zakupy z usa.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Wojtek,
Twoja ekscytacja niewiele tu pomoże. Żyjemy w (bandyckim) państwie fiskalnym gdzie obywatel jest na jednym z dalszych planów polityków rządzących tym krajem. Masz rację, że to urząd powinien być dla obywatela, a nie na odwrót... No cóż, tak jednak nie jest i nie będzie bo jeśli nie ci bandyci, to następni będą nas w świetle ustanowionych przez siebie przepisów, ograbiać. Ważne, żeby partia miała się dobrze, a społeczeństwo... nie w takich kryzysach sobie radziło... Trzeba tylko zajrzeć mu do kieszeni czy czasami nie pozostał tam jeszcze jakiś pieniądz, który można z korzyścią dla partii zagospodarować.

To jest po prostu skandal, żeby w tak bogatym kraju jak USA wszystko było dużo tańsze niż u nas (chodzi mi o średnią zamożność obywateli).

Przerabiałem celników kilka razy i jeszcze NIGDY nie zdażyło mi się, żeby sami z siebie odpuścili... Owszem, przychodził pan celnik i z troską w głosie mówił: "no wie pan, to jest część do aparatu fotograficznego, wiem że używana, ale i tak muszę to objąć podatkiem i cłem.." I jednocześnie oczekiwał ode mnie pełnego zrozumienia.
To są jaja !!!!!
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

jerezano pisze:Wojtek,
Twoja ekscytacja niewiele tu pomoże. Żyjemy w (bandyckim) państwie fiskalnym
To są jaja !!!!!
To nią są ufoludki, to my ;) Nie schodźmy z tematu, bo zrobi sie jak na gazecie lub onecie ;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jak to mówią dura lex, sed lex. wszystko o cłach i podatkach VAT napisane jest tu: http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Wojtku. Ale polskie przepisy mówią wyraźnie, za co i ile się płaci. Myśłisz, że jak 10 mln podatników napisze do US o podstawę prawną to US zmieni prawo? Nie zmieni, bo nie są od tego, bo nie jest to w ich interesie. Zatrudnią 15 tysięcy kuzynów i kuzynów kuzynów by za nasze pieniądze odpowiadać podatkinom, cytują to co ja zacytowałem.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
jadziastafer
-#
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2014, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jadziastafer »

Długo się czeka na paczki z U.S ?
Witam Was.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Polamer

Przyjęta dnia: 2014-06-19 17:41:51 , Miejsce przyjęcia: Mail Order
Kontener opuscil magazyn dnia : 2014-06-24 11:22:05 i znajduje się w drodze do portu morskiego/lotniczego
Kontener opuscil USA dnia : 2014-06-29 i znajduje się w drodze do magazynu w Polsce

W tym tygodniu powinna być w Polsce, do odbioru pod koniec tygodnia albo w przyszłym...
harper
-#
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2014, 11:09
Kontakt:

Post autor: harper »

Kupiłem sobie Nikona d5100 za właściwie 1/3 ceny na eBayu, zobaczymy czy zostanie ovatowany ;)
fantango
-#
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2014, 13:57
Kontakt:

Post autor: fantango »

Mi niestety wszystko vatuje urząd celny. Muszę znaleźć sposób na wysyłkę "rodzinną" czy inną myśl która pozwoli na uniknięcie vatu.
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

fantango pisze:Mi niestety wszystko vatuje urząd celny. Muszę znaleźć sposób na wysyłkę "rodzinną" czy inną myśl która pozwoli na uniknięcie vatu.
a nie lepiej tak po prostu uczciwie zapłacić podatek?
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

sejmajnejm pisze:
fantango pisze:Mi niestety wszystko vatuje urząd celny. Muszę znaleźć sposób na wysyłkę "rodzinną" czy inną myśl która pozwoli na uniknięcie vatu.
a nie lepiej tak po prostu uczciwie zapłacić podatek?
Zależy dla kogo lepiej...
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

taharii pisze:
Zależy dla kogo lepiej...
lepianka
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Modrzew
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

ja Oka, ja Oka....
kilos
-#
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2014, 13:33
Kontakt:

Post autor: kilos »

sejmajnejm pisze:
fantango pisze:Mi niestety wszystko vatuje urząd celny. Muszę znaleźć sposób na wysyłkę "rodzinną" czy inną myśl która pozwoli na uniknięcie vatu.
a nie lepiej tak po prostu uczciwie zapłacić podatek?
To haracz w postaci podatku jest uczciwy?
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Zawsze można poprosić sprzedającego o zapakowanie z jakiś brudny karton... pomazany itp... i udawać przesyłkę prywatną itp.. a z drugiej strony Urząd Celny niedługo będzie chyba sprawdzał każdą przesyłkę.... pewnie będą musieli zatrudnić kolejne pokolenia swoich rodzin... ale co to dla nich....
ODPOWIEDZ