rysy na filmie bronica gs1

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: aka »

ds74 pisze: 03 paź 2019, 07:41 Też stawiałbym na konfekcjonowanie filmu w fabryce. Szyberek w GS z tego co pamiętam wsuwa się wzdłuż filmu.
Dobrze pamiętasz.
jamajczyk pisze: 02 paź 2019, 12:27 rysy pojawiają sie na dwóch czasami trzech ostatnich klatkach 6x7 biegną w poprzek samym środkiem
To miejsce, rozumiem, że na więcej niż jednej rolce, nasuwa myśl o uszkodzeniu w procesie produkcji.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10061
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: J.A. »

Nomad, a szyberek w 6x7 idzie w poprzek w Bronce?
Też dopiero doczytałem, że w poprzek.
Nie potrafię znaleźć przyczyny dla poprzecznych rys.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: morotegari »

Załóż pewny jakościowo film (Ilford, Kodak, Fuji) i sprawdź jeszcze raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: 4Rider »

morotegari pisze: 04 paź 2019, 08:27 Załóż pewny jakościowo film (Ilford, Kodak, Fuji) i sprawdź jeszcze raz.
Plujesz Pan Fomie w twarz :mrgreen:

A co gorsze to masz Pan rację 8-)

Mimo to jakoś lubię F400 :shock:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: jamajczyk »

cześć, właśnie wywołałem w innym koreksie i na nowym wywoływaczu d-76 i efekt ten sam dwie ostatnie dalej porysowane na delta 400
zazwyczaj używam hp5 i delta100 a rysy są po długości czyli wzdłuż od rolki do rolki. przełożyłem jeszcze drugą kasetę wczoraj zaglądałem badałem i nic nie widzę co mogło by rysować cholera nie mam pomysłu chyba wyśle do Krakowa na krakowską do serwisu,
mam jeszcze pytanie, jak wysłać wam skan zdjęcia bo informatycznie jestem kulawy :-) i dziękuję za wszystkie podpowiedzi
pozdrawiam
witek
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: aka »

jamajczyk pisze: 02 paź 2019, 12:27 biegną w poprzek samym środkiem
jamajczyk pisze: 04 paź 2019, 21:12 rysy są po długości czyli wzdłuż od rolki do rolki
To jak jest? W poprzek czy "po długości"? I przy okazji - po stronie emulsji czy podłoża?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: 4Rider »

jamajczyk pisze: 04 paź 2019, 21:12 bo informatycznie jestem kulawy :-) i dziękuję za wszystkie podpowiedzi
pozdrawiam
witek

Oj Wiciu, najwyższy czas udać się do ortopedy, gdybyś jeszcze miał na imię Jakub, jakoś można by tą kulawość tłumaczyć... 8-)
To jak byś sto lat temu był analfabetą, zostaniesz w tyle, bo sam się wykluczasz... Pytania o umiejętność obsługi komputera (np: w aplikacji do pracy) minęły kilkanaście lat temu, to tak jakbyś pisał w CV że umiesz pisać i czytać :mrgreen:
Tomasz Beksiński był w błędzie i między innymi dlatego go już nie ma od 20 lat, a coś o tym wiem to mój duchowy brat,
moje alter ego...

Jak wysłać skan zdjęcia/kopię cyfrową?
No najpierw musisz posiadać plik graficzny na komputerze (komputerami są: PCeki, laptopy, tablety, smartfony)
następnie jak jesteś w trybie pisania postu pod spodem jest czarny guzik "dodaj pliki" klikasz i otwiera Ci się okno z dostępem do plików na Twym urządzeniu, wyszukujesz dany plik i potwierdzasz wybór przyciskiem "otwórz" w oknie wyboru, plik zaczyna się wtedy wgrywać na serwer i na dole pod "dodaj Pliki" pojawia się jego nazwa i przyciski "wstaw w tekst" i "usun plik" - naciskasz "wstaw w tekst" i w tekście pojawia się kod z tymże obrazkiem, naciskasz (klikasz) pomarańczowy przycisk "wyślij" i obrazek pojawia się w Twoim poście, a my wszyscy możemy do zobaczyć.

Fuji Pro 400H [expired 2015] (3).jpg
Fuji Pro 400H [expired 2015] (3).jpg (327.76 KiB) Przejrzano 2182 razy

[Druga opcja to nie naciskasz "wstaw w tekst" (a wcześniej wszystko jak powyżej) tylko od razu "wyślij" a wtedy Twe obrazki pojawią się pod Twym tekstem w okienku "załączniki" - ale raczej się tego na Korex'ie nie praktykuje z tego co widzę...]
Załączniki
4Rcan_20191004_0003.jpg
4Rcan_20191004_0003.jpg (418.91 KiB) Przejrzano 2179 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: jamajczyk »

:oops: :cry:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: 4Rider »

jamajczyk pisze: 05 paź 2019, 06:14 :oops: :cry:
Nie martw się póki żyjemy możemy wszystko...wszystko co możemy.. ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: jamajczyk »

oooo takie to proste ,dzieki ;-) :lol:
Załączniki
img748.jpg
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: jamajczyk »

jeśli to takie proste to jeszcze jedno rysy wzdłużne :-P proszę nie zwracać uwagi na śmieci skanuje po wysuszeniu w celu wyłącznie podglądowym ;-)
Załączniki
img749.jpg
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: 4Rider »

jamajczyk pisze: 05 paź 2019, 06:20 oooo takie to proste ,dzieki ;-) :lol:
A widzisz :)
Naprawdę trudniej nauczyć się pisania, mój Stary ma 65 lat i prowadzi własną stronę w necie, nie jakiś tam blog w blogarnii, ale prawdziwą osobną stronę i chociaż go nie lubię to mu czasem pomagam, ale po wskazówkach z większością rzeczy sam sobie radzi...

Miłego Dnia!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

rysy na filmie bronica gs1

Post autor: aka »

jamajczyk pisze: 02 paź 2019, 12:27 biegną w poprzek samym środkiem
A Wn od okna...
ODPOWIEDZ