Osłona przeciwsłoneczna do aparatu dalmierzowego

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Vito Corleone
-#
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: pw
Kontakt:

Osłona przeciwsłoneczna do aparatu dalmierzowego

Post autor: Vito Corleone »

Konkretnie chodzi o Ricoha 500GX. Tak sobie myslalem żeby zakupić mu osłonę przeciwsłoneczną ale wówczas patrząc przez wizjer zasłaniał by mi część kadru. Tu pojawiła się myśl czy by się dało zamontować zewnętrzny dalmierz. Obiektyw w tym aparacie mam 40 mm. Grałoby to ? Szczerze mówiąc w sprawie dalmierzy nadal jestem nieco zielony.

Pewnie znajdą się tu osoby, które posiadają wszelkie Canonety, Hi-Matici itp i jestem ciekaw jak sobie radzą z osloną przeciwsloneczną.
kesek
-#
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: kesek »

Moze akurat zagra któraś "wentylowana" metalowa osłona przeciwsłoneczna? Oryginalnie było to pomyślane by mieć dużą osłonę przeciwsłoneczną w dalmierzu, któraby nie zasłaniała okienka dalmierza/wizjera zdajemisie w leicach.

Wygląda to tak:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... SY300_.jpg

Niedawno podobne były na allegro, ale polecam zakup z hongkongu na ebayu, wychodzi kilkakrotnie taniej, nawet wliczając przesyłkę. U mnie dobrze działa to z gsw690 i yashiką 35cc.


pozdrawiam

--
Kesek
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Można zapolować też na osłony prostokątne. Najczęściej były metalowe. Problem może być tylko z rozmiarem gwintu mocującego. Można ewentualnie nabyć z większym gwintem i zastosować redukcję (np. coś takiego http://allegro.pl/oslona-przeciwslonecz ... 43148.html). Jeżeli przysłoni okienko wizjera to niewielkim stopniu. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Vito Corleone
-#
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: pw
Kontakt:

Post autor: Vito Corleone »

Obie opcje wydają się być niezłe, szczególnie druga bo za grosze
ODPOWIEDZ