Nowy procesor Jobo:)

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nowy procesor Jobo:)

Post autor: zaphod »

Chyba jeszcze nikt na forum nie zauważył, że Jobo zapowiedziało wznowienie produkcji procesorów pod koniec roku. I to ma być zupełnie nowy model, CPP3. Chwilę się zastanawiałem czy to nie primia aprilis, ale informacja ma dzisiejszą datę. Jako powód podali rosnące zainteresowanie tradycyjną fotografią i spadek ilości komercyjnych labów.
http://www.firstcall-photographic.co.uk ... eview=true
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

Witam.Byłaby to super informacja.Skończyłbym z koreksami w łażni wodnej.
jacek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

za trzysta funtów? o ja! szkoda że już teraz trzeba robić zapisy, bo póki co nie wiem, gdzie bym go trzymał.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

rbit9n pisze:za trzysta funtów? o ja!
ee... coś Ci się pomyliło.. 290 funtów będzie kosztować lift. CPP-3 ma kosztować ok 2000 funtów :(.

Informacja na temat ceny tutaj. A zdjęcie maszynki tutaj.

T.
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

temol pisze:...
CPP-3 ma kosztować ok 2000 funtów :(.
...
T.
za wanienkę z motorkiem i grzałką?!

p.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

temol pisze:ee... coś Ci się pomyliło.. 290 funtów będzie kosztować lift. CPP-3 ma kosztować ok 2000 funtów :(.

Informacja na temat ceny tutaj. A zdjęcie maszynki tutaj.

T.
no, pomyliło i to grubo. a już się napaliłem, jak komornik na video. pewnie przez to nie doszukałem się adekwatnej ceny.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Za dwa koła to można sobie kupić fajne auto. Gruba przesada.
Cena 290 wydała mi się ludzka - poprzednie modele chodzą po tyle albo i mniej.

Kumpel kiedyś przytachał kompletne CPP2 z giełdy kupione za dychę. To jest straszna locha, pół pokoju zajmuje. Chcieliśmy tego użyć raz na próbę ale chyba nam się nie chciało. Koreks to koreks.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

To w jakim Ty pokoju mieszkasz, że metr długości, zajmuje Ci jego połowę? Sypiasz na stojąco?
Procesor nie służy do okazjonalnego wywoływania 2 filmów cz-b. Trzeba go postawić na stałe w ciemni, doprowadzić wodę i odpływ. A wywoływanie w nim to bajka.

Co do ceny, to za dwa koła funtów można kupić wiele innych rzeczy niż fajne auto, zresztą fajne to ono nie będzie - będzie to rzęch do remontu. A taki procesor może służyć do zarabiania pieniędzy i raczej z tą myślą został pomyślany.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

J.A. pisze:To w jakim Ty pokoju mieszkasz, że metr długości, zajmuje Ci jego połowę? Sypiasz na stojąco?
Procesor nie służy do okazjonalnego wywoływania 2 filmów cz-b. Trzeba go postawić na stałe w ciemni, doprowadzić wodę i odpływ. A wywoływanie w nim to bajka.

Co do ceny, to za dwa koła funtów można kupić wiele innych rzeczy niż fajne auto, zresztą fajne to ono nie będzie - będzie to rzęch do remontu. A taki procesor może służyć do zarabiania pieniędzy i raczej z tą myślą został pomyślany.
Miał z dwa metry długości razem z całą graciarnią, tak go przynajmniej zapamiętałem. A w jakim pokoju sypiam to moja sprawa.

Za dwa koła do zarabiania pieniędzy na fotografii tradycyjnej brzmi karkołomnie, rzecz w tym, czy to rozsądna cena za kilo plastiku.
A tu za dwa koła kupisz rozsądne auto, to nie Polska. Ale nie posłużyłem się tym przykładem aby taki temat akurat roztrząsać, tylko żeby zobrazować, że to zwyczajne zdzierstwo.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

radekone pisze:Za dwa koła do zarabiania pieniędzy na fotografii tradycyjnej brzmi karkołomnie, rzecz w tym, czy to rozsądna cena za kilo plastiku.
Mogę Ci pokazać 10dkg plastiku warte za które są tacy co zapłacą więcej niż te Twoje dwa koła. Jak zaczną to sprzedawać - o ile w ogóle zaczną - to się okaże, czy znajdą się nabywcy. Jak się nie znajdą to przykro, JOBO ma kolejną wtopę. BTW. Widziałeś po ile schodzą Experty 3006?
radekone pisze: A tu za dwa koła kupisz rozsądne auto, to nie Polska. Ale nie posłużyłem się tym przykładem aby taki temat akurat roztrząsać, tylko żeby zobrazować, że to zwyczajne zdzierstwo.
Zdzierstwo i oszustwo to jest sprzedawanie cross birdów, holg, canomaticów. Nie potrzebujesz, nie kupisz.
>Jedno takie kółko potrafi kosztować 200£<
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

J.A. pisze:Jak zaczną to sprzedawać - o ile w ogóle zaczną - to się okaże, czy znajdą się nabywcy. Jak się nie znajdą to przykro, JOBO ma kolejną wtopę. BTW. Widziałeś po ile schodzą Experty 3006?
Oczywiście, że się znajdą :-) Hobbyści z kasą, podobnie jak kolekcjonerzy obiektywów do cyfer.
Po 500 dolców..
J.A. pisze:Zdzierstwo i oszustwo to jest sprzedawanie cross birdów, holg, canomaticów. Nie potrzebujesz, nie kupisz.
>Jedno takie kółko potrafi kosztować 200£<
A tu się zgodzę. Plastikowa megasyfna Diana za £80, stare filmy £6-£9 za rolke, które lomohandlarze wykupują jak leci z ebaya, bo puszczają je później i tak za 2x więcej.

Dobra, ale to kółkto to patentowy produkt przemysłowy, więc zrozumiem..
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
ODPOWIEDZ