Kiev 88

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
krzysiek413
-#
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Kiev 88

Post autor: krzysiek413 »

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym właścicielem aparatu Kiev 88.
Dopiero od niedawna zacząłem intensywnie robić zdjęcia i... pojawiły się problemy.
Pewnie wynikają one z nieszczelności magazynków(kaset) lub czegoś z migawką.
Czy mam racje?

oto przykłady:
1. https://www.dropbox.com/s/sc0ccljf7704f ... 0.JPG?dl=0
Tutaj chyba klatka jest nierówno naświetlona- przysłona do regulacji?

2. https://www.dropbox.com/s/c0ufxgskhnm5v ... 0.JPG?dl=0
Tutaj chyba światło dostało się przez szczelinę z blaszką.

3. https://www.dropbox.com/s/40atsg6rnjcwg ... 2.JPG?dl=0
Tutaj chyba światło naświetliło film przez jakąś nieszczelność w kominku...

Co począć z takimi bublami? Zostawic czy oddać do magika aby ustawił i doszczelnił?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 19:29 przez krzysiek413, łącznie zmieniany 1 raz.
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piday »

Link 2 nie działa.
Awatar użytkownika
krzysiek413
-#
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzysiek413 »

Już poprawione
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

a po co wydawać jeszcze więcej kasy na coś, co i tak się znów za niedługo zepsuje? spróbuj z inną kasetką, albo kup jakiś normalny aparat. w sensie, że nie ruski.
Awatar użytkownika
krzysiek413
-#
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzysiek413 »

Pomińmy proszę temat tego czy się opłaca czy nie. Dla mnie ten aparat ma wartość sentymentalną i chce robić nim zdjęcia.

Jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

krzysiek413 pisze:Jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu.
Oddać do naprawy.
krzysiek413 pisze:Pomińmy proszę temat tego czy się opłaca czy nie. Dla mnie ten aparat ma wartość sentymentalną i chce robić nim zdjęcia.
Z jednej strony masz uszkodzony sprzęt i zadajesz pytanie co z nim zrobić. To oczywiste. Jak coś jest zepsute to się naprawia. Skoro nie dopuszczasz innej alternatywy, to jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Magicznych zaklęć?
Z drugiej strony piszesz, że niedawno stałeś się jego posiadaczem, skąd więc sentyment? No i czy szczęśliwym? Mam wątpliwości.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

Poza tym, jak masz sentyment, to go postaw na półce. I nie oszukujmy się - ruski sprzęt nadaje się głównie do tego (chociaż trzeba uważać, bo ciężki). W Hasselu w takim przypadku można wymienić w środku okleiny, czy też uszczelki. W kievie pewnie też. Co nie zmienia faktu, że i tak bym kupił coś bardziej niezawodnego;-)
Awatar użytkownika
krzysiek413
-#
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzysiek413 »

J.A. pisze:
krzysiek413 pisze:Jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu.
Oddać do naprawy.
krzysiek413 pisze:Pomińmy proszę temat tego czy się opłaca czy nie. Dla mnie ten aparat ma wartość sentymentalną i chce robić nim zdjęcia.
Z jednej strony masz uszkodzony sprzęt i zadajesz pytanie co z nim zrobić. To oczywiste. Jak coś jest zepsute to się naprawia. Skoro nie dopuszczasz innej alternatywy, to jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Magicznych zaklęć?
Z drugiej strony piszesz, że niedawno stałeś się jego posiadaczem, skąd więc sentyment? No i czy szczęśliwym? Mam wątpliwości.
Tak, myślałem że jest jakieś magiczne zaklęcie albo inne czary które pozwolą mi takie uszczelnienie wykonać samodzielnie. Jak nie, no to trudno- oddam do naprawy.

Dokładnie, mam go od niedawna i mam do niego sentyment. Dziwne? Może i tak ale nie Tobie oceniać. Czy jestem z niego szczęśliwy- oczywiście że tak bo to nie sprzęt czyni fotografa- chyba o tym zapomniałeś kolego.

Miburo- dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Zepsuty sprzęt czyni Cię szczęśliwym?
krzysiek413 pisze:Czy jestem z niego szczęśliwy- oczywiście że tak bo to nie sprzęt czyni fotografa- chyba o tym zapomniałeś kolego.
To wymień zepsuty i psujący się sprzęt, na coś co uczyni Cię szczęśliwym fotografem.
Sprzęt nie czyni fotografa, ale fotograf bez sprzętu nie istnieje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

tu pewien przystojny Włoch pokazuje, jak wymienić uszczelnienie od strony szybra: https://www.youtube.com/watch?v=L25IFVf7apw
w przypadku uszczelnienia od strony klapki, drzwiczek, czy co tam jest należy postępować tak, jak w przypadku aparatów małoobrazkowych.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

I on jest według ciebie przystojny?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jakby go ostrzyc i ogolić, byłby przystojniejszy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Miburo, ani rbit9n, nie jesteście od oceniania czy mężczyzna jest przystojny. Mężczyzna ma się podobać kobietom, choć w obecnym lewackim świecie próbuje się udowodnić, że jest inaczej. ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

J.A. zakładasz, że Miburo i rbit9n podobają się kobiety. Zapewniam Cię J.A. że nie ma nic fajniejszego niż męska, szorstka przyjaźń. Zapytasz zapewne dlaczego "szorstka"? "Szorstka" dlatego, bo twardziele się nie golą ;-)
A dlaczego mężczyźni się nie golą? Tu są trzy wersje:
Wersja soft: bo artyści się nie golą.
Wersja hard: bo twardziele się nie golą. *)
Wersja mistyczna: bo Talmud zabrania dotykania ciała ostrzem. **)

Teraz konieczne uwagi dodatkowe.
*) Rozpoznanie czy mamy do czynienia z "twardzielem" czy "mistykiem" może się wydawać stosunkowo trudne. Należy jednak mieć na uwadze, że twardziele nie jedzą miodu a żują pszczoły, co kwestię rozpoznania znacznie ułatwia. Jeśłi, bowiem, nieogolony osobnik niczego nie żuje, to oznacza to, że należy do kategorii
**) mistyków. Czy w związku z tym należy domniemywać, że mamy do czynienia z osobnikiem "starozakonnym"? Zdecydowanie nie, albowiem wystarczyć nam musi świadomość, że Talmud to jakieś trzy tysiące lat tradycji więcej i na pewno coś w tym jest, że tego lub tamtego zabrania.

I TO BY BYŁO NA TYLE. :mrgreen:

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2015 ]
Nie dodałem żadnych uwag odnośnie kategorii "artyści", ale to tylko z tego powodu, że "koń jaki jest, każdy widzi". ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

technik219 pisze:Zapytasz zapewne dlaczego "szorstka"?
Akurat zupełnie inne wytłumaczenie mi przyszło do głowy.
A nie
technik219 pisze:I TO BY BYŁO NA TYLE.
Wykład mniemanologii stosowanej :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ