Mam worek obiektywów EF

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

No może raczej siatkę niż worek. Kilka sztuk przyzwoitych i jeden EF-S niestety. Niestety, bo pod koniec mojego cyfrowego sentymentu ten był moim ulubionym szerokim.

Ale do rzeczy. Nie chciałbym się ich pozbywać ze stratą, a z zyskiem nie potrafię - więc pozostaje jedynie wykorzystać. I tu zwracam się do kolegów o poradę co przyczepić z drugiej strony tych canonów? Tak, żeby "byli państwo zadowoleni". Kiedy tak szukam i patrzę, to mi wychodzi, że najlepszy stosunek byłby z canonem 50e (jakości do ceny). Czy mogę poprosić Kolegów o chwilę refleksji w tym temacie? Może jakieś doświadczenia?

Ja wiem, że temat nie jest sexi, bo to ani duży format, ani aparaty z duszą - ale mimo to liczę na jakiś trop, który zepchnie mnie ze ślepej uliczki jeśli jest istotnie ślepa.

Ale co się mają kurzyć te szkła - lubię je i przecież to nie ich wina, że dotąd zaznały świata jedynie z cyfrą.

CO
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mam worek obiektywów EF

Post autor: J.A. »

Nie napisałeś nic o budżecie.
50-tka to dość stary aparat, ja bym polecał trujkę
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

J.A. pisze: Nie napisałeś nic o budżecie.
No wolałbym bliżej 300 PLN niż 800.
Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

J.A. pisze: 50-tka to dość stary aparat
Faktycznie brzydka jest jak noc, ale podobno oko ma jaśniejsze niż 30 - a trójka z kolei będzie duża. Ja się starzeję i kręgosłup już nie ten co kiedyś.
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Keek »

Canon EOS RT
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Mam worek obiektywów EF

Post autor: D.M.M. »

Mam przyjaciela, który swego czasu miał 50e. Miała na imię Emilka i ubóstwiał ten sprzęt. Nawet to sterowanie okiem wykorzystywał, choć mnie jakoś do tego przekonać nie mógł ;-) W każdym bądź razie, jak przechodził na cyfrę, zmusił się z płaczem do sprzedaży (kiedyś to miało jakąś wartość ;-)). Summa summarum w zeszłym roku jak zobaczył, po ile teraz to chodzi, kupił i jak mówi nie tylko z sentymentu.
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Fikumiku »

Jak dla mnie to szukaj czegoś w miarę nowego

Eos 300 X
Eos 30/33 v

albo Eos 1 lub 3 (kosztują swoje ale warto).
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Miburo »

EOS 1N
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mam worek obiektywów EF

Post autor: graphia »

ja chcąc mieć pełną kontrolę nad ostrością kupiłem do szkieł który na codzien wykorzystuję zawodowo w cyfrach - Canon EF-M za mniej więcej 20 złotych :) Mam też EOS 650 za 40 zł. Oba robią wyśmienite fotki o ile takie im pozwolę robić :D
Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

graphia pisze: ja chcąc mieć pełną kontrolę nad ostrością kupiłem do szkieł który na codzien wykorzystuję zawodowo w cyfrach - Canon EF-M za mniej więcej 20 złotych :) Mam też EOS 650 za 40 zł. Oba robią wyśmienite fotki o ile takie im pozwolę robić :D
O, Kolega załapał o co mi chodzi :-)
650/620 też biorę pod uwagę. EF-M wydaje się trochę weird bo nosić silnik tych obiektywów i nie móc ich użyć?
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mam worek obiektywów EF

Post autor: graphia »

Nawet najnowsze eLki nie pomogą ustawić ostrości Canonowi 600-650 w nawet nie tak bardzo niesprzyjających warunkach :) Stąd mój drugi zakup EF-M'a :)
Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

Kurczę, jak tak przeglądam te internety pod kątem, to z całej stawki na czoło wysuwają się EOSy 620 i 50e - ze wskazaniem na 620. Bo podobno to jest aparat zrobiony po prostu po to, żeby robił zdjęcia i ma najjaśniejszy wizjer ze wszystkich eosów (jeśli EF-M nie liczyć za eosa). Cóż robić, cóż robić?
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mam worek obiektywów EF

Post autor: graphia »

wiesz..... to nie są jakieś kosmiczne wydatki :) i te 50 zł możesz przecie odżałować ;)
Camera obscura
-#
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:18

Mam worek obiektywów EF

Post autor: Camera obscura »

graphia pisze: wiesz..... to nie są jakieś kosmiczne wydatki :) i te 50 zł możesz przecie odżałować ;)
Nie no - to jest sprawa oczywista. Tu chodzi jedynie o emocje. Bo ja lubię kochać aparaty, które mam :-)
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mam worek obiektywów EF

Post autor: graphia »

Serię 600 pokochasz, e-fm'a polubisz ;)
ODPOWIEDZ