Tania lustrzanka

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

tol2di
-#
Posty: 216
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: Gród Kraka

Tania lustrzanka

Post autor: tol2di »

Panowie chce kupić tania lustrzankę do zabawy w slajd od czasu do czasu jakiś negatyw czarno biały, wymagania to:
- Cena max 100zł bez szkła, no może 200 ale to ostateczność.
- Wymagany AF.
- Wielkość, ma być jak najmniejsza.
- Zasilanie max 4 Akumulatorki AA.
Nie trzyma mnie żaden system pozbyłem się obecnie wszystkich luster wraz ze szkłami. Nie planuje też niewiadomej ilości szkieł jasna pięćdziesiątka i może jakaś trzydziestka piątka.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

popatrz na alledrogo i wybierz sobie. skro nie trzyma cię system, równie dobrze możesz kupić canona, nikona, czy olympusa. jeżeli to ma być zabawa jakie to ma znaczenie. bylebyś trafił na sprawny technicznie egzemplarz. życzę miłych wrażeń. ;-)

edyta. właśnie przeglądałem dział lustrzanek nikona, za 99 + przesyłka można kupić F80 w pudełku :mrgreen: fajnych czasów dożyliśmy :roll:
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

A ja wiernie zasugeruję Minoltę... :)
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Mam 7xi jakbyś chciał, trzeba tylko uruchomić, bo stoi sobie bidulka nieużywana od stu lat z braku baterii
tol2di
-#
Posty: 216
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: Gród Kraka

Post autor: tol2di »

Wczoraj trochę przeglądałem Alledrogo i rzeczywiście bardzo tanie są Minolty


Edyta: 30.07.2014

Tak sobie wczoraj przejrzałem zapasy slajdów i negatywów w lodówce i stwierdziłem że mam sporo więcej średniaczka (Kiedyś bawiłem się sporo w fotografię otworkową) i teraz urodziła mi się nowa koncepcja jaką lustrzaneczke dwuobiektywową możecie polecić do zabawy w średni format. Powiedzmy że budżet jak wyżej.
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

średni format za 200zł...?
Raczej bez szans, chyba, że ktoś z forumowiczów chce się czegoś pozbyć z braku miejsca czy coś... ;-)
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

sokol07 pisze:średni format za 200zł...?
Raczej bez szans,
Za dwie stówki można spoko wyrwać Lubitela, Starta, a i Psixa do dopieszczenia zdarza się namierzyć. Bywa efemerycznie Kiew 60... Nie jest tak źle. Szału nie ma, ale i nie jest tak tragicznie.
Lux mea lex
danielcio
-#
Posty: 47
Rejestracja: 12 sty 2013, 10:11
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

Post autor: danielcio »

Ani kiev 60 ani psix za 200 zl nie bedzie dzialal.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

danielcio pisze:Ani kiev 60 ani psix za 200 zl nie bedzie dzialal.
za dwie stówki nie będzie.... się można bawić w pewnym przybytku przez cała noc. co najwyżej godzinę. natomiast co się tyczy obu wymienionych przez ciebie aparatów, znam takie, które doskonale się sprawują a kosztowały 0,7l.
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

A Lubitela czy Starta chyba raczej nie warto kupować - lepiej poodkładać trochę pieniędzy i zainwestować w coś o półkę lepszego.
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

sokol07 pisze:A Lubitela czy Starta chyba raczej nie warto kupować - lepiej poodkładać trochę pieniędzy i zainwestować w coś o półkę lepszego.
Oczywiście, że tak, ale...
Inwestycja to nakład gospodarczy na tworzenie lub zwiększanie majątku trwałego. Inwestycja to wydatki przedsiębiorstw na dobra, które mogą być użyte do produkcji innych dóbr i usług. Jest to tzw. "efekt korzyści odroczonych w czasie".
Inwestycja to wyrzeczenie się obecnych, pewnych korzyści na rzecz niepewnych korzyści w przyszłości.
Zakup aparatu do przerobienia lodówkowych zapasów to raczej nie jest inwestycja ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
pasiasty
-#
Posty: 217
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:57
Lokalizacja: Praha
Kontakt:

Post autor: pasiasty »

sokol07 pisze:średni format za 200zł...?
Raczej bez szans, chyba, że ktoś z forumowiczów chce się czegoś pozbyć z braku miejsca czy coś... ;-)
Flexaret? W komisie, z gwarancją (bodajże pół roku) są za 900-2400CZK, mój (prywatnie) kosztował 1000CZK i działa już parę lat.
|| Cezary Żemis <cezary.zemis@gmail.com>
|| http://cezaryzemis.name/
|| ph. +48 794 337 097 | +420 605 560 885
homeopatia
-#
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: homeopatia »

Patrzyłeś na http://? Mają tanio i dobrze. Sama kupowałam, jestem zadowolona z kilku aparacików:)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, 13:53 przez homeopatia, łącznie zmieniany 1 raz.
---foto maniaczka---
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

nice try! jak mówią w Albionie. homeopatia, próbowałaś przeczytać ze zrozumieniem, czego szuka autor wątku?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
figureliusz
-#
Posty: 821
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: figureliusz »

Pytanie w próżnię - na tej przechytrze zareklamowanej stronie nie ma aparatów analogowych, poza jakimiś jednorazówkami czy polaroidami.
A do tego oferta była raczej uboga nie niezbyt atrakcyjna :D
ODPOWIEDZ