Cześć! Teraz będę się chwalił :)

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Marek Marecki
-#
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Cześć! Teraz będę się chwalił :)

Post autor: Marek Marecki »

Ten post jest moim przywitaniem z Wami i pozdrowieniem, jako że "świeży" tu jestem :)

Chwalić się będę, bo mnie duma wręcz rozpiera - w końcu po niecierpliwym kompletowaniu sprzętu i pełnym emocji przystosowywaniu pomieszczenia uruchomiłem prostą ciemnię cz-b :mrgreen: Nie mogę narzekać w porównaniu do tych koleżanek i kolegów, którzy swój dobytek muszą rozkładać w niewielkich łazienkach, bo mi się udało ten majdan w miarę sprawnie rozlokować w pokoju. Nawet są efekty moich pierwszych zmagań w postaci odbitek, których skany pozwolę sobie poniżej zamieścić i przywitać wszelką krytykę :) Żałuję tylko, że większość negatywów, które do tej pory zrobiłem to kolory, bo jednak z nich odbitki na cz-b papierze nie wychodzą mi tak "soczyste" jak te z tradycyjnych srebrowych materiałów :(

Wracam więc do czytania forum oraz zabaw z chemią i osprzętem życząc Wam (i sobie też) tego, czego należy życzyć "ciemniakom". No właśnie... czego należy nam życzyć? Tak jak analogicznie żeglarzom życzy się "stopy wody pod kilem" i "pomyślnych wiatrów"?

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Witamy ;-)
Marek Marecki pisze: No właśnie... czego należy nam życzyć? Tak jak analogicznie żeglarzom życzy się "stopy wody pod kilem" i "pomyślnych wiatrów"?
Hmm, może dobrego światła? :-P

Powodzenia w ściemnianiu
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Witam, witam :-)

Post autor: Minolciarz1979 »

Bardzo udane sa twoje pierwsze odbitki, gratuluję. Też pamietam, jak pierwszy raz wywołałem negatyw, a za jakiś czas pozytyw i na szczęście efekt był bardzo zadowalający. A tak przy okazji pochwal się na czym pracujesz itd. Pozdrawiam.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Zdjęcie nr 3 to gdzie zrobione? Wrocław?
Marek Marecki
-#
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marek Marecki »

Minolciarz1979 pisze:A tak przy okazji pochwal się na czym pracujesz itd. Pozdrawiam.
Już tam od razu się chwalić... tak jakby było czym ;p Powiększalnik mam Opemus 4 z obiektywem Nikkor 50/4, a aparat Minolta Dynax 5. Z braku bogatszego arsenału szkieł najczęściej używam zooma Sigmy 20-40 i manualnego Jupitera 135mm, a gdy nie chce mi się targać klamotów to biorę tylko 50/1.8 Pentacona :)
JaZ99 pisze:Zdjęcie nr 3 to gdzie zrobione? Wrocław?
Tak, to Wrocław. Pozwolę sobie zrobić Tobie i innym zagadkę: zgadnijcie, gdzie dokładnie. Do wygrania słowa uznania :) Wieczorem podam rozwiązanie.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Tak, to Wrocław. Pozwolę sobie zrobić Tobie i innym zagadkę: zgadnijcie, gdzie dokładnie. Do wygrania słowa uznania :) Wieczorem podam rozwiązanie.
Ja w takie rejony to nawet z aparatem się nie zapuszczam ;)
Marek Marecki
-#
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marek Marecki »

Bez przesady, aż tak bardzo zapomniane przez bogów i praworządnych obywateli miejsce, to to nie jest :)
Przejście podziemne przy głównym wejściu na stadion olimpijski. Prowadzi z przystanku tramwajowego na drugą stronę torowiska, ale zwykle ludzie mają je w głębokim poważaniu i idą po powierzchni. Malutkie jest - tuż za aparatem już było wyjście.
A co do niebezpiecznych rejonów. No cóż... czasem to faktycznie kuszenie licha, ale nic nie poradzę, że podobają mi się takie ponure, obskurne kadry :roll:
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

Marek Marecki pisze:.
Już tam od razu się chwalić... tak jakby było czym ;p Powiększalnik mam Opemus 4 z obiektywem Nikkor 50/4, a aparat Minolta Dynax 5. Z braku bogatszego arsenału szkieł najczęściej używam zooma Sigmy 20-40 i manualnego Jupitera 135mm, a gdy nie chce mi się targać klamotów to biorę tylko 50/1.8 Pentacona :)
No proszę - ktoś na Minolcie pracuje :-) Dynax 5 jest oki, dokup do niego MAF 28-85 3,5-4,5 i będziesz naprawdę zadowolony. Wybór Minolty świadomy, czy przypadek?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Minolciarz1979 pisze:dokup do niego MAF 28-85 3,5-4,5 i będziesz naprawdę zadowolony
ja mam A 28-105/3,5-4,5 xi i jestem zadowolony. ten kończący się na 85 był czasem przykrótki jak dla mnie.
pozdrawiam!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Bardzo dobre szkło, szczególnie jako xi

Post autor: Minolciarz1979 »

polecam podpiąć pod Minoltę 9xi. rewelacyjna puszka.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Marek Marecki pisze:Przejście podziemne przy głównym wejściu na stadion olimpijski.
Dzięki za info!
Minolciarz1979 pisze:polecam podpiąć pod Minoltę 9xi. rewelacyjna puszka.
Mam 600si. Jest całkiem całkiem, ale od dawna jej nie używam. Wolę całkowicie manualne aparaty.
Dość mam komputerów dookoła ;)
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

600si też fajny model, choć wolę 800si

Post autor: Minolciarz1979 »

kolekcjonuję najwyższe modele Minolty AF. 600si jest dość fajna, choć jest najmłodsza i najmniej zaawansowana z szeregu X00si. Generalnie lubię mieć wypasioną puszkę, choć korzystam głownie z trybu M i A.
PS. Jaz99 - jak nie używasz, to ja odkupię :-D Jesli masz z gripem, to tym bardziej chętnie.
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

Minolciarz1979 pisze:az99 - jak nie używasz, to ja odkupię
Dziękuję, ale nie skorzystam ;)
Ale gdybyś myślał o Yashice TLR, to możemy porozmawiać...
Marek Marecki
-#
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marek Marecki »

Jak już o sprzęcie mówimy, to mi się oczy świecą na hasło Dynax 7 :) Niestety, muszę z tym troszkę zaczekać, bo budżet skromny, a wydatków na inne fotograficzne gadżety trochę już ostatnio poczyniłem.
No, ale w gruncie rzeczy to drugorzędna sprawa - fajnie mieć w aparacie różne bajery, ale najważniejsze dla mnie to aby nie przeszkadzał zbytnio w robieniu zdjęć ;p
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Dynax 7 to naprawdę niezłe cudo

Post autor: Minolciarz1979 »

a ten wielki wyświetlacz graficzny pokazuje cuuuda dosłownie :-) Fajne jest to, że pokazuje rozkład światła z każdej z 14-stu komórek światłomierza np, nie wspominając o wyświatlaniu tabelek z historią naświetlanych klatek i chyba 30 ekranów innych bajerów :-) Z gripem VC-7 jest naprawdę niezłą puchą. Z drugiej jednak strony bardziej sięgam po model 9xi - według mnie lepsza ergonomia i jakoś milej mi się foci. Zwróć też uwage na model Dynax 9 - to już górna półka w Minolcie, szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania i trwałość. Jak nie masz kasy, to pogoń swoją 5-tkę, a kup Minoltę 8000i - o wiele lepsza od 5-tki, choć starsza (1990). Będziesz naprawdę zadowolony, a jak doskładasz, to rzuć się na D7. Akurat jest z gripem na Allegro (nie moja, zaznaczam). bajery absolutnie nie przeszkadzają - wszystko mozna łatwo wyłączyć.
ODPOWIEDZ