Tank 2000- jak rozruszać nowy koreks?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Tank 2000- jak rozruszać nowy koreks?

Post autor: Jasiek Matacz »

Hej
Kiedyś nabyłem za grosze taki już prawie kultowy koreksik. Ostatnio potrzebowałem go użyć, problem polega na tym że jest on nowy. Nawinięcie na niego kliszy to jakaś makabra(klisza się zacina a jak się stara jakoś ciut silniej naprzeć by poszła dalej to wyskakuje z prowadnic), podczas gdy w moim starym Tanku 800 nie sprawia to żadnych problemów. Ktoś zna jakiś sposób na "rozruszanie" nowego koreksu? Czy po prostu pójść do labu, wziąć czystą wywołaną kliszę i bawić się z nią do oporu(patrząc na wszystkie pięć szpul zajmie to jakąś makabryczną ilość czasu)? Myślałem o jakimś chemicznym zmiękczeniu lub przetarciu otwartych rolek druciakiem/może piaskarka ma jakieś mikrociśnienie by to wypolerować?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Wymyj dokładnie, nawet starą szczoteczką do zębów, szpule i rowki używając płynu do mycia naczyń. Na szpulach mogły pozostać resztki mazidła separującego z wtryskarki, podeschło, stwardniało i się zacina.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Dokładnie tak jak pisze technik219, a na marginesie Jasiek, co w nim jest kultowego?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Ok, wymyte, jak to jakieś smarne świństwo to na pewno nie poprawić benzyną ekstrakcyjną? Zapewne za niedługi czas zobaczę czy pomogło. Przyklejać czymś uszczelkę bo na razie wypada przy otwieraniu?

J.A. Nie wiem, jak byłem w gimnazjum marzyłem że będę miał pro ciemnię i taki przemiał że będe potrzebował takiego giganta ;-)
ODPOWIEDZ