Rossman - slajdy i średni format

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

J.A. pisze:Trzeba je znać. Poza tym to zbędna fatyga, a matki, żony i kochanki tam chodzą, więc... ;-)
Do CeWe chodzą? Do Kędzierzyna czy do Grudziądza? ;-) Ten numer jest do biura obsługi klienta CeWe.
Jerzy23 pisze:dałbyś swoje filmy do wywołania w Rossmanie bądź w innej instytucji znanej z tego, że nie zajmuje się profesionalną obróbką materiałów fotograficznych?
Profesjonalne laboratoria są dla profesjonalistów, proste jak koci ogon. Czy CeWe jest profesjonalne? W sensie całości przedsięwzięcia tak - jak montownia Opla, Fiata czy Volkswagena. Im również trafiają się niedoróbki, a zapełniają swoimi wyrobami prawie cały rynek, spełniają masowe zapotrzebowanie. Ale są tacy, którym to nie wystarcza i żądają Ferrari, Maybacha, Lexusa... Zapaleniec jest w stanie wyklepać w garażu pojazd Batmana, ale czy to oznacza, że jest bardziej profesjonalny?
Nie rozumiem dlaczego cały czas operujesz sformułowaniami typu: "do wywołania w Rossmanie". Rossmann niczego nie wywołuje i nie produkuje. To tylko sieć dystrybucyjna. Tak jak Biedronka nie produkuje ulubionej wódki J.A.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

technik219 pisze:Do CeWe chodzą?
Do Rossmana i tam mogą się dowiedzieć, czy dalej przyjmuję filmy 120 do procesu E-6.
Jerzy23 pisze:Przy masowej obróbce wielu filmów, naswietlanych jak popadnie przez przypadkowych ludzi w przypadkowych sytuacjach i miejscach
Eeee, a co to niby ma do rzeczy?
Jerzy23 pisze:, żadne labolatorium nie jest wstanie uzyskać dobrych wyników.
Laboratorium ma wykonać proces zgodnie z technologią i za przeproszeniem gówno ich obchodzi, jak kto naświetla. To problem naświetlającego.
Jerzy23 pisze:Jeśli jedno z najlepszych labolatoriów świata ( np. Philippe Gassmann) zdecydowalo by się na współpracę z Rossmanem to by znaczyło, że nie jest jednym z najlepszych labolatoriów. :)
Wyciągasz zdecydowanie złe wnioski.

Najlepsze laboratorium nie jest najlepsze dla tego, że się dostosowuje, tylko dla tego, że rozrzut jakościowy jest minimalny, to co u innych jest jeszcze w normie u nich już wychodzi poza normę, a takie CeWe mimo iż trzyma się technologii ma większą tolerancję.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 21:55 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

dobra poddaje się :) :mrgreen:


Myśle że wiadomo o co chodzi z dawaniem filmów do wywołania w drogerii, bez wzgledu jakie labolatorium za tym stoi.

Bijemy tu poprostu pianę 8-)
jerzywierzbicki.com
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

J.A. pisze:Do Rossmana i tam mogą się dowiedzieć, czy dalej przyjmuję filmy 120 do procesu E-6.
Najpierw musiałbyś tej pani co rozkłada towar (tej od prezentacji nowych podkładów nie ma co zawracać głowy, bo ona z "interwencji") wytłumaczyć co to jest E-6, potem co to jest film typu 120. Stawiam flachę Twojego ulubionego Baczewskiego, że odpowie, żebyś w dziurkę kiosku wetknął pendrajwa i zgrał zdjęcia na płytę. co spowoduje u Ciebie chęć ponownego wytłumaczenia jej zawiłości formatów i obróbki materiałów klasycznych. Wywoła to u niej jeszcze większe zdziwienie, że można nie rozumieć tak podstawowych rzeczy, że zdjęcia robi się na karcie, albo zgrywa na "pendraka" i ponownie zechce Cię przekonać, że najprostszym sposobem będzie jak przyjdziesz z kartą, albo wyślesz zdjęcia przez Internet. I tak przyjdzie pora zamykania sklepu.
Ja postanowiłem zgrać fotoksiążkę na płytę, bo wysyłanie "Internetem" żre mi transfer i trwa godzinę. Żeby mnie nie posądzili o kradzież płyty, grzecznie zapytałem czy mogę wziąć płytę w takim to a takim celu.
- Ale to nic panu nie da.
- Dlaczego?
- Bo płytę trzeba nagrać na tym urządzeniu.
- Da. Mam ich program i będzie to samo.
- Trzeba włożyć tu kartę albo pendrajwa i nagrać płytę.
- Nagram w domu.
- To nic nie da.
... i tak w kółko. Jak chińska płyta długogrająca.
Płytkę zgrałem w domu "ich" programem, książka przyszła, a tyle było gadania.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

o

Post autor: jac123 »

Ło matko, ale się rozpisali.
Ja oddaję do wołania w Rossmanie slajdy, które to są wysyłane do Niemiec (nie wiem kto je tam woła). Jakość usług średnia - dobra, adekwatna do ceny. Gdybym był profesjonalistą to pewnie bym tam nie oddał. Wywołanie slajdów w dobrym labie jest b. drogie. Gdzieś tak 10-15 zł drożej niż w Rossmanie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

technik219 pisze:Stawiam flachę Twojego ulubionego Baczewskiego, że odpowie, żebyś w dziurkę kiosku wetknął pendrajwa i zgrał zdjęcia na płytę.
I na pewno byś wygrał.
Ło matko, ale się rozpisali.
Wakacje są.
jac123 pisze:Gdzieś tak 10-15 zł drożej niż w Rossmanie.
Nie napisałeś ile kosztuje w Rossmanie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
blazejs
-#
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2008, 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: blazejs »

O rany, ale zamieszania narobilem...

OK, nie zalezy mi na super jakosci. Zreszta z analogowych aparatow zostala mi Zorka i Lubitel, a mam kilka przeterminowanych slajdow, ktore kupilem kilka lat temu kiedy jeszcze intensywniej interesowalem sie fotografia (zanim kupilem cyfre). Oczywiste jest, ze nie zaplace 30-40 zl za wywolanie przeterminowanego slajdu z Lubitela. Kiedys w Rossmannie robili to za ok. 10 i jak dla eksperymentalno-amatorskich zastosowan (do skanowania na plaszczaku) bylo dla mnie OK. Jesli teraz nie robia, albo robia duzo drozej - trudno. Wezme sobie te kilka cz-b filmow, ktore mi zostaly i sam wywolam.

Tylko nie kloccie sie juz bo nie ma o co:)
Zorki 4 & FED 5B & Lubitel & cyfrowo Canon
Artscape
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

blazejs pisze:Tylko nie kloccie sie juz bo nie ma o co:)
A kto tu się kłóci?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

J.A. pisze:Nie napisałeś ile kosztuje w Rossmanie.
O ile pamiętam ze 20 zł.
ODPOWIEDZ