nowy kanał fotografia analogowa

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Foto Empiria
-#
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2019, 17:08

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: Foto Empiria »

Cześć, zapraszam na mój kanał o fotografii analogowej oraz na 1 odcinek wstęp do fotografii analogowej
https://youtu.be/tiohA62GOss
pewnie większość z Was nie znajdzie w tym odcinku niczego nowego bo to dopiero początek, ale niebawem kolejne odcinki już bardziej konkretne
Nie wiem, czy w dobrym miejscu się reklamuję, jeśli nie tu to poproszę administratora o przesunięcie postu w odpowiednie miejsce.
pozdrawiam
Foto Empiria
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: 4Rider »

Dzień dobry 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: aka »

Cześć!
Foto Empiria pisze: 16 lis 2019, 11:41 pewnie większość z Was nie znajdzie w tym odcinku niczego nowego
Pewnie tak. Ja się dowiedziałem, że film wywołuje się "pod koreksem" (2'58").
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: powalos »

Foto Empiria, no przecież wystarczy ten plik cyfrowy inaczej "wywołać" i można uzyskać efekty podone do odbitki z negatywu. ;-) Nie można siłowo udowadniać, że cyfrowe to be i tylko analogowa fotografia jest cacy. Mnie w ten sposób, który pokazujesz i omawiasz, nie przekonałbyś do fotografii na błonach, gdybym znał tylko cyfrową. :-)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2019, 20:56 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: aka »

powalos pisze: 16 lis 2019, 12:46 Mnie w ten sposób, który pokazujesz i omawiasz, nie przekonałbyś fo fotografii na błonach, gdybym znał tylko cyfrową.
A to nie wiesz po co się zakłada kanał na youtubie?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: 4Rider »

Mnie się podoba ta szynszyla w dłoni 8-) - ale musisz ją za ogon trzymać?

PS: ogólnie jestem za, lubię jak się ludziom chce - kciuk do góry :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: aka »

4Rider pisze: 16 lis 2019, 13:50 Mnie się podoba ten chomik czy też świnka morska w dłoni
Miłośnik domowych sierściuchów ;-) Tu se pooglądaj: https://www.youtube.com/watch?v=u3OBQGk980
szczególnie drugą połowę.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 16 lis 2019, 13:58
4Rider pisze: 16 lis 2019, 13:50 Mnie się podoba ten chomik czy też świnka morska w dłoni
Miłośnik domowych sierściuchów ;-) Tu se pooglądaj: https://www.youtube.com/watch?v=u3OBQGk980
szczególnie drugą połowę.
Zmieniłem na szynszylę, aleś mnie ubiegł :evil:

Niestety ten film w mojej lokalizacji jest niedostępny, a po drugie to i może lubię ale w domu
bym nie trzymał (z powodu odpowiedzialności),
wystarczy mi ta nastolatka z pokoju obok :mrgreen:

Acz jak byłem młody trzymałem dwie myszy za szafą, same tam przyszły i nie wiem skąd, ale je podkarmiałem, ale jak ta historia się skończyła już nie wiem...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: aka »

4Rider pisze: 16 lis 2019, 14:03 Niestety ten film w mojej lokalizacji jest niedostępny,
No patrz! U mnie też się stał niedostępny :shock:

Tu spróbuj: https://www.youtube.com/watch?v=u3OBQGk980s
Coś zle wkleiłem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: 4Rider »

A i jeszcze jedno mi się tam podoba: ten fikus Beniamin w tle - uwielbiam je i sam w domu uprawiam w 6 lokalizacjach 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: The way I am »

Ja zawsze powtarzam " jeżeli nie ma się nic dobrego do powiedzenia, to się nie mówi nic"

Ale text z szynszyla dobry.. :) traktuje to jako łagodny wyraz krytyki.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: zladygin »

Foto Empiria pisze: 16 lis 2019, 11:41 Cześć, zapraszam na mój kanał o fotografii analogowej oraz na 1 odcinek wstęp do fotografii analogowej
https://youtu.be/tiohA62GOss
pewnie większość z Was nie znajdzie w tym odcinku niczego nowego bo to dopiero początek, ale niebawem kolejne odcinki już bardziej konkretne
Nie wiem, czy w dobrym miejscu się reklamuję, jeśli nie tu to poproszę administratora o przesunięcie postu w odpowiednie miejsce.
pozdrawiam
Zdobyłem się na obejrzenie filmu od początku do końca (ponad 20 minut!!). Foto Empiria - nie gniewaj się - opowiadasz bzdury. Pisząc recenzję nie zostawiłbym suchej nitki, ale nie napiszę - szkoda czasu. Z całą sympatią do Twojego emocjonalnego stosunku do fotografii "analogowej", powinieneś przeanalizować merytoryczną zawartość swojego filmu i "prawdy", które głosisz. Dopóki tego nie zrobisz i nie nabierzesz dystansu - nawet nie myśl o kolejnych odcinkach.
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 225
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: Tomasz. »

no dobra, to obejrzałem większość filmu... i myślę, że po pierwsze musisz popracować nad sposobem mówienia. Akcentować bardziej niektóre słowa w zdaniu czy całe zdania w dłuższym fragmencie, bo ten sposób jest straszliwie monotonny.
Rozumiem też, że wideoblogi, kanały, wideopodkasty czy inne takie wynalazki mają sprawić, że przekaz będzie żywszy (no tu tak nie jest), ale takie formuły nakładają dość dużo ograniczeń. Moim zdaniem pisanie tekstów jest dużo fajniejsze (blogi, strony, e-ziny czy ziny) :p łatwiej też wyłapać błędy i je poprawić. A jeśli muszą być to już filmy, to może jednak warto robić porządny konspekt czy tekst, którego nauczysz się mówić z pamięci. Bo niestety improwizacja w takim opowiadaniu różnie wychodzi.
Tak swoją drogą, to bardzo chętnie widziałbym jakiś fajny e-zin w naszym analogowym światku... :)
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: shovax »

w kazdym filmie sa trzy najwarzenijsze rzeczy. scenariusz, scenariusz, i scenariusz. tutaj nie ma ani jednego. w zyciu bym nie wytrzymal calych 20 minut ogladania :/ niestety. baaaardzo monotnonnie, jak napisal Tomasz. zrobienie chocby sredniego materialu wideo wymaga bardzo duzo wysilku, i tez doswiadczenia i wiedzy o kreceniu czegokolwiek... porywasz sie z motyka na slonce :) zeby nie bylo, widzialem baaardzo niewiele dobrze zrobionych filmow o analogu (i niewiele wiecej o czymkolwiek :D), wiele zawiera uzyteczne informacje, ale wydziobuje je z filmow skakaniem z ujecia na ujecie, bo nie mam sily ogladac polgodzinnych monologow. pytanie wiec, czy serio nie lepiej prezentowac cos w formie pisanej, zamiast wideo....

co najbardziej bije w oczy, to prezentacja zdjec. w ujeciu wszystkie sa w perspektywie, lataja na nich odblyski, i machasz nimi na lewo i prawo. jesli prezentujesz zdjecia, zrob skan, albo dobra reprodukcje i pozostaw je w filmie statyczne. ew. jesli chesz cos pokazywac na zdjeciu, ustaw kamere rownolegle do zdjecia, dobrze je naswietl.

co jest na plus, to ze masz zewnetrzny mikrofon, wiec dobrze cie slychac.
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

nowy kanał fotografia analogowa

Post autor: Miburo »

Z jednej strony, to bardzo dobrze, że komuś się chce robić kanał o analogu i doceniam wysiłek. Z drugiej jednak (obejrzałem połowę), jeżeli chodzi o warstwę merytoryczną - jeszcze baaaaardzo dużo do dopracowania.
ODPOWIEDZ