BRONICA S2 - problem.

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nannerl
-#
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2016, 16:59

BRONICA S2 - problem.

Post autor: nannerl »

Cześć,

mam problem z swoim aparatem, zenza bronica s2.

Aparat okazał się być zepsuty (a może tylko kasetka), po włożeniu filmu do kasetki wg mnie wszystko normalnie chodziło, ładnie naciągało, a tu nagle przy oddaniu filmu do wywołania okazało się, że jedna klatka jest wielokrotnie naświetlona, a reszta filmu jest pusta.

Czy nie ma tutaj na forum kogoś z Opola/Raciborza, kto byłby w posiadaniu sprawnego modelu s2 i z kim mogłabym się skontaktować w tej sprawie, może być także posiadacz s2a, z tego co wiem, kasetki w tym modelu były te same co s2. Nie wiem, w czym tkwi problem, czy to wina body i jej zębatki, czy też kasety. Licznik też dziwnie się zachowywał, wskazał pod koniec liczbę 8, zamiast 12.

A może ktoś zna w okolicach tych miast jakieś serwisy naprawiające analogi?

Historia związana z tym aparatem jest taka, że ja jako laik fotograficzny w zakresie analogów otrzymałam ów aparat w prezencie od pewnego starszego pana, całkiem ładny sprzęt, marzył mi się od długiego czasu kwadrat analogowy, niestety przez parę lat aparat leżał w szafce, ponieważ z braku funduszy nie byłam w stanie pozwolić sobie na film i jego wywołanie. Po kilku latach wreszcie się zebrałam i kupiłam ilforda, załadowałam jak w instrukcji, wg mnie prawidłowo, bo cwiczyłam już na przestarzałej rolce fomapana, a tu taka niemiła niespodzianka. Nie powiem, informacja o stanie negatywu wywołała we mnie smutek, a nie chciałabym się poddawać.

Proszę o pomoc!

Za wszelki odzew - dziękuję
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

BRONICA S2 - problem.

Post autor: cbk »

To wina backu,
wg serwisówki:
Problem:
Nakładanie się klatek (Klatki nakładają się na siebie, film nie wykazuje jakichkolwiek śladów przewijania)
Przyczyna:
Słabe napięcie spreżynki #4
lub
pierścień kalibrujący #5 i pierścień #1 zachodzą na siebie i się stykają
lub
deformacja dźwigni kalibrującej #2
lub
Deformacja dźwigni zwalniania przesuwu filmu #6

wszystko do ogarnięcia w 2h
także tego, taniej będzie kupc nowy back
a ten mogę odkupić, będę miał na części do swojej s2a
God Is A Girl
ODPOWIEDZ