Biały obszar na zdjęciu analogowym

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

MaxFoto
-#
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2020, 16:14

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: MaxFoto »

Witam serdecznie!
Na początku zaznaczę, że jestem nowy w temacie fotografowania, jednak zainteresowałem się analogami i postanowiłem spróbować z Zenitem 11. Pierwsze zdjęcia zrobiłem podczas wyjazdu w góry i po wywołaniu, okazało się że na połowie z nich widoczne są takie białe duze przebłyski jak na zdjęciu zamieszczonym w zalączniku. Ponadto niektóre skany zawierają połączone 2 zdjęcia (również w załączniku) i nie wiem czy to wina fotografa u którego zostawiłem film, czy może mojego sprzętu. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i pomoc. Pozdrawiam.
Załączniki
SKAN-2 (17).JPG
SKAN-2 (12).JPG
SKAN-2 (37).JPG
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: powalos »

Niemal na 100% winny jest aparat.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: pelovsky »

klucz do rozwiązania zagadki znajduje się w:
MaxFoto pisze: 20 lut 2020, 16:25Zenitem 11
;-)
migawka raczej na pewno, albo uszczelnienia. Szkoda marnować czas na takie wynalazki, kiedy film i jego wywołanie kosztuje tyle, co aparat.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: Nomad »

pelovsky pisze: 20 lut 2020, 17:14 klucz do rozwiązania zagadki znajduje się w:
MaxFoto pisze: 20 lut 2020, 16:25Zenitem 11
;-)
migawka raczej na pewno, albo uszczelnienia. Szkoda marnować czas na takie wynalazki, kiedy film i jego wywołanie kosztuje tyle, co aparat.
To zdanie było prawdziwe 5 lat temu.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: pelovsky »

Sorry, ale jeśli ktoś płaci więcej niż 30zł za zenita z heliosem 58/2, to sam jest sobie winien :-D
Z innej śmiesznej beczki, to podczas moich poprzednich wakacji nocowaliśmy we Wrocławiu w mieszkaniu z airbnb. Jako dekoracja stał tam zenit 12xp z tymże obiektywem wielu zalet. Wrzuciłem do niego rolkę przeterminowanego TMX400, którą wziąłem "na zapas i wszelki wypadek" i przestrzeliłem od tak sobie całą w 20 minut. Nie wiem czego się spodziewałem. Efekt był dokładnie taki, jakiego można było oczekiwać ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: 4Rider »

pelovsky pisze: 21 lut 2020, 08:07 Sorry, ale jeśli ktoś płaci więcej niż 30zł za zenita z heliosem 58/2, to sam jest sobie winien
Średnia cena Heliosa w stanie mint na rynku to 100zł, body (E; ET; 11; 12XP) jest bezwartościowe, się znaczy się niesprzedawalne.
Ja myślałem że chodzi w drugą stronę, że materiały podrożały ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Biały obszar na zdjęciu analogowym

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 21 lut 2020, 08:30
pelovsky pisze: 21 lut 2020, 08:07 Sorry, ale jeśli ktoś płaci więcej niż 30zł za zenita z heliosem 58/2, to sam jest sobie winien
Średnia cena Heliosa w stanie mint na rynku to 100zł, body (E; ET; 11; 12XP) jest bezwartościowe, się znaczy się niesprzedawalne.
Ja myślałem że chodzi w drugą stronę, że materiały podrożały ;-)
Spróbuj za tyle kupić sztukę technicznie sprawną (nie mint, po prostu sprawną). Średnia cena zestawu na chodzie oscyluje około 200 zł.
Natomiast same body Zenków faktycznie się nie sprzedają.
ODPOWIEDZ