Stół bezcieniowy - jaki kolor? (problem z wycinaniem z tła)

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Hehe89
-#
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2019, 12:33

Stół bezcieniowy - jaki kolor? (problem z wycinaniem z tła)

Post autor: Hehe89 »

Mam biały stół bezcieniowy. Przy produktach w jednolitym kolorze wszystko fajnie mi się zaznacza. Gorzej jest z pudełkami, które mają biały kolor, wtedy muszę się bawić. Myślałem, żeby inny kolor pleksy dokupić, ale tutaj nie wiem czy kolor nie odbije się na produkcie. Jak to rozwiązać?
Doświetlenie stołu mam z dołu i z tyłu, ale czasem kolor stołu jest podobny do koloru pudełka i wtedy zaznacza mi się nie to co trzeba - za dużo czasu mi leci przez to na wycinanie.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Stół bezcieniowy - jaki kolor? (problem z wycinaniem z tła)

Post autor: shredderr »

Konkretnie: jaki rozmiar tych pudełek ?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Stół bezcieniowy - jaki kolor? (problem z wycinaniem z tła)

Post autor: technik219 »

Hehe89 pisze: 21 paź 2019, 13:57 Mam biały stół bezcieniowy. Przy produktach w jednolitym kolorze wszystko fajnie mi się zaznacza. Gorzej jest z pudełkami, które mają biały kolor, wtedy muszę się bawić. Myślałem, żeby inny kolor pleksy dokupić, ale tutaj nie wiem czy kolor nie odbije się na produkcie. Jak to rozwiązać?
Doświetlenie stołu mam z dołu i z tyłu, ale czasem kolor stołu jest podobny do koloru pudełka i wtedy zaznacza mi się nie to co trzeba - za dużo czasu mi leci przez to na wycinanie.
Bo podchodzisz do problemu od du..py strony ;-) Pewnie chciałbyś jednym kliknięciem różdżki w Ps lub poleceniem "zaznacz kolor" a następnie "delete" wyodrębnić przedmiot z tła. W niektórych przypadkach da się, ale... zobacz w powiększeniu jak wyglądają krawędzie obiektu wycinanego. Nie przestrasz się tylko. To nie jest działanie profesjonalne. Od wyodrębniania przedmiotów z tła masz kilka innych narzędzi, np. piórko i ścieżkę, lasso wielokątne, szybką maskę. Wiele z tych narzędzi można ze sobą łączyć. Zmiana koloru tła nic Ci nie pomoże, a nawet zmasakruje kolory przedmiotu poprzez refleksy i odbicia (ustaw sobie coś białego na kolorowym tle to zobaczysz o co "kaman).
Nikt nie powiedział, że ma być lekko, łatwo i szybko. "Robisz" w pudełkach... gdybyś "robił w biżuterii" to dopiero byś mógł powiedzieć jaki to ciężki kawałek chleba i jak długo trwa obróbka jednego zdjęcia ;-)
Lux mea lex
ODPOWIEDZ