Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

ofelia
-#
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2014, 21:00
Lokalizacja: Łódź

Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Post autor: ofelia »

Cześć. Ciekawa jestem Waszych opinii, bo za moich "szczenięcych lat" to byl dobry wybór na studiowanie, no ale dziś się wiele zmieniło i co druga osoba jaką znam (!) jest po grafice. Ja akurat nie zwracam za bardzo uwagi co ludzie mówią/piszą a fotografią i zabawą z nią związaną zajmuje się już od jakiegoś czasu - oczywiście hobbistycznie raczej, niż zarobkowo. No ale do rzeczy, mam na oku dokładnie ten kierunek http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stud ... omputerowa i o ile wiem akurat na jego temat przeczytać można same pozytywy (chodzi mi o poziom). Nie wiem sama czy warto - z drugiej strony - inwestowac tyle czasu! Czy nie lepiej zapisać się na jakiś super intensywny kurs? jak myślicie? Mam nadzieję, że są tu jacyś graficy? Nie wiem np. jak to wyglada z perspektywy zawodowej absolwenta?
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

chyba pomyliłaś fora, tutaj bywają raczej czarodzieje, ale od celulozy i srebra, nie od fotoszopa i takich tam. poszukaj portali traktujących o grafice komputerowej, tam z pewnością czegoś się dowiesz. pozdrawiam.
Thatly
-#
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2014, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thatly »

Z perspektywy zawodowej, to leżysz i robisz pod siebie:/ No dobra...jest trochę lepiej,ale i tak nie za wesoło.Bardzo ciężko znaleźć pracę,bo większość miejsc jest ściśle zaklepanych i nikt ich nie wypuści.Możesz liczyć jedynie na młode rozwijające się firmy,zajmujące się reklamą w internecie oraz młode studia fotograficzne wyspecjalizowane w fotografiach z efektami.

______________
Fotografia ślubna kęty - grzegorzgolik
jadziastafer
-#
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2014, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jadziastafer »

Uważam ze to bardzo dobry pomysł
Witam Was.
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Re: Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Post autor: Trampek »

ofelia pisze:Cześć. Ciekawa jestem Waszych opinii, bo za moich "szczenięcych lat" to byl dobry wybór na studiowanie, no ale dziś się wiele zmieniło i co druga osoba jaką znam (!) jest po grafice. Ja akurat nie zwracam za bardzo uwagi co ludzie mówią/piszą a fotografią i zabawą z nią związaną zajmuje się już od jakiegoś czasu - oczywiście hobbistycznie raczej, niż zarobkowo. No ale do rzeczy, mam na oku dokładnie ten kierunek http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stud ... omputerowa i o ile wiem akurat na jego temat przeczytać można same pozytywy (chodzi mi o poziom). Nie wiem sama czy warto - z drugiej strony - inwestowac tyle czasu! Czy nie lepiej zapisać się na jakiś super intensywny kurs? jak myślicie? Mam nadzieję, że są tu jacyś graficy? Nie wiem np. jak to wyglada z perspektywy zawodowej absolwenta?
dobra reklama szkoły , tylko że my tu mamy już dość takiego nachalnego spamu.
bo nie sądzę żebyś był idiotą który zadaje takie pytania na forum o całkiem innej tematyce niż poruszasz.
dlatego jestem przekonany że twój wpis to zwykła reklama tego kierunku.
A na marginesie to mój kolega znający temat bardzo odradził mi tą szkołę .
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Post autor: nord »

Trampek pisze:
ofelia pisze:Cześć. Ciekawa jestem Waszych opinii, bo za moich "szczenięcych lat" to byl dobry wybór na studiowanie, no ale dziś się wiele zmieniło i co druga osoba jaką znam (!) jest po grafice. Ja akurat nie zwracam za bardzo uwagi co ludzie mówią/piszą a fotografią i zabawą z nią związaną zajmuje się już od jakiegoś czasu - oczywiście hobbistycznie raczej, niż zarobkowo. No ale do rzeczy, mam na oku dokładnie ten kierunek http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stud ... omputerowa i o ile wiem akurat na jego temat przeczytać można same pozytywy (chodzi mi o poziom). Nie wiem sama czy warto - z drugiej strony - inwestowac tyle czasu! Czy nie lepiej zapisać się na jakiś super intensywny kurs? jak myślicie? Mam nadzieję, że są tu jacyś graficy? Nie wiem np. jak to wyglada z perspektywy zawodowej absolwenta?
dobra reklama szkoły , tylko że my tu mamy już dość takiego nachalnego spamu.
bo nie sądzę żebyś był idiotą który zadaje takie pytania na forum o całkiem innej tematyce niż poruszasz.
dlatego jestem przekonany że twój wpis to zwykła reklama tego kierunku.
A na marginesie to mój kolega znający temat bardzo odradził mi tą szkołę .

zastanawiam się jak można zapytać (w tym przypadku) o szkołę nie podając jej nazwy i żeby nie być posądzonym przez co poniektórych o spam? już widzę jak rektor z panią sekretarką układają nikczemny plan dotyczący reklamy uczelni.

propozycja dla studentów jest taka:

1 reklama -jednorazowe zwolnienie z zajęci
10 reklam- ocena oczko wyżej.
100 reklam - gwarantowane 4 na indeksie
1000 reklam - przejście do historii uczelni jako objawienie światowej fotografii.


kolego trampek. osobiście słyszałem w życiu takie teorie od których dostałbyś takiego zatwardzenia, że nie pozbyłbyś się stolca przez miesiąc. inna sprawa, że nie mam dowodów, by owe teorie potwierdzić.
nie wiem na ile twój kolega zna temat, może jest nieukiem i obibokiem co wcale by mnie nie zdziwiło. nim po raz kolejny zaczniesz wysnuwać jakieś zabawne teorie postaraj się czegoś doświadczyć empirycznie. w przeciwnym razie, no sam chyba wiesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Re: Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Post autor: Trampek »

nord pisze:
Trampek pisze:
ofelia pisze:Cześć. Ciekawa jestem Waszych opinii, bo za moich "szczenięcych lat" to byl dobry wybór na studiowanie, no ale dziś się wiele zmieniło i co druga osoba jaką znam (!) jest po grafice. Ja akurat nie zwracam za bardzo uwagi co ludzie mówią/piszą a fotografią i zabawą z nią związaną zajmuje się już od jakiegoś czasu - oczywiście hobbistycznie raczej, niż zarobkowo. No ale do rzeczy, mam na oku dokładnie ten kierunek http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stud ... omputerowa i o ile wiem akurat na jego temat przeczytać można same pozytywy (chodzi mi o poziom). Nie wiem sama czy warto - z drugiej strony - inwestowac tyle czasu! Czy nie lepiej zapisać się na jakiś super intensywny kurs? jak myślicie? Mam nadzieję, że są tu jacyś graficy? Nie wiem np. jak to wyglada z perspektywy zawodowej absolwenta?
dobra reklama szkoły , tylko że my tu mamy już dość takiego nachalnego spamu.
bo nie sądzę żebyś był idiotą który zadaje takie pytania na forum o całkiem innej tematyce niż poruszasz.
dlatego jestem przekonany że twój wpis to zwykła reklama tego kierunku.
A na marginesie to mój kolega znający temat bardzo odradził mi tą szkołę .

zastanawiam się jak można zapytać (w tym przypadku) o szkołę nie podając jej nazwy i żeby nie być posądzonym przez co poniektórych o spam? już widzę jak rektor z panią sekretarką układają nikczemny plan dotyczący reklamy uczelni.

propozycja dla studentów jest taka:

1 reklama -jednorazowe zwolnienie z zajęci
10 reklam- ocena oczko wyżej.
100 reklam - gwarantowane 4 na indeksie
1000 reklam - przejście do historii uczelni jako objawienie światowej fotografii.


kolego trampek. osobiście słyszałem w życiu takie teorie od których dostałbyś takiego zatwardzenia, że nie pozbyłbyś się stolca przez miesiąc. inna sprawa, że nie mam dowodów, by owe teorie potwierdzić.
nie wiem na ile twój kolega zna temat, może jest nieukiem i obibokiem co wcale by mnie nie zdziwiło. nim po raz kolejny zaczniesz wysnuwać jakieś zabawne teorie postaraj się czegoś doświadczyć empirycznie. w przeciwnym razie, no sam chyba wiesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ty co , posiadasz monopol na jedyną słuszną prawdę ?
jak ci piszę opinie kolegi to znaczy że sprawdzał.
A ty masz jakiś interes osobisty w tym żeby bronić tej uczelni czy co ?
Boli cię to że ktoś ma inną opinię na jakiś temat ?
To że ktoś ma inną opinię to nie jest powód żeby stawiać mu jakieś
zarzuty i czynić pretensje .
Chłopie ty chyba masz jakiś problem ze samym sobą albo ze światem który ciebie otacza .


Śmieszny jesteś.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Grafika komputerowa - nadal dobry pomysł?

Post autor: nord »

Trampek pisze:
Śmieszny jesteś.
mój ty złotousty :*
isko
-#
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2014, 16:05

Post autor: isko »

Grafika to jest znakomity pomysł w dzisiejszych czasach. Sam szukam grafika freelancera po taniości aby upiększył moją stronkę http://biuro-partner.com/?page_id=5 . Wyobraź sobie ze w samym weeb-masteringu będziesz miał dużo ofert. Kto chce nowa stronę internetową potrzebuję grafika który wykona projekt w psd. Do tego masz dużo innych ofert taki jak tworzenie grafiki do gier komputerowych itp. ale na początku wystarczy jak nauczysz się robić grafikę na strony internetowe. Jak skończysz studia to może Ciebie zatrudnię:P
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

isko pisze:Jak skończysz studia to może Ciebie zatrudnię:P
Będziesz miał super zarobek
isko pisze:po taniości
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
wodniczek
-#
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2014, 10:34
Kontakt:

Post autor: wodniczek »

Moim zdaniem praca w charakterze grafika nadal ma duże wzięcie, jednak strasznie mało jest dobrych grafików. Nadal nie mogę znaleźć odpowiedniej osoby na stanowisko w firmie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

wodniczek pisze:jednak strasznie mało jest dobrych grafików
Dobry fachowiec nie szuka pracy. To jego szukają. Tyczy to także grafików komputerowych. I tak samo jak w innych zawodach "dobrych" jest zdecydowanie najmniej.
wodniczek pisze:Nadal nie mogę znaleźć odpowiedniej osoby na stanowisko w firmie.
Zapewne nie oferujesz na tyle atrakcyjnych warunków by dobry grafik przyszedł, bo tam gdzie jest ma lepsze warunki.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
vendar
-#
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2014, 09:53
Kontakt:

Post autor: vendar »

J.A. pisze:Zapewne nie oferujesz na tyle atrakcyjnych warunków by dobry grafik przyszedł, bo tam gdzie jest ma lepsze warunki.
Nie wiem jak użytkownik "wodniczek" ale u mnie w pracy szef oferował grafikowi 7000+ zł i nie mógł znaleźć nikogo kompetentnego. Nie wydaje mi się żeby to była niska kwota...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

:-) Może inne "parametry" oferty czyniły ją mniej atrakcyją? Sama wysokość wynagrodzenie, nie czyni od razu danego stanowiska atrakcyjnym.
Ktoś może sobie znacznie wyżej cenić np. przewidywalny czas pracy, a nie deadline na jutro na 4 w nocy.
Dobry grafik. to na pewno grafik z doświadczeniem, a doświadczenie zdobywa się przez lata pracy. A lata pracy generują wiek pracownika, a z wiekiem spada zapotrzebowanie na materię, a wzrasta na spokój :-D
To tylko przykład, bo atrakcyjność dla każdego może przejawiać się w czym innym i w sumie zupełnie innych składowych.
A na marginesie. Te 7k+ to brutto. netto? Bo jak brutto, to dupy nie urywa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

http://www.spidersweb.pl/2014/09/katalog-ikea-3d.html

Ciekawe, kto fizycznie wykonuje tę pracę? Pewnie Chińczycy....
ODPOWIEDZ