Sprzęt Jonasza (*)

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jonaszówna
-#
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2018, 19:36

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Jonaszówna »

Dobry wieczór wszystkim.

Chciałabym Was prosić o pomoc.
To już rok, jak mój tata "Jonasz" odszedł i chyba przyszła chwila na rozstanie z jego "skarbami".
Na razie stoją na półce tak, jak je tata zostawił (przepraszam za jakość zdjęcia, ale zrobione przed chwilą na szybko komórką):

Obrazek

Prośba o informacje, ile mogą być warte te aparaty, gdzie je ewentualnie wystawić na sprzedaż (Allegro?), a może ktoś z Was byłby zainteresowany? Większość została przez tatę lub fachowców naprawiona, tata je też odnawiał, wymieniał skórkę na obudowach itp.

Pozdrawiam.
Ania
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: 4Rider »

No te wszystkie to nie tak dużo tak ze2000 złotych razem, ja bym zostwil na pamiatke, bo pieniądze niewielkie a wyglądają ślicznie na tej półce, brak tylko zdjęcia zmarłego pasjonata obok... takie jest moje zdanie...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Jonaszówna
-#
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2018, 19:36

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Jonaszówna »

Decyzja nie należy tylko do mnie. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie.
Z tego, co wiem, to aparaty są sprawne, co oczywiście przed ewentualną sprzedażą sprawdzę u kogoś, kto się zna, bo ja niestety wcale.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: powalos »

Jonaszówna, przłączyłbym się do zdania 4Rider. Ten sprzęt ma bardzo dużą wartość sentymentalną, natomiast finansowo to nawet nie jestem pewien czy te 2000 zł za całość udałoby się uzyskać. Cóż to niestety znak czasu. Teraz króluje "cyfra" i pasjonatów tradycyjnej fotografii już coraz mniej. A pokazany sprzęt był swego czasu bardzo popularny i produkowany w sporych ilościach a więc i ceny nie są obecnie wysokie. Taka prawda. Przepraszam za szczerość ale moim zdaniem lepiej abyś była tego świadoma. Rzeczywiście może warto sobie zrobić półkę tematyczną poświęconą ojcu. Pozdrawiam.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Jonaszówna
-#
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2018, 19:36

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Jonaszówna »

Rozumiem i dziękuję, nie masz za co przepraszać. Chcemy się z mamą zorientować po prostu, jaka jest wartość tego sprzętu.
Jutro lub pojutrze postaram się wrzucić lepsze zdjęcia razem z obiektywami.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Nomad »

Choć nie widzę na półce kolekcjonerskich rarytetów, to takie zadbane analogi obecnie tylko zyskują na wartości. 2000 spokojnie można uzyskać, sprzedając spokojnie bez pośpiechu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: 4Rider »

Acha na Allegro bym nie wystawiał, bo Allegro wywalilo "fizycznych" z głównego portalu, zostały tylko firmy i osoby z działalnością, a dla "maluczkich" zrobili atrape portalu pod nazwą Allegro Lokalnie, które wygląda jak z lat '90 i ma mizerna funkcjonalność, a na dodatek pobierają skandaliczne 10 PROCENT prowizji! Odradzam Allegro jeśli nie masz konta firmowego.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 437
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Mirosław »

4Rider pisze: 23 lis 2019, 21:27 Acha na Allegro bym nie wystawiał, bo Allegro wywalilo "fizycznych" z głównego portalu, zostały tylko firmy i osoby z działalnością, a dla "maluczkich" zrobili atrape portalu pod nazwą Allegro Lokalnie, które wygląda jak z lat '90 i ma mizerna funkcjonalność, a na dodatek pobierają skandaliczne 10 PROCENT prowizji! Odradzam Allegro jeśli nie masz konta firmowego.
czyli można powiedzieć że mamy taką malutką dyskryminacje :shock: czy się mylę?
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: 4Rider »

Mamy duża dyskryminację, a raczej zmianę profilu portalu.
Istnieje sposób obejścia i wystawienia na starych zasadach, ale zniknie z całą pewnością do końca stycznia.
Cześć użytkowników już się przeniosła na ebaya i portale ogłoszeniowe, no bo kto będzie płacił 2,5 raza więcej za dużo-dużo mniej i cofnięcie się w technologii o 20 lat?

PS: proszę o nie offtopowanie o allegro w tym wątku, moja uwaga była marginalna i stanowiła odpowiedź na pytanie autorki wątku.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: zladygin »

Jonaszówna, naprawdę szkoda się tego pozbywać w ten sposób. Jeżeli rzeczywiście kolekcja przedstawia dla Was tylko wartość finansową, to poszukałbym jakiegoś kolekcjonera, który by się nabył całość zbiorów Taty - już na oko widać, że włożył w nią dużo serca. Też by się ucieszył.
Awatar użytkownika
Jonaszówna
-#
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2018, 19:36

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: Jonaszówna »

Z tym Allegro to jak zawsze: są równi i równiejsi...
Przedyskutujemy sprawę jeszcze, dam znać, jak coś ustalimy.
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: oscylator »

Bardzo dużo zależy od tego co kryje się pod dekielkami przykrywającymi obiektywy bo korpusy choć wyglądają bardzo przyzwoicie mogą okazać się ułamkiem wartości zestawu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: 4Rider »

Pentacon (wcześniej Oreston) i Tessar w kilku odmianach i nie daj Boże jaki Domiplan, może jaka Enna, nawet jeden Biotar czy Pancolar czy też drugi Flektogon niewiele by zmienił sytuację... toż to w większości DDR i mały-obrazek (oprócz jednego mieszkowca na oko wartego 150 pln; nawet ten Pentax Spotmatic jest m/w tyle warty co Praktica (max 200 sztuka z obiektywem - [pentacon, oreston, tessar]), ten Olympus koło czarnej Praktiki to chyba 35 RC chyba najardziej wartościowy w zestawie, jeśli całkiem sprawny [światłomierz/dalmierz/migawka] może być wart 400 pln, Exy po jakieś 150 pln jeśli z Tessar, z Domiplan obniża cenę o 33%).
Nadziei bym nie robił...
A pisanie o ułamku jest nadużyciem, bo nawet jakby był tam Pancolar (na Biotara aparaty raczej za młode - acz nie wiadomo) i Flektogon wspólnie to kwota wzrośnie najwyżej o 50 procent.

Moja wycena na dzisiejszy stan wiedzy wygląda tak [podaję ceny za stan near-mint pełnosprawne]:

5x200 pln = 1000 (praktica + pentax)
4x150 pln = 600 (exa, mieszek i werra)
1x 400 pln = 400(olympus)

Razem 2000 + ewentualne akcesoria (filtry, które pewnie gdzieś są, lampę jakąś widzę, może jakieś stare filmy...)
No jak bym nie liczył wychodzi mi jak wczoraj rzucając okiem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: oscylator »

Ułamek to np 3/4, 7/8
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprzęt Jonasza (*)

Post autor: 4Rider »

oscylator pisze: 25 lis 2019, 10:37 Ułamek to np 3/4, 7/8
Ta jasne i właśnie to miałeś na mysli - mnie nie oszukasz jam jest Wielki Empata 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ