usług. :-)

Edit: to chyba druk offsetowy.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

A zgrałeś cały tor cyfrowy pod kątem przestrzeni barwnych i kalibracji monitora?

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

iob pisze:poprawka: wysyłają do kędzieżyna
:-P Skoro do Kędzierzyna, czyli robi to laboratorium Cewe-Color, czy jakoś tak, a to jest firma, która jest właścicielem Fotojokerów w Polsce. Czyli jak oddasz do Fotojokera to i tak wyląduje w tym samym labie.

Trochę to dziwne, że wrzuciłeś tyle kasy w sprzęt, a pracujesz na Philipsie, który szczytem jakości nie jest. Inna bajka, to kalibracja, o której wspomina Jerzy (o sprzętowej w tym moniotorze możesz zapomnieć). Bez tego nawet nie ma sensu się bawić w skanowanie.
weesee pisze:plaskate póki co jeszcze nie dorównały jakością tym tradycyjnym kineskopowym
Hm... To w takim razie pokaż mi jakiś dobry monitor CRT wyprodukowany w 2007 roku :mrgreen: Z tą technologią, to trochę przesadzasz, choć inna bajka, że dobry LCD rujnuje kieszeń (jak dawniej dobry CRT).
Maciej, bez przesady, ten Coolscan to całkiem niezły sprzet. I już tym bardziej jak mamy oceniać zdjęcie na podstawie obrazu generowanego przez monitor
iob
-#
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2007, 00:57
Lokalizacja: kraków

odbitki ze slajdów wyoska jakośc

Post autor: iob »

Panocki , dziekuja bardzo za syćkie wyjasnienia . Monitor kupował szwagier , ja sie na computerach nie znam . Zarchiwizowałem slajdy cyfrowo tak na wszelki wypadek , nie myśląc przy tym ,że kiedys będę mógł tego użyć do odbitek .Tak nawiasem cobyśta wiedzieli jaka ja instrukcje na kartce musiałem mieć ,by krok po kroku zeskanować slajd .Później było już z górki .Monitor czy wykalibrowany ? - zapytam szwagra,cholera wie . Reasumując...spróbuje oddać dyskietkę do labu ,moze z tego coś wyczarują,bo szczerze mówiąc nie próbowałem z prostej przyczyny - folia slajdu ma po stokroć piękniejsze kolory , więc myslę sobie ,po co na samym juz wstepie obniżać pozycję wyjściową i jako podstawę do odbitek dawac dyskietkę z gorszymi kolorami niż widać to na przeźroczach . Cała mój wątek na tym forum opierać miał się o to czy intnieje jakas bezpośrednia forma kopiowania "klisza-odbitka" bez "posredników" typu dyskietka,cyfra itp .Ale skoro nikt w PL nie robi ( ? ) na CIBACHROME ,to spróbuję z zapisem cyfrowym.Możecie kogoś polecic w Krakowie w tym temacie ?
Pytanie z ciekawości : czy możliwe,skoro płaski monitor oddaje kolory gorzej od starego pudła ,że ta sama dyskietka po zeskanowaniu na moim sprzecie komputerowym i odtworzona na jakims monitorze obcym typu "pudło"da na tym pudle ładniejsze kolory niż na moim płaskim?

Dzięki...ale jeśli ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia to chętnie poczytam..
iob
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Spróbuj w FOTOJOKER. Oni wysyłają wszystko co CHROM do jakiegoś dobrego centrum-labu (może nawet do Niemiec). Zapytać nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Jeśli jesteś z Krakowa, to poszukaj zakładu Jakuba Jewuły i spotkaj się z nim, powinien Ci pomóc. To profesjonalny skanerzysta i robi też odbitki. Link: http://www.skanowanie.com.pl/

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

Przymierzam się do Ilfochrome, jak zrobię to dam znać czy jakość jest taka że ach czy tylko legenda.

Nie bardzo rozumiem porównywanie "ściana" vs monitor, tak się nie da. Wyślij klatkę np do Żelaznego do Gdańska, znajdz lab który potrfi naświetlić, drugi plik zrób sam i w tym samy miejscu zrób powiększenia Duze, i bedziesz widział co i jak. Poszukaj labu co robi na Durscie (w poznaniu foto viva).

Ale nigdy nie oczekuj tego samego z projektora i z papieru.
pozdr
Adam
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

Adams pisze:Ale nigdy nie oczekuj tego samego z projektora i z papieru.
Oddałem kiedyś do Fotojokera slajd do powiększenia (Agfa RSX 50) na 30x45. Więcej tego nie zrobię. Różnica pomiędzy ścianą a odbitką jest taka że wolę do takich powiększeń robić na negatywach. A wolę odbitkę na papierze niż wyświetlaną na ścianie.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
ODPOWIEDZ