Przywitać się chciałem

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

Przywitać się chciałem

Post autor: teh_R. »

Szukałem jakiegoś tematu zbiorczego żeby się wrzucić, no ale nie znalazłem. Zatem założyłem ten temat.
Koreks czytam od dłuższego czasu. Pod kątem wywoływania filmów od niedawna, zarejestrowałem się dopiero ostatnio.
Jestem amatorem kombinatorem, czyli rozkminiam kompletnie niepotrzebne rzeczy nie mając do nich podstaw merytorycznych oraz wiedząc za mało, co oczywiście staram się poprawić dalszym rozkminianiem. To tak tytułem wyjaśnienia, czemu moje pytania będą czasami od d... strony ;)
Fotografią interesuję się od dawna. Zapoczątkowało się to wzięło... a jakże. Od małpki Kodaka otrzymanego przy okazji komunijnej. A raczej od Brauna, bo Kodak bardzo szybko poszedł pod nóż, bo przecież trzeba koniecznie się dowiedzieć, jak to się dzieje. I tak trwało cykanie zdjęć parę lat aż mniej więcej do liceum, gdzie raz że przeszło, a dwa - koszty.
Później było kolejne podejście, już do cyfry, bo temat utrwalania obrazu i tak się w życiu przewijał i tak. I tak w 2018, w październiku, zrobiłem pierwszą kolorową rolkę od chyba dziesięciu czy piętnastu lat.
I lab mi ją spierniczył.
I następne trzy też... choć różnie zaczynałem już myśleć o swojej inteligencji oraz sprawności puszek, którymi robiłem.
Ostatecznie popełniłem ze cztery Fomy i dwa Ilfordy i było jasne, że więcej do jedynego punktu w mieście już nie pójdę, bo to loteria co aktualnie im pływa w labie. Także zaczęły się rozważania nad wywoływaniem koloru (to tak a propos mojego pierwszego postu w dziale naczelnym).

Także, czasami takie traumy też się zdarzają - ale tak właśnie się tu znalazłem. Witajcie.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przywitać się chciałem

Post autor: Imperitus »

Zawsze miło przywitać kolejnego który przeszedł na ciemniową stronę mocy :-D .
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: Fikumiku »

siema!
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: rbit9n »

o hai!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ds74
-#
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2016, 11:31

Przywitać się chciałem

Post autor: ds74 »

Cześć :-)
rolwoj
-#
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:19

Przywitać się chciałem

Post autor: rolwoj »

Cześć Wam! Widzę, że to forum całkiem nieźle funkcjonuje! Czy zawodowo zajmujecie się fotografią czy to raczej dla Was hobby?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przywitać się chciałem

Post autor: Imperitus »

rolwoj pisze: 11 sty 2019, 14:31 Cześć Wam! Widzę, że to forum całkiem nieźle funkcjonuje! Czy zawodowo zajmujecie się fotografią czy to raczej dla Was hobby?
Zależy kogo spytasz, jest tu wielu profesjonalistów jak i domorosłych amatorów- jak ja :-) .
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
PanMigawka
-#
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:06
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: PanMigawka »

Cześć. Dobrze, że ten wątek powstał. Pierwsze zdjęcie zrobiłem w wieku 3 lat starą poczciwą Exą. Pamiętam, jak z ojcem wymienialiśmy żarówkę w łazience na czerwoną i rozpoczynały się czary. Niestety uległem mainstreamowemu zachwytowi cyfrówkami ze względu na wygodę... teraz wracam na ciemniową stronę życia. Z dawnych lat zostały mi aparaty (Zorki 4, Zenit 12xp, Zenit E, Polaroid Impulse AF) i elementy ciemni, którą próbuję odbudować. Póki co, wywołuję negatywy, a za odbitki zabiorę się na wiosnę.
@PanMigawka
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przywitać się chciałem

Post autor: J.A. »

Wielu zbłądziło, ale też wielu odnalazło drogę.
Witamy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Przywitać się chciałem

Post autor: mrek »

Można też podążać jedną nogą tu, a drugą tam.
Czasem nawet te sam obiektywy wystarczą. Wygoda, no nie? (-:
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: zladygin »

Witamy, witamy w naszych progach!
PanMigawka pisze: 27 sty 2019, 10:01 Niestety uległem mainstreamowemu zachwytowi cyfrówkami ze względu na wygodę... teraz wracam na ciemniową stronę życia.
Wróciłem do dawnych procesów, gdy już NIE MUSIAŁEM używać cyfrówki. Teraz sony NEX-7 i Nikon D300 leżą i (nie)kurzą się, a jak muszę, to robię komórką.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: 4Rider »

PanMigawka pisze: 27 sty 2019, 10:01 Cześć.
Bądź Pozdrowiony!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Przywitać się chciałem

Post autor: powalos »

PanMigawka, ja co prawda nie zrezygnowałem z fotografowania na błonach - choć po drodze doszła cyfranka - ale tymczasowo nie wykonuję samodzielnie odbitek (brak warunków "lokalowych"). Filmy jednak nadal wywołuję samodzielnie. Tak więc witaj i baw się tu dobrze.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
PanMigawka
-#
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:06
Kontakt:

Przywitać się chciałem

Post autor: PanMigawka »

powalos pisze:... tymczasowo nie wykonuję samodzielnie odbitek (brak warunków "lokalowych"). ...
Wygospodarowałem trochę miejsca w łazience, chociaż nie jest łatwo.
@PanMigawka
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Przywitać się chciałem

Post autor: powalos »

Też miałem długo w łazience, jednak po remoncie mieszkania trudno się tam teraz rozłożyć z tym całym majdanem. Pzdr.
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ