PYRO jakiego nie znacie

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: ostrygad »

Cześć ! Pytanie do tych co sobie sami składają wywojkę PYRO. Polećcie proszę sprawdzone źródło. Na allegro jest Pirogallol ale konfekcjonowany przez firme Krzak. Kiedyś coś od nich miałem i wolę nie wracać. Chętnie kupił bym Chempura , Stanlab albo obecne wciele POCH...coś normalnego.


Dzięki !
Kuba
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: dejnekas »

Haj,

A jaka jest roznica tej wywojki? NIe znam jej wiec bede zobowiazany za info :) Szukam cieplego wywolywacza i moze to cos takiego?
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: ostrygad »

...to dla zboków , nic ciekawego ;) google - > pyro developer

PS. znalazłem źródło
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: D.M.M. »

ostrygad pisze: PS. znalazłem źródło
pochwal się...
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: jerezano »

ostrygad pisze:
PS. znalazłem źródło
... ale nie zdradzisz... ;)

Ja mam to:
http://www.aktyn.poznan.pl/index.php?strona=4&pokaz=315
Jaris
-#
Posty: 278
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:43

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: Jaris »

ostrygad pisze: Cześć ! Pytanie do tych co sobie sami składają wywojkę PYRO. Polećcie proszę sprawdzone źródło. Na allegro jest Pirogallol ale konfekcjonowany przez firme Krzak. Kiedyś coś od nich miałem i wolę nie wracać. Chętnie kupił bym Chempura , Stanlab albo obecne wciele POCH...coś normalnego.
Był niedawno stary POCH na Allegro, ale miałem obawy, że może być już nieprzewidywalny. A tak przy okazji możesz zdradzić jakie są Twoje doświadczenia z Pyro, bo z tego co pamiętam to oprócz wiadomych zalet szybko się utleniał i potrafił tu i ówdzie nierówno wywołać.
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: ostrygad »

...wziąłem od Grzegorza Klementowskiego ( jeśli ktoś nie zna, to człowiek związany z kolodionem , chemią etc. )
Jaris pisze: A tak przy okazji możesz zdradzić jakie są Twoje doświadczenia z Pyro, bo z tego co pamiętam to oprócz wiadomych zalet szybko się utleniał i potrafił tu i ówdzie nierówno wywołać.
Nie mam żadnych doświadczeń. Potrzebuję do drugiego wywołania do mokrych negatywów. Wywoływane "na raz" są zbyt miękkie dla starych technik POP.
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: m6nj »

ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: ajsikel »

dejnekas pisze: Haj,

A jaka jest roznica tej wywojki? NIe znam jej wiec bede zobowiazany za info :) Szukam cieplego wywolywacza i moze to cos takiego?

cieply wywolywacz do odbitek ?
bo Ostry mowi o negatywach.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: rbit9n »

dejnekas pisze: Szukam cieplego wywolywacza i moze to cos takiego?
jeśli chodzi o ciepłe wywojki to polecam Kodaka D-166 i Gevaert G.262 do samodzielnego montażu. aczkolwiek cudów nie należy się spodziewać. są one zauważalnie cieplejsze, ale nowoczesne emulsje mają takie dodatki, że nie poszalejesz. skład wywojek i przykłady są gdzieś na forum, musiałbyś poszukać samemu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ajsikel
-#
Posty: 314
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: ajsikel »

lub ID 78 aka Neutol
pieknie w zaleznosci od stezenia ociepla
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

PYRO jakiego nie znacie

Post autor: dejnekas »

rbit9n, ajsikel, dzieki chlopaki. Wlasnie o to chodzilo. Wiem, ze musze pobawic sie z tym zeby wybrac dobry ale w tym jest przyjemnosc. Ogladalem wspaniale zdjecie Davida Bailey, ktore bylo odbitka i niewiarygodnie dobrze to wygladalo. To samo z pracami Egglestona... Warto poszukac takiego wywolywacza naprawde. Kiedys duzo czytalem dobrych opinii o Bromphenie i juz czeka na weekend. Mam nadzieje do tego czasu skonczyc film
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ