Zamiennik rtęciowej baterii 625

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 231
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: Keek »

No właśnie. Da się jakoś? Olympus Pen FT. Będzie działało na cynkowo-powietrznych 1.4V? Jakieś adaptery do kupienia/zrobienia na miejscu w Wawie? Jak to ugryźć?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: 4Rider »

Substytuty mają to do siebie ze są surogatami. A ten aparat to dobry aparat ... na półkę - jego czas dawno już minął, no chyba że zgodzisz się utrudnienia osobnego mierzenia. Zresztą po co komu światloczule znaczki pocztowe (które zresztą i tak wychodzą z obiegu)?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 231
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: Keek »

Ja się nie pytałem o to co mam zrobić z tym aparatem, bo doskonale wiem co, tylko jak go zasilać. Daruj sobie takie wycieczki.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: 4Rider »

Nie mów mi czego mam nie robić proszę, bo moja wypowiedź nie jest poleceniem, a nawet nie jest radą, jest aż refleksją...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 231
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: Keek »

Ale mnie nie interesują Twoje refleksje na żaden temat. Gdybyś był tak miły i wsadził je sobie gdzieś off-line, byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: 4Rider »

No widzę że znów potykam się o Niemiłe Społeczeństwo, a palec sam sobie wsadź w zupę mistrzu eufemizmów :mrgreen:
Jak widać "chamstwo się serzy" jak mawiali ludzie w kolejkach przerywając swój psalm...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: LD »

4Rider pisze: 29 lis 2020, 00:58 No widzę że znów potykam się o Niemiłe Społeczeństwo, a palec sam sobie wsadź w zupę mistrzu eufemizmów :mrgreen:
Jak widać "chamstwo się serzy" jak mawiali ludzie w kolejkach przerywając swój psalm...
A Ty zawsze na posterunku aby, nie ważne co ważne aby kolejny wpis zaliczyć.
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: LD »

Keek pisze: 28 lis 2020, 23:56 No właśnie. Da się jakoś? Olympus Pen FT. Będzie działało na cynkowo-powietrznych 1.4V? Jakieś adaptery do kupienia/zrobienia na miejscu w Wawie? Jak to ugryźć?
Ja do Minolty Hi-Matic E zrobiłem adapter do baterii Lr44 i od kilku lat używam go z powodzeniem. Mogę pomóc ale reszta korespondencji proszę na PW.
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 231
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: Keek »

LD pisze: 29 lis 2020, 14:12 Ja do Minolty Hi-Matic E zrobiłem adapter do baterii Lr44 i od kilku lat używam go z powodzeniem. Mogę pomóc ale reszta korespondencji proszę na PW.
OK. Powiedz mi tylko jeszcze - zrobileś taki z diodą, obniżający woltaż czy tylko o fizyczną wielkość baterii chodzi? W PENie niestety musi być 1.35.
Nie możemy w wątku? Może się komuś przydać w przyszłości :)

PS. LR też odpada. Alkaiczne mają inną charakterystykę, musi być srebrowa SR.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: J.A. »

Keek, ja mam od technika219 do olego om1 taki z diodą. Śmiga jak złoto.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: 4Rider »

LD pisze: 29 lis 2020, 14:07
A Ty zawsze na posterunku aby, nie ważne co ważne aby kolejny wpis zaliczyć.
A i Ty by to odnotować - zatem wszystko się zgadza 8-)

PS: nie wiedziałem że za posty punkty dają :shock: - a gdzie można je odebrać i na co wymienić :?:
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020, 14:26 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: LD »

Keek pisze: 29 lis 2020, 14:15
LD pisze: 29 lis 2020, 14:12 Ja do Minolty Hi-Matic E zrobiłem adapter do baterii Lr44 i od kilku lat używam go z powodzeniem. Mogę pomóc ale reszta korespondencji proszę na PW.
OK. Powiedz mi tylko jeszcze - zrobileś taki z diodą, obniżający woltaż czy tylko o fizyczną wielkość baterii chodzi? W PENie niestety musi być 1.35.
Nie możemy w wątku? Może się komuś przydać w przyszłości :)

PS. LR też odpada. Alkaiczne mają inną charakterystykę, musi być srebrowa SR.
Rzeczywiście, dawno wymieniałem w nim baterie, SR44. Wstawiłem dodatkową diodę obok baterii. W moim jest więcej miejsca niż
w Twoim. W Penie są dwa wyjścia, pierwsze rozebrać i wstawić diodę w środku, drugie wstawić diodę i baterię do oryginalnej obudowy.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020, 14:29 przez LD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: 4Rider »

LD pisze: 29 lis 2020, 14:25 W Penie są dwa wyjścia,
Mylisz się są co najmniej Trzy - ja skorzystałem z tego trzeciego właśnie i awansowałem go na półkownika .
Tą Minoltę którą wymieniasz również, ale stoi na innej półce 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: morotegari »

Jakiego modelu diody użyliście?
Bo baterie powietrzne to nie rozwiązanie...
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zamiennik rtęciowej baterii 625

Post autor: powalos »

Keek pisze: 29 lis 2020, 14:15 LR też odpada. Alkaiczne mają inną charakterystykę, musi być srebrowa SR.
Nie przesadzaj z tą charakterystyką. Nie ma aż takiego wpływu. Załaduj jedną SR44 (lub LR44)i ustaw nieco mniejszą czułość, np. 320 zamiast400 i będzie ok. Slajdów tym nie będziesz naświetlał. Nawet gdybyś nie wprowadzał żadnych poprawek to i tak negatywy będą naświetlone prawidłowo. Sprawdzone empirycznie nie tylko przeze mnie
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ