Ominięcie cła

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

jerezano pisze:Oczywiście, że jest tak jak piszą JaZ99 i taharii. Z poczty dostajesz druk z kopią deklaracji i wezwanie do jego wypełnienia oraz odesłania (ja chodzę osobiście- załatwiam w 40 minut). Płacisz cło i podatek w oddziale celnym oraz przy odbiorze paczki - poczta bierze jakieś 3 zł lub coś koło tego - za to, że pani ci przyniesie paczkę z magazynu ;)
Hm, u mnie wyglądało to nieco inaczej.
Do domu przyszedł listonosz i miałem do podpisania gotowy druk oraz cło do zapłacenia (i oczywiście paczkę do wzięcia). Oczywiście mogłem nie odebrać, nie zapłacić i zgłosić się gdzieś tam osobiście.
Podpisałem, zapłaciłem, a następnie się odwołałem.
Niestety nieskutecznie...
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Możesz się zgłosić osobiście, żeby podpisać ten sam papier, który dostajesz od poczty, z tymi samymi opłatami 'za usługę' już naliczonymi...
Różnica jest tylko taka, że _dodatkowo_ musisz pojechać do agencji - nic to nie zmienia niestety.
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Ja miałem w przypadku sprowadzania aparatu z Japonii taką samą procedurę jak jac123.

Również podkreślę, że to nie cło boli tylko VAT. Nie jestem specjalistą, ale uważam za straszne zdzierstwo płacenie jakiegokolwiek podatku za towar sprowadzany w ilościach niehurtowych. Do tego jeszcze używany. Paranoja.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
Awatar użytkownika
wuzet
-#
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2011, 23:26
Lokalizacja: Rzeszów/Maidstone
Kontakt:

Post autor: wuzet »

Najlepszy sposób na nie płacenie cła, jest podobny do sposobu na uniknięcie kaca.
wuzet.info
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

z mojego doświadczenia wynika, że wszystko powyżej 100USD jest clone i ovatowione. 8-)
God Is A Girl
ODPOWIEDZ