jaki to film?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

SzaryKot
-#
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, 12:49

jaki to film?

Post autor: SzaryKot »

Witam wszystkich, mam nadzieję, że dobrze wybrałam kategorię (pierwszy raz na forum). Ostatnio w piwnicy znalazłam dwa nienaświetlone filmy małoobrazkowe. Jeden to film orwocolor. Drugiego nie udało mi się rozpoznać. Film w złotej kasetce - załączam zdjęcie. Czy jest szansa na rozpoznanie go?
Załączniki
WP_20160920_13_55_07_Pro.jpg
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1903
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

jaki to film?

Post autor: powalos »

W takie kasetki były ładowane filmy polskiego FOTONU. Być może jest to Fotopan F. Głowy chyba nikt za to nie da. :-) Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10074
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jaki to film?

Post autor: J.A. »

Nie ma szans na określenie co to jest.
Może też być Foto 65, albo HLka, albo FF.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

jaki to film?

Post autor: rbit9n »

powalos pisze: W takie kasetki były ładowane filmy polskiego FOTONU. Być może jest to Fotopan F. Głowy chyba nikt za to nie da. :-) Pzdr.
taką kasetkę miałem dołączoną do fed'a 5. oczywiście rozbieralną, oczywiście bez filmu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1044
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

jaki to film?

Post autor: Henry »

Jakiś foton. Nawet widzę że mam w pudełku identyczną kasetkę.
A po co Ci wiedzieć jaki to film - załatw gablotkę i postaw na półce. Nie marnuj czasu i pieniędzy na naświetlanie go.
Awatar użytkownika
outi
-#
Posty: 90
Rejestracja: 13 mar 2013, 10:40
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

jaki to film?

Post autor: outi »

J.A. pisze:Nie ma szans na określenie co to jest.
Może też być Foto 65, albo HLka, albo FF.
Zgadza się. Miałem podziadkowe fotopany i foto65 w takich.

Wystrzelaj na 12-25 ASA, wymocz w hydrofenie, może będzie z tego coś do schowania w szufladzie ;)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jaki to film?

Post autor: 4Rider »

Film o który pytam to Foto 65, ostał mi się jeden, mam na niego temat, ale zagubiłem gdzieś czasy wywoływania dla niego.
W użytkowaniu mam ID-68 (czasy Microphen) i Rodinal, ktoś ma gdzieś zapisane?

PS: Do głowy przychodzi mi Rodinal 1+40 10' lub 1+100 na zimno przez powiedzmy 45 minut, naświetlanie na 25 ASA.

A coś na Microphen?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1903
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

jaki to film?

Post autor: powalos »

4Rider, wg FOTO (czasopismo) w 20°C Foto65 w Rodinalu 1:100 czas 28 min.W takim samym czasie też negatyw Foto32. Inne wywojki to:
Hydrofen (N10)- 4 min.
A 49 - 10 min.
D 23 - 15 min
D 76 - 12 min.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jaki to film?

Post autor: 4Rider »

No tak ale 28 minut dla 20 stopni, a pisząc na zimno myślałem o 18 - tak więc jest podobnie... Czas dla ID-68 powinien być bliski temu dla D-76, ale rozwine go w R09 1+100 18* 40' - raczej ciężko będzie go przewolac ;-) Dzieki!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ