Zaślepki mechanizmów windera

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

Jak to jest? Każda marka robiła innych rozmiarów gniazdo dla mechanizmu windera? Zasadzam się na OM 2, w opisie stoi że zaślepka zginęła, będę mógł wkręcić na przykład taką od ME super? Nie chcę zaklejać dziury taśmą...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: rbit9n »

żeby było śmieszniej w OM-4 jest już inna zaślepka. ale do OM-2 pasuje od OM-1.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

rbit9n pisze: 19 maja 2020, 12:31 żeby było śmieszniej w OM-4 jest już inna zaślepka. ale do OM-2 pasuje od OM-1.
Akurat to już zdążyłem sprawdzić, no cóż - teraz tego typu zabiegi spotyka się na każdym kroku. Jakby co to mam znajomego z drukarką 3D, w internecie są modele różnych zaślepek
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: rbit9n »

ja akurat znalazłem zapasową zaślepkę w winderze 1. z początku nie potrzebowałem, ale potem dostałem OM-2 bez zaślepki.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 221
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: BW »

Imperitus pisze: 19 maja 2020, 12:34
rbit9n pisze: 19 maja 2020, 12:31 żeby było śmieszniej w OM-4 jest już inna zaślepka. ale do OM-2 pasuje od OM-1.
Akurat to już zdążyłem sprawdzić, no cóż - teraz tego typu zabiegi spotyka się na każdym kroku. Jakby co to mam znajomego z drukarką 3D, w internecie są modele różnych zaślepek
- gdyby Kolega jednak musiał dorabiać zaślepkę na drukarce to ja bardzo chętnie skorzystałbym z uprzejmości i poprosił o dorobienie i dla mnie, gdyż poszukuje zaślepki do nikona f3
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

BW, nie ma problemu. Pogadam ze znajomym ;-)
Jak na razie to nie umiem znaleźć projektu w sieci
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

A jak to jest z rozkładającą się gąbką na pryzmacie? Wiem że w egzemplarzu który mam upatrzony już są plamki na srebrzonych częściach pryzmatu, jak szybko ten proces postępuje i czy wobec tego warto w ogóle interesować się tym egzemplarzem?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Nomad »

Imperitus pisze: 19 maja 2020, 11:50 Jak to jest? Każda marka robiła innych rozmiarów gniazdo dla mechanizmu windera? Zasadzam się na OM 2, w opisie stoi że zaślepka zginęła, będę mógł wkręcić na przykład taką od ME super? Nie chcę zaklejać dziury taśmą...
Przypomnij się w okolicach weekendu, popatrzę u siebie w przydasiach.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

Nomad pisze: 19 maja 2020, 23:04 Przypomnij się w okolicach weekendu, popatrzę u siebie w przydasiach.
Serdeczne dzięki :-D
Jeszcze nie wiem jak to będzie ze względu na te plamy na pryzmacie, chociaż ze zdjęć w sieci widziałem że nie przeszkadzają znacznie w kadrowaniu. Zobaczymy jak to wygląda w przypadku tego egzemplarza.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: J.A. »

Imperitus, Szybko nie trwa. Ale aparat należy natychmiast rozebrać. Usunąć stare gąbki i dać nowe. W tym momencie proces się zatrzyma. Ale degradacja pryzmatu, która już nastąpiła się nie cofnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 19 maja 2020, 22:22 Wiem że w egzemplarzu który mam upatrzony już są plamki na srebrzonych częściach pryzmatu,
A mówią "nauka nie idzie w las". ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 20 maja 2020, 07:36 Imperitus, Szybko nie trwa. Ale aparat należy natychmiast rozebrać. Usunąć stare gąbki i dać nowe. W tym momencie proces się zatrzyma. Ale degradacja pryzmatu, która już nastąpiła się nie cofnie.
Na szczęście wymieniać nie trzeba, tylko usunąć. Poczytałem trochę że one tam są w celu usunięcia ewentualnych przecieków światła od strony wizjera, ale sama górna obudowa wystarczająco szczelnie przylega, a gąbki są takim typowym przykładem japońskiego overengineeringu. Mam nawet numery seryjne w których tych gąbeczek fabrycznie nie ma
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 20 maja 2020, 08:10 A mówią "nauka nie idzie w las". ;-)
Oooo, to będzie nauka do końca życia
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 20 maja 2020, 08:54
aka pisze: 20 maja 2020, 08:10 A mówią "nauka nie idzie w las". ;-)
Oooo, to będzie nauka do końca życia
Ja występuję w roli "wujka dobra rada" - nie kupuj felernych. podejrzanych sprzętów, szczególnie jeśli nie można ich zwrócić. Teraz takie czasy, że sprzedawcy używanego sprzętu foto np. na allegro, w znacznej części przypadków, rywalizują z komisami samochodowymi o miano najmniej wiarygodnego. ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zaślepki mechanizmów windera

Post autor: Imperitus »

aka, tu akurat nie powinno być tak źle, to fotokram z Krakowa, dają miesiąc gwarancji. Tylko czekam na zdjęcia tych plam
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ