skaner epson 4870

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

witam

też zaczynam się rozglądać za skanerem bo ceny usług jakie sobie liczą w labach są koszmarne a w większości i tak jakość nie powala

potrzebuję zarówno do małego jak i średniego obrazka, niestety jakichś dużych funduszy na ten cel nie przewiduję, opisywane dobre starsze modele epsona raczej już coraz bardziej nieosiągalne więc ogólnie rozgladam się za czymś nowym ze sklepu .

Canon CS 5600F - tym nie ma szans zeskanować średniego formatu ??

dostępne są jeszcze Cs 8800 i 9000 f

jak one spisują się z małym i średnim formatem ?

czy ewentualnie coś w podobnej lub niższej cenie obsługuje w miarę obydwa te formaty ?

pozdrawiam
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

help help ;)
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

dobra merytoryczna odpowiedź Mr W. Na tych skanerach, o których pisałeś się nie znam, ale może odłóż trochę więcej pieniędzy, jakieś 750 zł.. i kup sobie epsona v500, to dobry sprzęt. No chyba, że nic "nowszego" nie potrzebujesz.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 20:41 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

wyczaiłem w media markt dzień bez wat i zakupiłem canona 9000 F za 7-em stówek:)

nie mam porównania do epsona, ale na własny użytek widzę że dobry sprzęt, na razie głównie bazuje na małym obrazku bo ze sredniego mam tylko kilka klatek z jednego filmu , i widze ze na małym spokojnie mozna do internetu i pod male wydruki, ze średniego jeszcze lepiej to wygląda. To czego muszę się nauczyć to jak postepowac z filmami zeby byly czyste, jakos czyscicie / odkurzacie je przed skanowaniem ? z tym mam spory broblem niestety, rysy tez tragedia, druga sprawa to nauka obslugi silver fasta bo ciemny w tym jeszcze jestem
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

marcinfoto pisze: To czego muszę się nauczyć to jak postepowac z filmami zeby byly czyste, jakos czyscicie / odkurzacie je przed skanowaniem ? z tym mam spory broblem niestety, rysy tez tragedia, druga sprawa to nauka obslugi silver fasta bo ciemny w tym jeszcze jestem
Podstawowy zestaw do skanowania to sprane (żeby nie pyliły) bawełniane rękawiczki, sprężone powietrze (pojemnik wielkości odświeżacza powietrza kosztuje parę zł) no i odkurzony pokój ;) Możesz też użyć systemu usuwania kurzu i zarysowań. Silverfast jest dziwny ale szybko się nauczysz.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ja bym sobie sprej z powietrzem darował, gdyz zazwyczaj jest w nim woda, przynajmniej te z którymi miale do czynienia i były przeznaczone do czyszczenia elektroniki, wiec jesli juz poleci z nich woda to zostawi plamy.
lepiej kupic mały ale pompowany rozpylacz do wody/nawozów itp, od nowosci bedzie suchy w srodku i czysciutki, wystarczy tylko napompować i mozna sobie psiukać do woli
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Duża grucha, kupiona np. w aptece (bez talku) powinna chyba wystarczyć do tego, aby wszelkie paprochy zdmuchnąć z filmu?
Sprężone powietrze rzeczywiście potrafi dmuchnąć płynem. Ja używałem go tak, że pierwsze dmuchnięcie (płyn) dmuchałem w niebyt, by po chwili już kierować strumień powietrza na to, co miałoby być czyste (pozbawione paprochów itp).
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

Dzięki za rady, na razie lepiej mi idzie z b&w niż z kolorem, nauczyłem się juz tego odwracania alkosa jeśli chodzi o b&w , z kolorem natomiast mam problem, posiadam starego ps-a chyba 7.0 lub 8.0 i nic mi sie nie zgadza z tym co wyczytałem .

Chcę zeskanowac fuji pro 400 H ( było forsowane na 800 ) i caly czas jakies dziwne i blade kolory mi wychodzą :/

kodak pro 100 całkiem fajnie, nawet fuji 400 x-tra o wiele lepiej :)
tomaszt81
-#
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:50
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tomaszt81 »

cholera u mnie problem pojawia sie juz przy suszeniu negatywow. Co zrobic zeby przy suszeniu zwlaszcza 4x5 nie pojawialy sie paprochy? Susze w lazience a i tak zawsze cos. Przy skanowaniu stempel daje rade ale stykowki sie niestety nie oszuka o czym sie wlasnie przekonalem :|
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

nie suszyć w łazience
to wbrew pozorom jedno z najbardziej bogatych w pyłki miejsc
tym bardziej jesli jeszcze ktos z niego korzysta
proponuje zbudowac komorę do suszenia z jakimis filtrami
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Słowo klucz dla suszenia w łazience: łaźnia parowa. Najpierw robisz łaźnię parową, podczas której wilgoć chwyta kurz i osadza na powierzchniach. Dopiero potem rozwieszasz negatywy.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
tomaszt81
-#
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:50
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tomaszt81 »

dzieki za wskazowki! Slyszalem, ze niektorzy czyszcza w ten sposob... matryce (sic!). Pokombinuje :)
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Grucha daje rade.
Ja po wywolywaniu od razu biore przysznic - umyje sie z chemii a jednoczesnie zrobie laznie parowa. No i oczywiscie wczesniej wszystkie dywaniki, reczniki i inne szmaty won z lazienki. Efekt zero syfow, zaciekow i nieposkrecane negatywy :-)

@marcinfoto: ze skanowaniem koloru nadal walcze i doszedlem do wniosku, ze malucha najlepiej skanuje sie na automacie :-) przynajmniej na sofcie minolty ale rozumiem, ze masz tylko plaszczaka. Kolorowe sredniaki z plaskiego epsona 3200 (daje rade :-) zwyczajnie odwracam i pozniej czesto pomaga opcja auto w krzywych w fotoszopie, do tego delikatnie balans bieli (zewnetrzny plugin, zrobili darmowy - info w alkosowym topicu o skanowaniu na pentax.org.pl) plus ewentualne korekcje i gotowe. Najprosciej chyba skanuje sie portre, przeterminowane koniki tez daja fajne kolory retro bez zbednego uzerania sie z nimi. Czytalem, ze materialy fuji pro sa dosc ciezkie do skanowania a z ustalaniem wczesniej maski to mi sie nie chce knocic, az tak duzo zreszta nie skanuje.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2011, 11:39 przez radekone, łącznie zmieniany 1 raz.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Jerzy pisze:Słowo klucz dla suszenia w łazience: łaźnia parowa.
czyli z polskiego na nasze, przed powieszeniem filmu w łazience bierzesz prysznic, albo podczas gdy Ty wywołujesz film, ktoś z rodziny bierze prysznic.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

rbit9n pisze:albo podczas gdy Ty wywołujesz film, ktoś z rodziny bierze prysznic
najlepiej małżonka/dziewczyna, ale nie wie czy wtedy byłby w stanie zając się filmami ;)
ODPOWIEDZ