Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zedi
-#
Posty: 56
Rejestracja: 01 gru 2018, 03:25
Lokalizacja: Szczecin

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: zedi »

Hej, mam problem.
Rozbabrałem Pentacona sixa TL. Wyczyszczony, nasmarowany, wyregulowany, składamy.
Za mocno (mój błąd) napiąłem kurtynę drugiej migawki, no i niestety po złożeniu zerwało mocowanie drugiej kurtynki przy nicie.
I teraz mam pytanie czy:
a) idzie to połatać
b) bardziej pasujące do działu bazar - czy ma ktoś poratować ową kurtyną (jak na złość 6 stycznia sprzedał się zestaw 16 kurtynek na allegro... ;/ )?
Z_photo
-#
Posty: 1007
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: Z_photo »

zedi pisze: 15 sty 2019, 02:16
b) bardziej pasujące do działu bazar - czy ma ktoś poratować ową kurtyną (jak na złość 6 stycznia sprzedał się zestaw 16 kurtynek na allegro... ;/ )?
Skontaktuj się ze sprzedawcą w tej aukcji, może ma tych kurtynek więcej.

Możesz też nabyć materiały do samodzielnego wykonania takiej kurtyny:
http://aki-asahi.com/store/html/curtain ... urtain.php. Sprzedawca jest bardzo solidny, a zamówione materiały docierają w kilka dni.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
zedi
-#
Posty: 56
Rejestracja: 01 gru 2018, 03:25
Lokalizacja: Szczecin

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: zedi »

Dzięki za namiary, dzisiaj będę próbował jeszcze akcji ostatniej szansy: klej Cyjanoakrylowy Loctice 406 - doczołowo przyłapać pasek kurtynki i dokleić łatki 3x10 mm od wierzchu i spodu do wzmocnienia przed urwaniem. Dam dobę na wyschnięcie jak nie zerwie po naciągnięciu kurtyny na 150% to się pochwalę i tak zostawię.
Z_photo
-#
Posty: 1007
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: Z_photo »

zedi pisze: 15 sty 2019, 19:06 ... będę próbował jeszcze akcji ostatniej szansy: klej Cyjanoakrylowy Loctice 406 ...
Ostrożnie z tego typu klejami w pobliżu elementów optycznych! Wiążąc, tego rodzaju kleje powodują osadzanie się białego nalotu, którego praktycznie nie można usunąć.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
zedi
-#
Posty: 56
Rejestracja: 01 gru 2018, 03:25
Lokalizacja: Szczecin

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: zedi »

Ok, minęła doba i próbnie z duszą na ramieniu naprężyłem tak na 35 milisekund kurtynkę (czas przejścia przez kadr nominalnie na 20-25 mili ustawiam co jest dość wolnym i luźnym ustawieniem) i wygląda OK. Nie zapeszając ale ta 406'stka nie pierwszy raz ratuje mi tyłek :)

Aktualizacja. Jednak zerwana po dwugodzinnej sesji ustawiania czasów migawki. Napięta na 25 milisekund i się poddała na tasiemce na skraju kleju. Nic no poczekam do wypłaty i zamówię z japonii a i tak mam drugiego Pentacona w zapasie ;)
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: wosk »

zedi pisze: 17 sty 2019, 01:31 Nic no poczekam do wypłaty i zamówię z japonii a i tak mam drugiego Pentacona w zapasie ;)
Alternatywą jest wysłanie aparatu do Pana Ryszarda z Sochaczewa - spec. od Psixów. Właśnie wymienia mi kurtynę w moim aparacie - dostałem body (rzekomo w świetnym stanie) z dziurawą migawką od cwaniaka z Wrocławia. Koszt pewnie ze 160 PLN.
zedi
-#
Posty: 56
Rejestracja: 01 gru 2018, 03:25
Lokalizacja: Szczecin

Pentacon six. Kurtyna migawki zerwana - patent?

Post autor: zedi »

Dzięki za namiar ale moją główną frajdą jest właśnie grzebanie w sprzęcie i dzielenie się spostrzeżeniami dla innych majsterkowiczów. Od 2 miesięcy wieczorami dłubię przy pentaconach i dość dużo frajdy to daje :). Więc po wypłacie dam znać jak poszło gdy dojdzie z Japonii materiał :)
ODPOWIEDZ