Co jest w tym kadrze?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

Mała zagadka - co jest na tym zdjęciu? Chodzi mi o pewne dziwiące mnie zjawisko. Gwoli wyjaśnienia - to jest pojedyncza ekspozycja i kadr prosto ze skanera, bez manipulacji. Jakość nie najwyższa, niestety.
Załączniki
zagadka.jpg
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Co jest w tym kadrze?

Post autor: J.A. »

Ktoś wyciął balkon z jakiegoś wielkopłytowego bloku i położył na placu zabaw :-D
Albo ktoś Ci sprzedał używany film :-D

A poważnie, lustro? Szkło?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 30 cze 2020, 18:32 Ktoś wyciął balkon z jakiegoś wielkopłytowego bloku i położył na placu zabaw :-D
Albo ktoś Ci sprzedał używany film
Dobre!
J.A. pisze: 30 cze 2020, 18:32lustro?
Lustro, a nawet dwa. Spójrz na głębię ostrości. Przedmioty w kadrze to po kolei od obiektywu - worek na gruz (lewy dolny róg), lustra (wyższe z lewej, niższe z prawej strony), płot z siatki, łańcuchy huśtawki i w głębi ławka. Ostrzyłem na obraz w lustrze. Ten rozkład głębi ostrości taki jakiś dziwny jest. Podobnie jest z ostrzeniem na obraz w kałuży. O co chodzi?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Co jest w tym kadrze?

Post autor: 4Rider »

Normalna sprawa: przenikanie się światów równoległych, co wynika albo z otwarcia portalu albo z anomalii osobliwości co może wiązać się z nieudolną próbą uruchomienia wehikułu czasu korzystającego z napędu opartego na perpetuum mobile 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 30 cze 2020, 18:45 Normalna sprawa: przenikanie się światów równoległych, co wynika albo z otwarcia portalu albo z anomalii osobliwości co może wiązać się z nieudolną próbą uruchomienia wehikułu czasu korzystającego z napędu opartego na perpetuum mobile 8-)
Książki pisz, s-f. ;-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Co jest w tym kadrze?

Post autor: powalos »

Bo ostrzy się na obraz pozorny, a nie na lustro. Czyli jak coś jest oddalone o np. 10m od lustra, to ostrząc na obraz w lustrze musimy ostrzyć na 10m w "głąb lustra", czyli np. na 20m jeżeli stoimy 10m przed lustrem. Chyba nie zagmatwałem za bardzo.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

powalos pisze: 30 cze 2020, 19:40 Bo ostrzy się na obraz pozorny, a nie na lustro. Czyli jak coś jest oddalone o np. 10m od lustra, to ostrząc na obraz w lustrze musimy ostrzyć na 10m w "głąb lustra", czyli np. na 20m jeżeli stoimy 10m przed lustrem. Chyba nie zagmatwałem za bardzo.
Trochę zagmatwane, jak dla mnie. O który "coś" mówisz?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Co jest w tym kadrze?

Post autor: powalos »

Jeżeli ostrzyłeś na balkon odbity w lustrze, to ostrzyłeś na taką odległość jaka dzieliła go od lustra. Może inaczej. Chcesz sobie zrobić autoportret w lustrze. Sadowisz się z aparatem, powiedzmy 3 m od lustra. Abyś był ostry, musisz - w aparacie stojącym obok Ciebie - ustawić odległość na 6m.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

powalos pisze: 30 cze 2020, 20:31 ostrzyłeś na taką odległość jaka dzieliła go od lustra
O to pytałem. Zgadza się z tym co na zdjęciu. Kurcze, muszę do książek sięgnąć...
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Co jest w tym kadrze?

Post autor: powalos »

aka pisze: 30 cze 2020, 20:35 Kurcze, muszę do książek sięgnąć...
To nikomu jeszcze nie zaszkodziło. :-) :-P :-D
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Co jest w tym kadrze?

Post autor: aka »

powalos pisze: 30 cze 2020, 20:39 To nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
:-(
Oj nie! Nie zawsze się to sprawdza. ;-)
ODPOWIEDZ