Sprzedam LPL 7700

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sprzedam LPL 7700

Post autor: J.A. »

Powiększalnik w 100% sprawny, w stanie używany, ale nie rozklekotany. Nie stał na pralce automatycznej. :-)
- Dwie głowice, barwna (nowy halogen) i kondensorowa (żarówka LED) z kompletem szkieł i oczywiście szufladką na filtry MG.
- Przekładnia planetarna na gałce ostrości. Pozwala na ostrzenie normalne jak zwykłą gałką (taką jak po lewej stronie) i ostrzenie precyzyjne z przekładnią 3/1. Trzy obroty małą gałką jeden pełny obrót dużej. Rozwiązanie z mikroskopów i innych precyzyjnych przyrządów optycznych.
- dwie karetki z szybkami AN. jedna pozbawiona lamelek formatowych dzięki temu powiększalnik jest praktycznie 6x9.
- trzy karetki bezszybkowe. 6x7, 24x68 - panorama samodzielnie przerobiona z 24x36. I karetka małoobrazkowa 24x36 mm.
- dwie miseczki obiektywowe M39x1
- oryginalny montaż ścienny.

Brak ramiączek na film - nigdy mi nie były potrzebne. A ten przyszedł do mnie bez nich. Widać używał go ktoś podobny do mnie.
Brak filtra czerwonego - znaczy gdzieś może go mam, ale kiedyś go zdemontowałem i jakoś przepadł.

Głowica idealnie wyważona. Wystarczy lekko popuścić blokadę i delikatnie podnieść, lub opuścić głowicę dla zmiany formatu. Zero kręcenia korbą. Głowica zostaje w miejscu w którym się ją puści. Zdarzało mi się zapomnieć zablokować.
Sprężyna przeciwwagi w b. dobrym stanie, bez pęknięć i korozji.

Po uruchomieniu powiększalnika 4x5 in. Nie mam dla niego miejsca w ciemni. Szkoda by zgarniał kurz.

Jako gratis dodam drugą kolumnę i podstawę.

Cena 2000 zł.
Załączniki
IMG_2802.jpg
IMG_2799.jpg
IMG_2797.jpg
IMG_2795.jpg
IMG_2794.jpg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ