Zamarznięty Xtol

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zamarznięty Xtol

Post autor: zaphod »

Ok, już po samym tytule widać że nie popisałem się inteligencją:P
Problem jest taki - trzymałem zapas stocka Xtola (ok. 1,5 litra) na niezaizolowanym strychu. Temperatury jakie były ostatnio to z grubsza wiadomo, więc Xtol zamarzł na kość. Porobiły się z niego ciekawe kryształy i rozsadził butelki, bo oczywiście były szklane. Udało mi się z tego rozmrozić jakiś litr płynu, który pachnie jak Xtol i po zaschnięciu zostawia białe plamy jak Xtol, tylko nie wiem czy działa jak Xtol. Ktoś próbował kiedyś rozmrożonego wywoływacza? Spróbowałbym na pierwszym z brzegu filmie, ale właśnie urodził mi się syn i sami rozumiecie że nie ma teraz zdjęć, które można spisać na straty;p
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zamarznięty Xtol

Post autor: J.A. »

Skoro nie ma takich zdjęć, to po prostu kup nowy woywoływacz.
Wracając do meritum, moim zdaniem nic mu się nie stało, bo mrożenie raczej nie wpływa na własności chemiczne. Po prostu, włóż do aparatu nowy film, trzaśnij kilka klatek przez okno (jeżeli to mały obrazek), odetnij i wywołaj.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Zamarznięty Xtol

Post autor: wosk »

Osobiście nie eksperymentowałbym z takim roztworem, a już zwłaszcza na kadrach z najmłodszą latoroślą. Jesli chcesz oszczędzić - na znanym portalu jest oferta na Xtol tuż po terminie w dobrej cenie ;-) A swoją drogą gratuluję powiększenia Rodziny...
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Zamarznięty Xtol

Post autor: sejmajnejm »

Najdroższe są głupie oszczędności.

Kup świeży jeśli masz wątpliwości.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zamarznięty Xtol

Post autor: zaphod »

No cóż, sprawdziłem i działa:) Bergger BRF wywołał się bez problemu, co nie zmienia faktu, że strasznie mi ten film nie leży ale to już inna historia.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
ODPOWIEDZ