co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

A już zupełnie poważnie, to gdybym robił 4x5 i większe, to szyberki kaset bym nadrukował właśnie czymś takim. Zastanowiłbym się czy nie wymienić oryginalnych na jakiś dwuwarstwowy laminat i na CNC bym nie kazał wyfrezować czego takiego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 25 lut 2020, 18:05 wymienić oryginalnych na jakiś dwuwarstwowy laminat i na CNC bym nie kazał wyfrezować czego takieg
Ale że jak? Tabelka na szyberku? I czym byś pisał/rysował? I jak to zachować przy zmianie filmu/kliszy?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

co właśnie wywołałeś?

Post autor: technik219 »

J.A. pisze: 25 lut 2020, 18:05 A już zupełnie poważnie, to gdybym robił 4x5 i większe, to szyberki kaset bym nadrukował właśnie czymś takim. Zastanowiłbym się czy nie wymienić oryginalnych na jakiś dwuwarstwowy laminat i na CNC bym nie kazał wyfrezować czego takiego.
Mogę wypalić laserem. Dowolny tekst, dowolną tabelkę.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

aka pisze: 25 lut 2020, 20:38
J.A. pisze: 25 lut 2020, 18:05 wymienić oryginalnych na jakiś dwuwarstwowy laminat i na CNC bym nie kazał wyfrezować czego takieg
Ale że jak? Tabelka na szyberku? I czym byś pisał/rysował? I jak to zachować przy zmianie filmu/kliszy?
Dokładnie na szyberku, naniesiona trwale. Czy to wypalone laserem jak sugeruje technik219, czy na maszynie cnc, na czarnobiałym laminacji. Pisać markerem, którego można zmyć, ale nie takim co się ściera po przejechaniu palcem.
Zachować? Skan na byle biurowym paszczaku do 1 bitowego tifa, zajmie kilka bajtów.
Jeżeli ktoś jest na tyle metodyczny, że robi takie notatki, to kilka minut na cyfrową archiwizację nie sprawi problemu.

Dokładny opis szitki, bez obawy o pomylenie zawartości.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 25 lut 2020, 20:59 Jeżeli ktoś jest na tyle metodyczny, że robi takie notatki, to kilka minut na cyfrową archiwizację nie sprawi problemu.
Niby tak, no ale jak ktoś nie skanuje negatywów...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

trzy fomapany 400@400 w mytolu 1:1. ale to nie ważne...

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

rbit9n, szkoda :-(
Przynajmniej nie rtęciowy
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

rtęciowe dwa kiedyś poszły. jeden na szczęście w środku, drugi całkowicie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Po pierwszym stłuczonym się przesiadłem: https://www.termoprodukt.com.pl/produkt ... slowe/dt11
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Ja mam termometry długopisowe do ważenia piwa po jakieś 5 złotych - sprowadzają się idealnie.

A wywołałem:

Fomapan 100@80
ID-68 22* 4'40"

To był test MINOLTA FANTASY EFFECT CARD 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

jednak do koloru wolę taki jak był.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 28 lut 2020, 15:28 Po pierwszym stłuczonym się przesiadłem: https://www.termoprodukt.com.pl/produkt ... slowe/dt11
Nawet nie taki drogi, jak rozbiję ten który mam teraz to chyba rozważę zakup :-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 29 lut 2020, 00:32
aka pisze: 28 lut 2020, 15:28 Po pierwszym stłuczonym się przesiadłem: https://www.termoprodukt.com.pl/produkt ... slowe/dt11
Nawet nie taki drogi, jak rozbiję ten który mam teraz to chyba rozważę zakup :-)
Tak około 2Xpaterson. Ma ten termometr zalety i wady. Z wad to oczywiście kształt, nie każdemu musi przypasować i jeszcze zupełnie nieprzydatna setna część wartości. Z zalet to dość szybki pomiar - kilka sekund i wynik jest ustalony, a raczej ustabilizowany. Trzeba się wyćwiczyć w szybkim zaokrąglania wyświetlanego wyniku. W zastosowaniach "koreksowych" wynik łatwo się zmienia na pozycji setnej części - termometr jest bardzo czuły i reaguje na zmiany temperatury przy poruszaniu czy zmianie zanurzenia w płynie. Do kuwety się raczej nie nadaje ze względu na rozwiązanie tej odchylanej sondy i konieczność zanurzania jej na tak z 7-8cm minimum. No i trzeba pamiętać o naładowaniu baterii ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Fujica GW690
RPX 400@1600
ID-68 21* 11'

Co do RPX 400 to właśnie kupiłem zgrzewkę HP5+ 8-) [choć wcześniej zakupiłem zgrzewkę RPXa :mrgreen: ]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: shovax »

aka pisze: 28 lut 2020, 15:28 Po pierwszym stłuczonym się przesiadłem: https://www.termoprodukt.com.pl/produkt ... slowe/dt11
ja mam podobny, ale za 5zl :P

https://www.ebay.com/itm/Electronic-Mea ... bURAV3Daew

sprawdzalem, temperatury sa OK. genialne, bo mozna wcisnac do koreksu :)
ODPOWIEDZ