Ricoh 35 Electronic przesłona

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ricoh 35 Electronic przesłona

Post autor: Redzio »

Witam. Panowie kto mi pomorze w odkryciu :) gdzie na tej skali jest największa przesłona a gdzie najmniejsza?

Obrazek
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Ricoh 35 Electronic przesłona

Post autor: powalos »

Redzio, te czerwone cyferki były w użyciu z dedykowaną lampą błyskową. Na niej była odpowiednia tabela z odległościami do fotografowanego obiektu, czułością filmu i przypisanymi wartościami, które się właśnie tym pierścieniem ustawiało.
Fan Pentax'a.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Ricoh 35 Electronic przesłona

Post autor: Nomad »

powalos pisze: 19 paź 2018, 20:11 Redzio, te czerwone cyferki były w użyciu z dedykowaną lampą błyskową. Na niej była odpowiednia tabela z odległościami do fotografowanego obiektu, czułością filmu i przypisanymi wartościami, które się właśnie tym pierścieniem ustawiało.
Dokładnie na tej skali ustawiało się moc lampy błyskowej Guide no.
Awatar użytkownika
Fotomechanik
-#
Posty: 68
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:12
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Ricoh 35 Electronic przesłona

Post autor: Fotomechanik »

A nie ma czasami po drugiej stronie tego samego pierścienia (na górze) skali przysłon? Ja mam Ricoha 500GX. To jest bardzo podobny model, z tych samych czasów. I on ma właśnie tym pierścieniem ustawianą przysłonę. A pokręć nim i popatrz od przodu w obiektyw. Czy coś się dzieje.
zdjęcia (i blog) kogoś, kto w ogóle nie zna się na fotografii. http://glebsky.pl/
Awatar użytkownika
Redzio
-#
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ricoh 35 Electronic przesłona

Post autor: Redzio »

Ricoh poszedł w świat. Temat można zamknąć.
Zablokowany