Pentax 67

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

tofik pisze:...Tym bardziej że niestety mam dogorewającego kieva ktory nawija jak chce, choć sprzedawca powiedział, że u niego działało. Lecz kiev swoje lata ma i wiem że niestety jest humorzasty....
Mówili Ci, że Kijeva trzeba naciągać jednym płynnym ruchem? Jedną dłonią nie zrobisz takiego obrotu więc, lewą korpus kręcisz do siebie, prawą pokrętło od siebie. I tym sposobem uzyskujesz płynny zdecydowany ruch w całym zakresie naciągu.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
tofik
-#
Posty: 17
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: tofik »

mrek pisze:
tofik pisze:...Tym bardziej że niestety mam dogorewającego kieva ktory nawija jak chce, choć sprzedawca powiedział, że u niego działało. Lecz kiev swoje lata ma i wiem że niestety jest humorzasty....
Mówili Ci, że Kijeva trzeba naciągać jednym płynnym ruchem? Jedną dłonią nie zrobisz takiego obrotu więc, lewą korpus kręcisz do siebie, prawą pokrętło od siebie. I tym sposobem uzyskujesz płynny zdecydowany ruch w całym zakresie naciągu.
Tak mówili. na stronie kievaholic i nie tylko o tym. o tym ze najpierw naciągamy migawkę a potem czas. o przeciekach i innych niespodziankach made in kiev. nie wspominając o czasie synchro z lampą 1/30 sek. czyli same zalety ;-)
ODPOWIEDZ