Preflashing

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Preflashing

Post autor: J.A. »

Arturl pisze: Nigdzie nie napisałem, że jest to "takie proste", nigdzie nie napisałem, że "to jest żadna tajemnica", nigdzie nie napisałem, że "negatyw z widocznymi detalami w cieniach jest źle naświetlony...", itd...
A
Za to napisałeś, że jak będzie dobrze naświetlone i prawidłowo wywołany, to nie będą potrzebne „metody”. Napisałeś? Napisałeś. Więc informuję. Ię, że są sytuacje w których prawidłowy negatyw nie wejdzie na papier bez jakiejś „metody”.
To co napisałeś wcześniej jest po prostu nieprawdą. Nie chciałem nazywać rzeczy po imieniu, ale mnie zmusiłeś.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Preflashing

Post autor: Arturl »

Nie. Napisałem, że "ta metoda była opisana w innej książce i magazynie", a nie że "nie będą potrzebne inne metody" co tyczy prawidłowo naświetlonego i wywołanego negatywu. Proszę, nie wplątuj mnie w jakieś słowne gierki lecz cytuj dokładnie. Tak, są sytuacje, że prawidłowo naświetlony negatyw nie wejdzie na papier. I do niczego Kolegi nie zmuszam.

A.


J.A. pisze:
Arturl pisze: Nigdzie nie napisałem, że jest to "takie proste", nigdzie nie napisałem, że "to jest żadna tajemnica", nigdzie nie napisałem, że "negatyw z widocznymi detalami w cieniach jest źle naświetlony...", itd...
A
Za to napisałeś, że jak będzie dobrze naświetlone i prawidłowo wywołany, to nie będą potrzebne „metody”. Napisałeś? Napisałeś. Więc informuję. Ię, że są sytuacje w których prawidłowy negatyw nie wejdzie na papier bez jakiejś „metody”.
To co napisałeś wcześniej jest po prostu nieprawdą. Nie chciałem nazywać rzeczy po imieniu, ale mnie zmusiłeś.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Preflashing

Post autor: J.A. »

Tak to równierz napisałeś, ale ja nie do tego się odnosiłem.
Arturl pisze: Nie. Napisałem, że "ta metoda była opisana w innej książce i magazynie", a nie że "nie będą potrzebne inne metody" co tyczy prawidłowo naświetlonego i wywołanego negatywu. Proszę, nie wplątuj mnie w jakieś słowne gierki lecz cytuj dokładnie.
Proszę uprzejmie
Arturl pisze: Kolego dejnekas. w ogóle nie musisz mieć doświadczenia z preflashingiem jeśli będziesz miał dobrze naświetlone i wywołane negatywy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Preflashing

Post autor: Arturl »

b/k.



J.A. pisze: Tak to równierz napisałeś, ale ja nie do tego się odnosiłem.
Arturl pisze: Nie. Napisałem, że "ta metoda była opisana w innej książce i magazynie", a nie że "nie będą potrzebne inne metody" co tyczy prawidłowo naświetlonego i wywołanego negatywu. Proszę, nie wplątuj mnie w jakieś słowne gierki lecz cytuj dokładnie.
Proszę uprzejmie
Arturl pisze: Kolego dejnekas. w ogóle nie musisz mieć doświadczenia z preflashingiem jeśli będziesz miał dobrze naświetlone i wywołane negatywy.
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Preflashing

Post autor: Arturl »

Kolego dejnekas zapraszam na priv. jeśli będą Cię interesowały szczegóły, gdzie można poczytać dokładnie o tym.
A.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Preflashing

Post autor: dejnekas »

Arturl, dzięki! Odezwe się.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ