Rolleiflex 3,5B TYP 2

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bruner1971
-#
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:52
Lokalizacja: bartoszyce

Rolleiflex 3,5B TYP 2

Post autor: bruner1971 »

witam wszystkich
dzisiaj dotarl do mnie rolleiflex 3,5B typ 2.Sprzedawca zapewnil mnie ze aparat jest w pelni sprawny.Niestety okazalo sie z migawka wyzwala sie sama podczas naciagu.Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje i czy jest to do naprawienia.Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.
bruner
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2340
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolleiflex 3,5B TYP 2

Post autor: mrek »

bruner1971 pisze:witam wszystkich
dzisiaj dotarl do mnie rolleiflex 3,5B typ 2.Sprzedawca zapewnil mnie ze aparat jest w pelni sprawny.Niestety okazalo sie z migawka wyzwala sie sama podczas naciagu.Nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje i czy jest to do naprawienia.Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.
Masz na forum wątek o serwisach. Ja także polecam serwis pana Nagov. Pytaj.
No i współczuję.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rolleiflex 3,5B TYP 2

Post autor: wosk »

bruner1971 pisze:witam wszystkich
Sprzedawca zapewnil mnie ze aparat jest w pelni sprawny.
A co na to sprzedawca? Zastrzegłeś sobie możliwość zwrotu w przypadku niesprawności sprzętu?
flip265
-#
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2014, 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: flip265 »

Mogę dać kontakt do Rollaikinga, pisz priv
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

Hej,
Dobrze że problem jest z migawką, a nie mechanizmem ostrości lub transportu filmu. Od przodu (czyli obiektyw) naprawa nie jest tak problematyczna. Jak chcesz dam Ci namiary na Foto Larsona człowiek wie wszystko o Rolleiach i potrafi z nimi robić cuda. Jak znam życie nie będzie też problemu z podzespołami, gdyby trzeba było coś wymienić.
ODPOWIEDZ