Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

Czy ktoś z Was świadczy takie usługi, a wiem że tak....
Chciałbym poznać cenę takiego wywołania w które wchodziłoby wywołanie filmu 135, 24 klatki, pocięcie i włożenie w koszulki...ilość powiedzmy 10 sztuk po nowym roku (zaznaczam że są to filmy 24 klatkowe - więc liczę na zniżkę ;-))
W BW wołają za 9 złotych, ale ostatnio miałem zacieki - źle płukane.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: J.A. »

11,50 + 0,95 pergamin hama.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

oki doki, po nowym roku się odezwę, mam na razie tylko 4 zrobione...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 15 gru 2018, 19:38 11,50 + 0,95 pergamin hama.
ta sama cena dla filmu 24 klatki i 36?

robisz na labie czy ręcznie czy jakoś inaczej...?

Chciałbym negocjować tą cenę ponieważ na 24 klatki chemii zużyje się o 1/3 mniej i tak licząc dla 10 filmów 24 klatkowych, chemii powinno wystarczyć jak dla 6,666 filmów 36 klatkowych...
Moje filmy to 3szt 200 ISO a reszta 25 ISO (Kodak Ektar 25 z datą 1999) - piszę jakby to miało jakieś znaczenie bo osobiście nie wołałem C-41, miałem kolegę z labem w dużym mieście, no ale teraz mieszkam w małym miasteczku...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: J.A. »

Wywołuję rotacyjnie w jobo. Cena jest taka sama dla 120, 135-24 i 135-36.
Cena to przede wszystkim czas przeznaczony na wywołanie, od wprowadzenia zlecenia, poprzez wszystkie prace przygotowawcze samo wołanie i kończenie z pakowaniem i wysyłką włącznie, a ten się nie zmienia w zależności od długości filmu. Zużyta energia i czynsz za lokal nie nie spada w zależności od długości filmu.
Procent udziału chemii w całkowitej cenie jest niewielki.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

oki rozumiem te argumenty, a nawet się takich spodziewałem ;-)

Pozdrawiam!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: rysiek1996 »

Nie chcę być czyimś ,,adwokatem" ale pragnę przedstawić przygodę jaka spotkała mnie w jednym z Labów.
Oddałem do wywołania dwie klisze moje i jedną kolegi typ 120. Otrzymałem z powrotem również trzy klisze z tym że jedna moja i jedna kolegi były łyse, wyprane w chemii. Pan obsługujący laba powiedział że to wina aparatu. Nie przyjął do wiadomości że są to klisze z różnych aparatów które są w ciągłym użyciu i robią zdjęcia do dziś. Zarówno kolega jak i ja straciliśmy kadry których nie da się powtórzyć. Nasunęły mi się dwa wnioski:
1 JEŚLI ROBISZ COŚ NA CZYM BARDZO CI ZALEŻY WYWOŁAJ TO SAM.
2 JEŚLI ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ JE ODDAĆ W CZYJEŚ RĘCE A JESTEŚ PEWNY ŻE TAK JEST, NIE TARGUJ SIĘ O ZŁOTÓWKĘ CZY DWA.
Ja za te dwa spartolone filmy zapłaciłem 10 zł za sztukę.
Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność że zlecenie jest dobrze wykonane. Ale decyzja należy do zleceniodawcy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: J.A. »

rysiek1996, napisy na marginesie tych filmów były?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: rysiek1996 »

Wiesz to już stara sprawa z początku roku, Filmy dałem koledze. Jeśli jeszcze je ma to sprawdzę. Wina sprzętu odpada ponieważ do dziś moja Bronica ( to że chcę ją sprzedać to choroba.. na PENTAXa 645N) jak i Kiev 88MC kolegi chodzą pięknie. Ja miałem kadry z Dziewczyną z tatuażami. Szkoda, wielka szkoda.
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: rysiek1996 »

Fil Kodak porta 160 :cry:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: J.A. »

Wiesz, bo jeżeli napiysów nie było, to EWIDENTNA wina labu, ale jeżeli były, to filmy wywołane jednak przynajmniej poprawnie.
Są dwie przyczyny dla których może wyjść czysty film ze sprawnego aparatu.
Nie zdjęty dekiel z obiektywu w przypadku dalmierza.
Nieprawidłowe założenie filmu 120. Zdarza się to w przypadku niektórych lustrzanek - film idzie papierem do obiektywu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: rysiek1996 »

Klisza nie miała napisów, była całkiem łysa. Właśnie zadzwoniłem do kumpla. On pamięta tę sprawę, miał tam kadry na których bardzo mu zależało i oddał ją do jakiegoś fachowca. I sprawa umarła śmiercią naturalną.
Tak jak pisałem, aparaty to lustrzanki średnioformatowe Kiev i Bronica. W Kievie 88. O odwrotnym założeniu filmów w dwóch aparatach również nie może być mowy
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: rysiek1996 »

Dla tego postanowiłem opanować proces C-41 i E-6
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

rysiek1996 pisze: 17 gru 2018, 15:38 Nie chcę być czyimś ,,adwokatem" ale pragnę przedstawić przygodę jaka spotkała mnie w jednym z Labów.
Oddałem do wywołania dwie klisze moje i jedną kolegi typ 120. Otrzymałem z powrotem również trzy klisze z tym że jedna moja i jedna kolegi były łyse, wyprane w chemii. Pan obsługujący laba powiedział że to wina aparatu. Nie przyjął do wiadomości że są to klisze z różnych aparatów które są w ciągłym użyciu i robią zdjęcia do dziś. Zarówno kolega jak i ja straciliśmy kadry których nie da się powtórzyć. Nasunęły mi się dwa wnioski:
1 JEŚLI ROBISZ COŚ NA CZYM BARDZO CI ZALEŻY WYWOŁAJ TO SAM.
2 JEŚLI ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ JE ODDAĆ W CZYJEŚ RĘCE A JESTEŚ PEWNY ŻE TAK JEST, NIE TARGUJ SIĘ O ZŁOTÓWKĘ CZY DWA.
Ja za te dwa spartolone filmy zapłaciłem 10 zł za sztukę.
Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność że zlecenie jest dobrze wykonane. Ale decyzja należy do zleceniodawcy.
Co racja to racja, ale to jedno złe doświadczenie, mieszkając w Dużym Mieście, wołałem każde C-41 za 5pln (wcześniej za 4 a jeszcze wcześniej za 3) w labie Fuji - powiadam, nigdy, ale to nigdy na przestrzeni ponad 20 lat (byłem wierny jednemu labowi) nie mogłem się na nic poskarżyć.
A targując się o 2 złote - przy 10 sztukach masz 20.
Zresztą już nevermind, znalazłem kolegę co woła w okolicy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Ktoś woła C-41 dla kogoś....

Post autor: 4Rider »

rysiek1996 pisze: 17 gru 2018, 16:02 Dla tego postanowiłem opanować proces C-41 i E-6
Oczywiście można, ale po co przy przerobie powiedzmy 10-16 sztuk rocznie?
Sam wołam BW w zimnym, bo głównie robię w BW....
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ