Kodak Tech-Pan, SO-115, ORWO NP22 - kto ma doswiadczenie?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Kodak Tech-Pan, SO-115, ORWO NP22 - kto ma doswiadczenie?

Post autor: shovax »

witam wszystkich,

od znajomego dostalem sporo filmow Kodaka w metrazu, w tym Tech-Pan, Kodak technical pan SO-115, Kodak spectrum analysis film no. 1, Orwo NP22, szklane plyty Orwo WO1, WU2. Po wielu latach sklonilo mnie to do powrocenia do analogowej fotografii. Filmy byly 30 lat w zamrazarce, co nieco juz Tech-pana wywolalem, i sa w stanie jak nowe.

Odnosnie Tech-pan, znalazlem co nieco w necie, ale chcialbym uslyszec opinie rowniez tutaj.
1) Pracowal ktos z tym materialem? Na jakim iso pracuje najlepiej przy fotografowaniu portretow/aktow przy dziennym i sztucznym swietle?
2) Probowal ktos kliku wywolywaczy z tym filmem? Poniewaz orig. wywolywacza Technidol juz sie nie produkuje, musze sie bawic z kombinacjami z dostepnymi wywolywaczami, albo mieszac je samemu, wiec ciekawia mnie opinie innych.



3) Choc SO-115 i spectrum film nie byly produkowane do celow normalnej fotografi, robil ktos nimi zdjecia?

4) Szklane plyty od ORWO wywolalem, dluzej wywolywane sa zadymione, krocej-maja male krycie. Ten typ materialu sie i tak starzeje pomimo trzymania w zamrazarce? Czy to typowe dla tych plyt, bo nie byly przeznaczone do normalnej fotografii? Chcialem sprobowac fotografi wielkoformatowej, ale nie wiem, czy jest sens sie do tego zapuszczac.
ODPOWIEDZ