Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:55Mnie?
No nie - Technikowi, czytać mi się nie chce tyrad, literki mi się zlewają tak bez edycji ;-)

Pamiętasz, ja jestem za :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:55Mnie?
No nie Technikowi, czytać mi się nie chce tyrad, literki mi się zlewają tak bez edycji ;-)

Aaaa. No przeciez Ci nie bede streszczal. Nie boj nic jest ok. Obrazek
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Btw az mnie korci nastepne zdjecie ale tyram a w tel mam tylko male a Tys slepy
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Skiper75 - galeria

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:51
aka pisze:
skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:15O kurwa.
Podzielam... Wygląda na to, że jedno słówko w tytule wątku i towarzystwo poczuło krew. Ale w końcu sam się poprosiłeś...
Ale przeciez o to mi chodzilo. A o kur... to byl przejaw zachwytu w moim prostackim wykonaniu. Mam udawac ze nie klne?
No przecież napisałem, że podzielam. Jestem zaskoczony jak stosunkowo łatwo pobudzone zostały zmysły krytyczne u forumowiczów. Może czas na wzbogacenie forum o regularną galerię, tak jak to było na AT? Tylko co na to władza?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:51
aka pisze: Podzielam... Wygląda na to, że jedno słówko w tytule wątku i towarzystwo poczuło krew. Ale w końcu sam się poprosiłeś...
Ale przeciez o to mi chodzilo. A o kur... to byl przejaw zachwytu w moim prostackim wykonaniu. Mam udawac ze nie klne?
No przecież napisałem, że podzielam. Jestem zaskoczony jak stosunkowo łatwo pobudzone zostały zmysły krytyczne u forumowiczów. Może czas na wzbogacenie forum o regularną galerię, tak jak to było na AT? Tylko co na to władza?
Wladza ma to do siebie ze nie lubi jak sie jej mowi co ma byc. Z doswiadczenia wiem ze latwiej metoda faktow dokonanych Obrazek
Awatar użytkownika
MrMamiya
-#
Posty: 152
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:41
Lokalizacja: 51°54'N 8°28'W
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: MrMamiya »

Skipper,
jeśli pływałeś - jak sugeruje Twój nick - to zapewne znasz pojęcie 'żeglarstwa cumowego'. Tym, którzy nie pływali spieszę z wyjaśnieniem: otóż była taka grupa żeglarzy, którzy (z reguły) mając mocno 'wypasiony' sprzęt, przypływali do Mikołajek czy Sztynortu (na Mazurach), Jastarni czy Krynicy (na Bałtyku i okolicach) i do końca rejsu stali na cumach, szpanując przed dziewczynami 'że są żeglarzami', upajając się swoją oryginalnością i z pogarda patrząc na tych, którzy pływali - nawet na drzwiach od stodoły - mając z tego autentyczną radochę i fun.
Skipper, nie bądź takim żeglarzem cumowym! Przekładając to na język fotograficzny - olej wszystkich fotograficznych onanistów, dla których teoria (obojętnie: sprzętowa czy artystyczna) jest ważniejsza niż sama przyjemność z fotografowania. Adams, Lange czy Weston także mieli dobre zdjęcia 'co któreś-tam'. Nikt nie robi TYLKO zdjęć wybitnych. Fotografuj! Strzelaj zdjęcia ze statywu i z ręki, z biodra i znad głowy, o zmierzchu i w południe. I nie zastanawiaj się, ile gazu musisz wpuścić do butelki z wywoływaczem, czy koreksem obracać trzy razy czy razy pięć, i czy jak podzielisz wywoływacz na pięć części, to czy w jednej przypadkiem nie będzie o jedną pierdylionową więcej hydrochinonu niż w drugiej. Po prostu fotografuj.
I mówię Ci to jako facet, który od pięciu dziesięcioleci żyje z aparatem w ręku.
A żebyś nie był osamotniony w temacie mostów - to (choć wątek jest Twój), pozwolę sobie wstawić zdjęcie mostu z drugiej strony Atlantyku.
Photo_2967.jpg
====================================================================
Mamiya i Pentaxy.
Nie każde zdjęcie jest fotografią, tak jak nie każdy facet z widłami jest Neptunem.
http://vitowerner.com
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 07 paź 2019, 19:57 Nie boj nic jest ok.
aka pisze: 07 paź 2019, 19:59
No przecież napisałem, że podzielam. Jestem zaskoczony jak stosunkowo łatwo pobudzone zostały zmysły krytyczne u forumowiczów.
Ja wiedziałem że tak będzie, myślałem nawet o tym rano, ale nie chciałem wypadków wyprzedzać 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

MrMamiya pisze:Skipper,
jeśli pływałeś - jak sugeruje Twój nick - to zapewne znasz pojęcie 'żeglarstwa cumowego'. Tym, którzy nie pływali spieszę z wyjaśnieniem: otóż była taka grupa żeglarzy, którzy (z reguły) mając mocno 'wypasiony' sprzęt, przypływali do Mikołajek czy Sztynortu (na Mazurach), Jastarni czy Krynicy (na Bałtyku i okolicach) i do końca rejsu stali na cumach, szpanując przed dziewczynami 'że są żeglarzami', upajając się swoją oryginalnością i z pogarda patrząc na tych, którzy pływali - nawet na drzwiach od stodoły - mając z tego autentyczną radochę i fun.
Skipper, nie bądź takim żeglarzem cumowym! Przekładając to na język fotograficzny - olej wszystkich fotograficznych onanistów, dla których teoria (obojętnie: sprzętowa czy artystyczna) jest ważniejsza niż sama przyjemność z fotografowania. Adams, Lange czy Weston także mieli dobre zdjęcia 'co któreś-tam'. Nikt nie robi TYLKO zdjęć wybitnych. Fotografuj! Strzelaj zdjęcia ze statywu i z ręki, z biodra i znad głowy, o zmierzchu i w południe. I nie zastanawiaj się, ile gazu musisz wpuścić do butelki z wywoływaczem, czy koreksem obracać trzy razy czy razy pięć, i czy jak podzielisz wywoływacz na pięć części, to czy w jednej przypadkiem nie będzie o jedną pierdylionową więcej hydrochinonu niż w drugiej. Po prostu fotografuj.
I mówię Ci to jako facet, który od pięciu dziesięcioleci żyje z aparatem w ręku.
A żebyś nie był osamotniony w temacie mostów - to (choć wątek jest Twój), pozwolę sobie wstawić zdjęcie mostu z drugiej strony Atlantyku.
Photo_2967.jpg
No prosze b jak sie watek rozwija. Cos tam plywalem tak przy okazji zmiany tematu. A w temacie to nie pojmuje czym mialbym sie przejmowac ? Komentarzami ? Rzeczowymi ? No ale to sol umieszczania wypocin w internecie. Uslyszec co ktos mysli o twoim zdjeciu. Taki byl cel. I bedzie kontynuowany. Jak tylko wladza pozwoli Obrazek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

skiper75 pisze: 07 paź 2019, 20:08 Jak tylko wladza pozwoli
Jerzy będzie przeciw, chyba że to przeczyta i będzie za?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
olowek74
-#
Posty: 77
Rejestracja: 29 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: Grójec

Skiper75 - galeria

Post autor: olowek74 »

Nigdy nie byłem w Filadelfii i nie będę,więc bez zbędnego klepania w klawiaturę,w swoim stylu z galerii AT,napiszę- OK,OK.Tam zrobiłbym to jedną emotką,ale tu nie widzę odpowiedniej.I nie pytaj dlaczego,bo się nie znam na fotografii,ja tylko pstrykam fotki.
Dawaj następne.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Skiper75 - galeria

Post autor: jac123 »

No dobrze. Gadu, gadu, pitu , pitu. A czy Autor, już rozszyfrował skąd te paski po bokach?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

olowek74 pisze:Nigdy nie byłem w Filadelfii i nie będę,więc bez zbędnego klepania w klawiaturę,w swoim stylu z galerii AT,napiszę- OK,OK.Tam zrobiłbym to jedną emotką,ale tu nie widzę odpowiedniej.I nie pytaj dlaczego,bo się nie znam na fotografii,ja tylko pstrykam fotki.
Dawaj następne.
No coz. Nie wypada mi w takiej sytuacji nic innego niz tylko pokazac nastepna.

Canon F1n FD35-105/3.5
Ilford Delta 100 Professional swiecony na 200
Wywolany w D76 stock 10 min 30 sec.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 paź 2019, 20:41 przez skiper75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

jac123 pisze:No dobrze. Gadu, gadu, pitu , pitu. A czy Autor, już rozszyfrował skąd te paski po bokach?
Scaner pewnie. To tylko epson wiec czasami mu sie cos nie uda. Ale zerkne w domu na negatyw
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 07 paź 2019, 20:36 paski po bokach?
Paski są wszędzie, gdy pogoda w kratkę :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Skiper75 - galeria

Post autor: jac123 »

skiper75 pisze: 07 paź 2019, 20:41
olowek74 pisze:Nigdy nie byłem w Filadelfii i nie będę,więc bez zbędnego klepania w klawiaturę,w swoim stylu z galerii AT,napiszę- OK,OK.Tam zrobiłbym to jedną emotką,ale tu nie widzę odpowiedniej.I nie pytaj dlaczego,bo się nie znam na fotografii,ja tylko pstrykam fotki.
Dawaj następne.
No coz. Nie wypada mi w takiej sytuacji nic innego niz tylko pokazac nastepna.

Obrazek
Tutaj IMHO kontrasty za duże, ptaszek się świeci jak psu jajca.
No ale, niech się artyści wypowiedzą ....
ODPOWIEDZ