Rozstrzał cen na rynku foto

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: Imperitus »

Salve,
Głupia sytuacja...
Zaglądam sobie na Collectiblenda na wyroby Ihagee, i co widzę: Exa 500 mint- do 60 dolarów, z kolei Exakta 500- ten sam aparat tylko z innym napisem- do 200 dolarów jeśli mint. Albo to ja jestem głupi albo ktoś na Collectiblendzie walnął byka. Wyjaśnicie? Żeby zmiana nazwy dała taką różnicę w cenie?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: 4Rider »

dobra masz rację, zależy od kogo kupujesz. ja kupuję w holandii, i ostatnio kupiłem te same Mirandy, jedną za 15 a drugą za 55 euro.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 18 mar 2019, 22:17 dobra masz rację, zależy od kogo kupujesz. ja kupuję w holandii, i ostatnio kupiłem te same Mirandy, jedną za 15 a drugą za 55 euro.
Wszystko cacy, tylko za ile teraz mogę puścić moją Exę? Nie chcę stracić ani też zdzierać z jakiegoś niewinnego korexowicza.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: 4Rider »

Exa 500? Z Tessarem? mint? 200. z Meriratem 250 - bo rzadszy

PS: złotych nie dolarów.

Exy zazwyczaj są mint że nie wspomnę...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 18 mar 2019, 22:22 Exa 500? Z Tessarem? mint? 200. z Meriratem 250 - bo rzadszy

PS: złotych nie dolarów.
Cienko...
Będę stratny, jest wycacana, na nowo zszyłem jej futerał i dokładnie wyczyściłem i odtłuściłem obiektyw. Sam aparat to praktycznie mint. Prognozy na collectiblendzie były bardziej optymistyczne.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 18 mar 2019, 22:29
Będę stratny, jest wycacana, na nowo zszyłem jej futerał i dokładnie wyczyściłem i odtłuściłem obiektyw. Sam aparat to praktycznie mint. Prognozy na collectiblendzie były bardziej optymistyczne.
Chyba że trafisz na pasjonata, dla mnie to tylko półkowniki i powiem Ci że nawet taniej kupiłem. Mam nie używam, jak 1 a,b,c i wiele minolt i mirand

acz Twoje mogą być warte więcej - chociaż ostatnio kupuję bardzo tanio, głównie Holandii i u Nas niestety...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Rozstrzał cen na rynku foto

Post autor: Nomad »

Imperitus pisze: 18 mar 2019, 21:29 Salve,
Głupia sytuacja...
Zaglądam sobie na Collectiblenda na wyroby Ihagee, i co widzę: Exa 500 mint- do 60 dolarów, z kolei Exakta 500- ten sam aparat tylko z innym napisem- do 200 dolarów jeśli mint. Albo to ja jestem głupi albo ktoś na Collectiblendzie walnął byka. Wyjaśnicie? Żeby zmiana nazwy dała taką różnicę w cenie?
W przypadku aparatów kolekcjonerskich tak właśnie jest. Wersja z nietypowym oznaczeniem, wyprodukowana i zachowana w mniejszej ilości, będzie zawsze dużo więcej warta dla kolekcjonera, niż ten sam aparat w wersji typowej. Choć użytkowo to dokładnie to samo.
Popatrz sobie na cenę Leiki M2 w chromie a wersji czarnej.
ODPOWIEDZ