Ceny materiałów przeterminowanych

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Ceny materiałów przeterminowanych

Post autor: filozof97 »

No właśnie. Mam zapas materiałów, ale akurat kupiłem kamerkę 8mm i przejrzałem Allegro i OLX "co tam jest".

I ceny tych materiałów są absurdalne.

Rolka taśmy 8mm Orwo, termin do połowy lat 70 (czyli raczej śmieć)- 30 pln. OrwoChrom - 25. Kiedy nowy Fomapan R100 kosztuje 60 zł!

Np20, 10 rolek 120 - 300 zł! NP 27 w formacie 220 sprzedawane w propacku - 25 zł/rolka. Svema Foto 32 - 19 zł/rolka 135. Przecież to są ceny nowych Ilfordów czy Kodaków!

Rozumiem, że materiałów tych więcej już nie będzie. Że każdy ma prawo sprzedawać coś za ile mu się podoba.

Ale... czy na prawdę, ktoś to kupuje? Jeśli tak, to po co?
Kiedyś sam kupowałem - ale wtedy cena wynosiła 10% ceny materiału współczesnego i można było pogodzić się z tym, że nie wiadomo, co z tego wyjdzie.
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Ceny materiałów przeterminowanych

Post autor: keck »

Może trochę z innej beczki ale jak zobaczyłem na Olx meoptę 6 po 700 PLN to zdębiałem. Ok to wcale nie była jedna odosobniona sytuacja.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Ceny materiałów przeterminowanych

Post autor: Henry »

filozof97 pisze: Ale... czy na prawdę, ktoś to kupuje? Jeśli tak, to po co?
Bo kupujesz z efektami - pleśń, skazy, spadek czułości - wtedy nie trzeba się starać przy robieniu zdjęcia tylko dostajesz "artyzm" w gratisie. A że generalnie mamy teraz fajne czasy to wszystkich stać na kupowanie drogo. A jeszcze niektórzy z sentymentu potrafią odłożyć rozum do szuflady... No to i są tacy co sprzedają.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Ceny materiałów przeterminowanych

Post autor: Nomad »

"Artyzm" to jedno, swego czasu miałem duży ubaw obserwując ludków, którzy z uporem oblatywali laby w poszukiwaniu filmów przeterminowanych... w sytuacji kiedy zakup normalnego materiału był problematyczny. Nie wiem, czy ci ludzie uważają że ktoś kupi parę paczek, schowa do lodówki na kilka lat i będzie czekał aż się przeterminują, żeby pójść w plecy na przecenie?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ceny materiałów przeterminowanych

Post autor: J.A. »

Mam kilka przeterminowanych rolek. Wystawię na alledrogo, wystawię drogo. A jak ktoś kupi i będzie liczył na „artyzm” to się zawiedzie, bo z zamrażarki są :-D
ODPOWIEDZ